elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Tak jak napisalem:
http://www.popphoto.com
a ponizsze zestawienie :mrgreen:

pochodzi stad:
http://www.pentaxforums.c...html#post548708
Widac, ze to na forum pentaxa jest najwiecej chetnych do dyskutowania o AF haha :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
I rozumiem, że te wszystkie aparaty testowane były z jednym i tym samym obiektywem?! ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Co tak przycichła gadka o tym boskim AF w kejnonie-sewen-di? :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A po co od razu 7d, przecież stary 40d idzie z najlepszymi nikonami łeb w łeb, przynajmniej w/g tego wykresu, ciekaw jestem gdzie by się tu plasował k7.
A taki test w sumie dało by się zrobić jakoś tam miarodajny, po prostu każda pucha musiała by mieć podpięty standardowy 18-55/3.5-5.6, dla pełnej klatki powiedzmy że 28-80 o takim samym świetle. Bo tak, jak nic nie wiemy o zastosowanych obiektywach to trochę bez sensu.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Nie jest to bez sensu. Skoro w dobrym swietle obiektyw potrafi dzialac szybko, a w slabym zwalania. To chyba nie jest to wina biednego obiektywu co? Jedynie rozsadnym byloby porownywac na obiektywach o tym samym swietle, ale tez nie koniecznie - bo z wykresu dla 50D widac, ze puszka zwalnia conajwyzej 2 krotnie, a potem AF przestaje dzialac. Z ciemniejszym obiektywem przestalby dzialac poprostu szybciej. Ksztalt wykresu by sie nie zmienil.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
elgreen napisał/a:
Skoro w dobrym swietle obiektyw potrafi dzialac szybko, a w slabym zwalania. To chyba nie jest to wina biednego obiektywu co?
nie chodziło o klasę obiektywu a właśnie ile przepuszcza światła. Ta sama pucha dostaje z 50/1.4 kilka razy więcej światła niż z kitem na 55mm.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
No i zwalnia tak samo przy slabym swietle jak i 18-55. Podtrzymuje co napisalem.
Zestaw z 18-55 na 55mm czyli na f/5.6 przestanie dzialac 3 dzialki szybciej niz 50/1.4 i tyle. W 2EV swietle oba zestawy beda sie meczyc.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
elgreen, ale zrozum, że żadne światło nie będzie takie samo dla jednej i drugiej puszki, bo liczy się ilość światła na układzie af a nie na przedniej soczewce obiektywu. Musi być różnica.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
ale ja wszystko rozumiem ;-)
Nie o tym mowie. Nie ma potrzeby by swiatlo bylo takie same dla wszystkich puszek. To jest przebieg af w szerokim zakresie jasnosci swiatla - nie w jednym. Porownac mozna przebieg, nie dany punkt.
ps. poza tym, skoro mierzyli w swietle -1EV i jeszcze im AF dzialal - to uzywali najjasniejszych obiektywow, a wiec wszedzie byly podpiete 50/1.4.
(AF working range: -1 to 18 EV (at ISO 100, F1.4 lens - K20D)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
to jakieś mydlenie oczu jest.
W jednym rankingu D700, D60 i jakies Canony i Pentaksy.

Wychodzi na to że wszystko by musiało być testowane na obiektywie z silnikiem.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
elgreen, obawiam się, że nie musisz mieć racji. Wyobraź sobie aparat z EF 85/1,8 i ten sam aparat z EF 85/1,2. Efekt będzie taki, że w każdej sytuacji, v1,8 ustawi ostrość szybciej niż v1,2. Tak więc zastosowany obiektyw ma ogromne znaczenie w takich testach.
Poza tym te pomiary średnio mnie przekonują. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że 40D ustawia szybciej ostrość niż 1DsmkIII.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pentagram, Powinieneś uwierzyć. D40 jest debeściak. Nawet na forum Pentaksa go polecają. :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może nie ta kolejność ale zestaw znaków ten sam ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Cytat
A taki test w sumie dało by się zrobić jakoś tam miarodajny, po prostu każda pucha musiała by mieć podpięty standardowy 18-55/3.5-5.6,

Dlaczego pod uwagę brać raczycie tylko jasność i ogniskową ? Przecież dużo zależy od konstrukcji obiektywu- masa członu ustawiającego ostrość, skok ślimaka po którym ów układ się porusza, moc silnika itp, itd.- wychodzi na to, że nie należałoby testować z obiektywem, tylko specjalnie spreparowanym testowym "koromysłem".
Wyobraźcie sobie Pentacona 300/4 z Af (bez plastików i wewnętrznego ogniskowania).... :-P
[edycja] a i tak wszelkie testy ze stoperami, skomplikowanymi wykresami i pierdyliardem mądrych tablic są dla sprzętowych onanistów...
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Też myślę, że takie testy mają sens tylko w przypadku pary aparat-obiektyw. Szybkość AF zależy od zbyt wielu czynników żeby takie porównania były miarodajne. Oczywiście, "ogólnie" można powiedzieć, że N xxx jest szybszy od P xx, ale sądzę, że da się dobrać "konkretny" zestaw szkieł, dla których będzie akurat odwrotnie.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
a co za różnica, to nie autofocus robi zdjęcie tylko człowiek

[ Dodano: 2010-04-30, 04:03 ]
Pentagram napisał/a:
elgreen, obawiam się, że nie musisz mieć racji. Wyobraź sobie aparat z EF 85/1,8 i ten sam aparat z EF 85/1,2. Efekt będzie taki, że w każdej sytuacji, v1,8 ustawi ostrość szybciej niż v1,2. Tak więc zastosowany obiektyw ma ogromne znaczenie w takich testach.
Poza tym te pomiary średnio mnie przekonują. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że 40D ustawia szybciej ostrość niż 1DsmkIII.


tym bardziej że wielu użytkowników 40d narzeka na autofocus :D (znam 4 takich)
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
rbucz napisał/a:
Też myślę, że takie testy mają sens tylko w przypadku pary aparat-obiektyw. Szybkość AF zależy od zbyt wielu czynników żeby takie porównania były miarodajne.


PK napisał/a:
Dlaczego pod uwagę brać raczycie tylko jasność i ogniskową ? Przecież dużo zależy od konstrukcji obiektywu- masa członu ustawiającego ostrość, skok ślimaka po którym ów układ się porusza, moc silnika itp, itd.-


Podpisze się obiema łapkami.

Taki C 100/2.8 macro USM to muł bagienny, wolniejszy od tamrona 17-55/2.8. 85/1.8 USM wcale nie jest szybszy od 70-200/4 USM.

 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
pawel1967 napisał/a:
Pentagram napisał/a:
Majka ma D300
Nieprawdą jest. Bo ma D3 z podpiętym ultrazoomem Sigmy. (przynajmniej tak miała w pierszych odcinkach
. Oj chyba jednak D300 pryzmat dużo niższy niż w D700 czy w D3 . Po za tym ultrazoom na pełnej kaltce Nikona to porażka . Do tego aparatu sprawdza się tylko kilka dopasowanych zoomów do fotografii cyfrowej . Ostatnio zaczęto sprzedawać w zestawie z 24-120Vr i jakoś szybko tego zaniechano . Jednak co DX to DX i nie ma takich kłopotów . Jeszcze jeden argument za Pentaxem

Z niej to w ogóle straszna latawica systemowa jest. Najpierw D3 z ultrazoomem, potem D300 na przemian z D90, a na plakacie promującym serial bezczelnie trzyma w ręku 1Ds ;)
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Viridian napisał/a:
Po za tym ultrazoom na pełnej kaltce Nikona to porażka . Do tego aparatu sprawdza się tylko kilka dopasowanych zoomów do fotografii

Nie przesadzaj do nas przyszedł kiedyś klient z NAJKONEM D3 i mimo usilnych naszych zniechęcań kupił do niego Sigmę 18-200 coby uniwersalnie było. :shock:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
seweryn1, przecież ta sigma nie jest nawet pełnoklatkowa?? :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach