pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Za 350-380zł AF 1,8/50 za 650-710zł AF 1,8/35 . Oba szkła niezłe . W przypadku ceny Pentaxa odpowiedniki są ciut droższe . Po prostu Nikon sprowadza więcej szkieł i może obniżyć ceny . Nic innego nie przychodzi mi do głowy . Byłem w ciężkim szoku gdy zacząłem używać 16-85 , porównywałem z Zeissem 16-80(na końcu odrobinę jaśniejszy). Ten (w miarę) tani obiektyw jest lepszy od tego Zeissa . Ma małą dystorsję jak na 16mm winietowanie jest na poziomie którego w codziennej pracy się nie zauważa , aberracja chromatyczna tak dokuczliwa , teraz stała się niezuważalna . Jednak kupiłem go dla VR , jasne ani nie mają takiego zakresu ani VR (poza chyba Tamronem - od niedawna) . Nikonowski VR nie jest wcale tak skuteczny powiedziałbym że na K10 uzyskiwałem nawet 1/5 sekundy z ręki . Nikon w tych samych , okolicznościach 1/10 . Nie wiem czym to jest spowodowane ale jest . Pentaxa po dwóch miesiącach musiałem mapować nikona po ponad pół roku jeszcze nie . Może to przypadek . Klapanie migawki niewiele odbiegające od K10 , K7 już w tym względzie jest lepszy . Juz zabieranie D700 przed ołtarz graniczy z igraniem z wkurzonym proboszczem (a są oni różni) . Jednak na tysiąc zdjęć reporterskich w trudnych warunkach mam może 1 nieostre na całkowitej automatyce AF . Gdy wyzwalam flesz mam pewność poprawnej pracy i dokładnego naświetlenia (szybkiego ładowania też - palenia i nagrzewania nie stwierdziłem ) . Jednak pokrętła kilku dodatkowych funkcji mi brak . Gdy napisałem o tym na forum Nikona spotkałem się z pogardliwym skwitowaniem że to zwykła automatyka czułości , ale ona jest dostępna na pokrętle i cieszy , jest przejrzysta i łatwo dostępna . Serwis to pięta achillesowa Nikona niestety . Muszę mieć korpus kompatybilny z innymi systemami kolegów . W razie jakiejś awari mogę wziąść , pożyczyć inny korpus lub obiektyw i pracować dalej . w przypadku Pentaxa to trudne . W moim mieście może jedna osoba miała taki korpus i do tego nie K10 czy K20 a K100
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Na fotoblogia.pl przeczytałem ciekawy wątek
anty napisał:
Józek, palnij się tym kijem w głowę. A opłaty na serwer to z własnej niby kieszeni?
odp:
Człowieku przeczytałeś cennik?Ułatwię ci to żebyś zdał sobie sprawę z pieniędzy jakie płyną przez forum
Baner 350/45px na stronie głównej forum – 1 miesiąc: 420,00 brutto czyli rocznie 5.040 zł
Na szczycie strony jest 6 reklam razy 5,040 PLN =30tys.240 Zł
Dolicz do tego ogłoszenia komercyjne na giełdzie 1 ogłoszenie 122zł/miesiąc.
Daj mi połowę z tego a ja utrzymam wszystkie fora fotograficzne na jednym serwerze.
P.S. Szkoda że dopiero w tym roku wprowadzili matematykę na maturze :)


Moje spostrzeżenia:
Wpłaty z reklam i ogłoszeń komercyjnych przelewane są do ELLI-link
Infolinia nikoniarzy i elli to ten sam numer.
Boże broń niczego nie twierdzę ani nie sugeruję,ale czy doprawdy wina w 100% leży po stronie NP?
Nie znam się na finansach związanych z utrzymaniem forum ale czy to naprawdę aż tyle kosztuje?! :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
andybond napisał/a:
Nie znam się na finansach związanych z utrzymaniem forum ale czy to naprawdę aż tyle kosztuje?! :shock:
hmm, nasze forum pentaksiarskie zebrało 2 lata temu na serwer 8tys z kawałkiem (zamiar był 2kPLN na roczne utrzymanie serwera) - ponoć kasa się powoli kończy (takie przynajmniej głosy słyszałem parę miesięcy temu)

forum Nikoniarze ma 3 razy więcej napisanych postów i ponad 7 razy więcej użytkowników
myślę że spokojnie można założyć 5 razy większy ruch u nich, niż u nas
koszt też więc będzie odpowiednio większy niż to co płaci P@PL (nie wiem ile razy, zakładam że mniej niż 5x)

czy jest to koszt 30kPLN :?:
sądzę że nie

tylko co to zmienia :?:
zamierzasz lustrować finanse administracji forum Nikoniarzy :?: (jeżeli tak, to czy finanse naszego forum też :?: )
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
opiszon napisał/a:
czy jest to koszt 30kPLN :?:
sądzę że nie

tylko co to zmienia :?:
zamierzasz lustrować finanse administracji forum Nikoniarzy :?:

opiszon, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :-( Postaw się w roli właściciela marki.Byłbyś zadowolony gdybyś wiedział,że pod twoją marką ktoś uprawia komercję na własny rachunek?Poza tym serwer jest współdzielony czy według ciebie ELLI ma swój? ;-)
opiszon napisał/a:
(jeżeli tak, to czy finanse naszego forum też :?: )

Dobrze,że użyłeś słowa naszego.Skoro jestem tu zarejestrowany to jakby nie było jestem jego częścią i zależy mi na tym,żeby dalej było jak jest.Jeżeli będzie się to wiązało ze zrzutą będę pierwszy który dokona przelewu bo czuję się współodpowiedzialny za jego losy.

croolick napisał/a:
Cóż, tu racja - "Pentax" to nazwa nieistniejąca w przeszłości, stworzona przez VEB Zeiss z połączenia Pentaprisma i Cotax i sprzedana Asahi Optical (pewnie truizm).

Wedle mojej wiedzy asashi nie musiało nic odkupować bo PENTAprism (pryzmat pentagonalny) wynalazł właśnie Asashi oraz AsashifleX lustrzanki firmy Asashi
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
andybond napisał/a:
Poza tym serwer jest współdzielony czy według ciebie ELLI ma swój?

prosz

historyczne domeny dla tego serwera:

cebk.pl
aktfoto.pl
cafefoto.pl
crbk.org
forum.nikon.org.pl
forumfotograficzne.org
fotografia.edu.pl
nikoniarze.org
www.digital.pl
www.kosmetyka.net

andybond napisał/a:
Byłbyś zadowolony gdybyś wiedział,że pod twoją marką ktoś uprawia komercję na własny rachunek?

nie mi to oceniać - forum musi jakoś utrzymać serwer, widocznie wybrali taką drogę (reklamy) a nie inną (zrzuta na serwer) - widocznie akurat tego Nikon Polska im nie sponorował

co się z tą kasą dzieje, nie mam zamiaru się domyślać - mam nadzieję że ich forum ma swoje osobne finanse i zebrana kasa nie przepada
daleki jestem od tego, żeby kogokolwiek oskarżać na podstawie mętnych domysłów i poszlak
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
andybond napisał/a:
Co do nieukrywanej antypatii...Chyba lepiej jak szczerze mówię że mi Nikon od początku nie leżał.Dlaczego mam wykonywać typowo amerykański uśmiech z pełnym uzębieniem a w duchu myśleć co innego.Poprawności mnie nie nauczyli za komuny i Polska liberalna również mnie nie omami.

ale to aparaty Ci nie leżały czy ich użytkownicy? Jeśli tylko aparaty to co Ci biedni nikoniarze są winni? że mają inny kształt dłoni? że nie natrafili na to forum? Ja też byłem bliski zakupu d80 bo mnie się *isty strasznie nie podobały, na szczęście pojawiła się kasetka i była strzałem w 10 ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
opiszon napisał/a:
daleki jestem od tego, żeby kogokolwiek oskarżać na podstawie mętnych domysłów i poszlak

No w końcu mamy wspólne zdanie uff
Naprawdę nie chodzi mi co się dzieje z kasą-ich sprawa-mnie chodzi o to,że bannery reklamują sprzęt konkurencji.
Załóżmy że jesteś Prezesem TOYOTA Corp.(czego ci z całego serca życzę) i dajesz autoryzację dealerowi.Po jakimś czasie wizytujesz ów lokal i widzisz reklamę np.BMW-rozumiesz co mam na myśli?
TOYOTA-NIKON
Reklama
BMW-np.SAMYANG
Według mnie sprzedaż obiektywów i akcesoriów to pokaźna a kto wie czy nie największa część dochodów i w interesie każdej firmy jest sprzedawać swoje szkła.Nie bez przyczyny Canon nie daje swoich specyfikacji firmom niezależnym.
Również nie bez przyczyny w manualach piszą,że firma gwarantuje poprawne działanie sprzętu wyłącznie z oryginalnymi akcesoriami.
EDIT
Cytat
ale to aparaty Ci nie leżały czy ich użytkownicy?

Eldred, użytkowników nie użytkuję tylko sprzęt.Naprawdę współczuję szarym forumowiczom ale wydaje mi się że są oni między młotem a kowadłem a te wszystkie hocki-klocki dotyczą tych na górze po stronie NP jak i władców forum.Rozumiem ich desperację i zakłopotanie.Do końca nie rozumiem walki o nazwę nikon w domenie forum.Uważam że ważna jest treść a nie forma.Gdyby dzisiaj się okazało że po wejściu na Pentax.org.pl zostaję przekierowany na pentaxjanie.pl-wchodzę na forum i uczestniczę w nim dalej.Po prostu Show must go on
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
croolick napisał/a:
No tak, ale "Nikon", to przecież imię, rzadkie, bo rzadkie, ale istniejące. Był patriarcha moskiewski Nikon (XVII w.), dwaj święci Nikonowie. I w Polsce trafi się obecnie jakaś osoba o imieniu Nikon, zapewne gdzieś na Podlasiu. Czy on nie może sobie zarejestrować domeny na własne imię? A że będzie ona o fotografii? Kto mu zabroni? Firma Nikon Corp. która przyjęła nazwę długo po tym jak imię to funkcjonowało wśród prawosławnych chrześcijan???

No tak - ale to jest baaaardzo naciągane gdybanie a nie fakty ;) Równie dobrze można by użyć argumentu, że na planecie Nikon w układzie AlfaBetaZeta milion lat temu w Galaktycznym Urzędzie Patentowym zarejestrowano taki znak więc nam Ziemianom nic do tego ;P

Poczekajmy więc aż jakiś Nikon zarejestruje taką domenę (tu warto podkreślić, że domeny się rejestruje a nie bierze/kupuje na własność, procedura jest uregulowana prawnie - abonent podlega postanowieniom odpowiedniego regulaminu np rejestrując domenę *pl* zgadzasz się na to, że w przypadku sporu rozstrzygać go będzie Sąd Polubowny - patrz Regulamin NASK pkt: 22, 23 i 24 - orzecznictwo tego Sądu jest publikowane w Sieci - więc sprawa, od strony faktów, jest jasna i prosta). Fakty są takie, że znak słowny NIKON jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Nikon Corp. Taka rejestracja daje tej firmie pewne prawa. Z tych praw firma skorzystała.

ps. Osobiście chętnie zobaczyłbym wyrok Sądu, który rozpatrywał by pozew tej firmy np. przeciwko jakiemuś patriarsze moskiewskiemu, który prowadzi stronę o swoim poprzedniku Nikonie oraz o świętych Nikonach ;P

opiszon napisał/a:
czy jest to koszt 30kPLN :?:
sądzę że nie

Czytałem kiedyś wywiad z twórcą serwisu snip.pl. Opowiadał, że koszt utrzymania serwera rośnie wraz z liczbą użytkowników (zapewne chodziło o ilość jednoczesnych wejść do serwisu) i użytej technologii serwerowej (teoretycznie najtańszy będzie zapewne serwer IRC-a a najdroższy serwer oparty o oprogramowanie GPL na którym stoi phpBB). Po przekroczeniu pewnego progu wszystko staje się problemem - wydajność serwera SQL, wydajność PHP etc. W pewnym momencie okazało się, że jego miesięczne wydatki przekroczyły 50 tys zł i mają tendencję do wzrostu. Na tej podstawie wydaje mi się, że ten komentator, który deklaruje, że za 30 tys/rocznie utrzyma wszystkie fora foto na jednym serwerze po prostu nie do końca wie co mówi ;)

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
andybond napisał/a:
pentaxjanie.pl

fuj
jak już to pentaksjanie.pl
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
opiszon napisał/a:
jak już to pentaksjanie.pl


Brzmi jak "marsjanie", co jest bliższe prawdzie.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
opiszon napisał/a:
fuj
jak już to pentaksjanie.pl

Wsio ryba-ważne żeby byli tam ze mną opiszon plwk..... i cała nasza paczka.Nie będę umierał dla kilku liter :lol:Logo też nie zakleję i paska nie zmienię

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
BTW to pentaxjanie.pl kojarzy mi się z jakimś dowcipem o hrabii

np

Hrabia zwraca się do służącego
- Janie, podaj aparat !
- na zęby ?
- nie :!: Pentax Janie :!:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
Hrabia zwraca się do służącego
- Janie, podaj aparat !
- na zęby ?
- nie :!: Pentax Janie :!:

:-B :-B :-B :-B -czteropak dla ciebie.Ok idę spać (jestem po nocce)-Dobranoc-jak wstanę to się znów podroczymy :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon, to samo mi przyszło do głowy i już miałem pisać ale zobaczyłem że już to zrobiłeś. :-)

Dla mnie Pentaksjanin to stan umysłu a nie posiadania, chociaż mam pełną klatkę Pentaksa i Canona to bardziej się czuję Pentaksiarzem niż Canonierem, po traumie zmiany systemu nie potrafię się już "przywiązać do marki", ale może to i zdrowiej jakoś?

To tak jakby wojenki między dresiarzami w Najkach z dresami w Adasiach, plus niszowi Pumiarze kontra Reebokowcy. ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
po traumie zmiany systemu nie potrafię się już "przywiązać do marki", ale może to i zdrowiej jakoś?
8-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fafniak, w życiu bym Cie nie nazwał nikoniarzem :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
chociaż mam pełną klatkę Pentaksa

Nie trenowałem wioślarstwa ale też mam pełną klatkę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://www.allegro.pl/ite...p_raty_wwa.html
dziwnie mi się jakoś zrobiło... 8-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
hmm, dziwnie by to to na d700 wyglądało. Ale cena jak za pełnego manuala dziwna, chociaż wygląd prawie limitedowy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
prawie
robi dużą różnice :evilsmile:

[ Dodano: 2010-05-06, 10:30 ]
a widzieliście teksty na optycznych przy testach szkła lajeczki? :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach