piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
grip - wciśnięty styk (szpilka)
w moim gripie do gx20 przestała działać tylna rolka - po odkręceniu gripa zauważyłem, że jeden ze styków (szpilka) jest wciśnięty - co mogę zrobić? czy nie ma problemu z rozkręceniem gripa?
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
zalecam wyciagnięcie spilki :!: jezeli jest miejsce na podklejenie z góry gripa przy spilce to kropla POKSIPOLU . demontaż w ostatecznosci :idea:

[ Dodano: 2010-04-25, 20:13 ]
poksipol klej dwuskładnikowy
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
grzegorzgr napisał/a:
zalecam wyciagnięcie spilki

Ha, tylko czym to zrobić?

W moim gripie do K10d weszła tak głęboko (pin od blokady ekspozycji), że niestety chyba nie wyjdzie.
Ciekaw jestem, czy od drugiej strony po rozkręceniu dałoby się to zrobić. Tylko czy po rozkręceniu nie naruszę zanadto konstrukcji, nie mówiąc o uszczelkach.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
zawsze jest alternatywa nowy grip :!: jeżeli to zrobisz i opiszesz jako pierwszy to nazwiemy to demontaż gripa do K10 k 20 ala jorge.martinez, :-B
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
klejem się nie wyciągnie niestety (nieudana próba - co prawda nie poksipolem ale jest naprawdę głęboko)

może jakieś inne propozycje?
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
magnes neodymowy :mrgreen:

to orginalny grip ??
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
piot-rek, klej miał być użyty do przylejenia już wyciągnietej szpilki. odpowiadajac w poście nie wiedziałem że szpilka jest cała schowana :!:
joker333 napisał/a:
to orginalny grip ??
:?:
jorge.martinez napisał/a:
nie mówiąc o uszczelkach
a jaki je ma :idea:
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
Kiedyś miałem to samo w swoim gripie. Rozkręcać nie warto bo dojścia od spodu nie ma :-/
Sam demontaż/montaż banalny i prosty. Uszczelki są, nie sprawiają problemu. Ja zalałem WD40, pogmyrałem igłą i wyskoczyło.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
no_name napisał/a:
Ja zalałem WD40, pogmyrałem igłą i wyskoczyło.

O! To jest rada.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
no_name napisał/a:
WD40,
CX 80 również moze być :evilsmile: ale wszystkie bije J 23
 
Barttata  Dołączył: 23 Kwi 2010
joker333 napisał/a:
magnes neodymowy


Uczyli mnie (ale to było dawno temu) że magnetyzm nie chce działać przy miedzi, mosiądzu czy w zasadzie czymkolwiek co nie jest żelazem ;P
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
DOBRĄ szkołe skończyłeś :-)
 
Tomek L.  Dołączył: 14 Maj 2010
Miałem ten sam problem z gripem do K10D. Zdecydowałem się rozkręcić uchwyt i ustawić szpilki we właściwej pozycji. Serce szybciej mi biło ale bez problemu można potem wszystko poskładać do całości. ;) Aha, jeżeli szpilka również delikatnie się wygięła to raczej trudno będzie to zrobić bez rozkręcania...

Pozdrawiam,
Tomek.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
kto sie na to pisze ,może rozrysuje schemat połączeń :arrow: dział złota rączka
 
Tomek L.  Dołączył: 14 Maj 2010
Mogłem robić zdjęcia wtedy - nie pomyślałem... Choć najważniejsze to nie pogubić małych części. Da się zrobić! :)
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
:-B duże za chęci :!:
 

gacek07  Dołączył: 10 Maj 2008
 
Przed chwilą dołączyłem do klubu. Szpilka się zaklinowała i przednia rolka w gripie nie działa. Co za badziew....
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
gacek07 napisał/a:
Co za badziew....

Oryginał czy Chińczyk?Ja w swoim Chińczyku wpadłem na pomysł i żeby nie dzielić waszego losu,podkleiłem w czterech miejscach na spodzie puszki milimetrowej cienkie silikonowe stopki.Oddaliło to lekko grip od body a tym samym piny już nie muszą tak głęboko wchodzić.Gdyby ktoś chciał zrobić podobnie a grip mu nie będzie zaskakiwał należy przykleić również taką stopkę w miejscu gdzie jest ten malutki guziczek który uaktywnia grip.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Miałem to samo z gripem do k10D. Rozkręciłem wszystko, wsadziłem sprężynkę do szpilki i wszystko działa jak należy. No może gdyby nie fakt, że rozkręciłem przy okazji spust migawki i już tego nie złożyłem ale serwis Apollo podołał :)

Rozbieranie tego jest w miarę proste. Trzeba się dostać od dołu do tych wszystkich styków. Już nie pamiętam jak to po kolei szło ale w każdym razie trzeba wszystko rozłożyć na czynniki pierwsze. Ten cały moduł ze stykami jest podklejony taką taśmą od dołu i jak się ją delikatnie odklei to będą szpilki i malutkie sprężynki i to przez nie styki się czasami chowają.
 

gacek07  Dołączył: 10 Maj 2008
andybond napisał/a:
Oryginał czy Chińczyk?

Oryginał :D

@Schwefel, a ile serwis Apollo skasował za naprawę spustu ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach