emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Adapter K/M39 (Leica)
Czy ktoś spotkał się z adapterem do obiektywów na gwint, ale nie M42, tylko M39 (Leica, FED), bo chyba taki jest tam gwint?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
spotykalem sie, a co?

[ Dodano: 2007-04-27, 10:18 ]
nawet mozna do takiego adaptera podpinac szkielka Pentaxa, przez adapter m42
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
asklop, można podpiąć różne ciekawe szkiełka, nie zawsze drogie. Jeden z pierwszych aparatów, jakich używałem, to był tatusiowy Zorkij 4 z Industarem 3.5/50.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
M39 (Leica, FED)


Gwint jest taki sam, tylko obiektywy maja inna odleglosc rejestracji. Te od Zenita M39 pouzywasz, tych lajkowsko-fiedowskich juz nie...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
alkos, Dzięki za oświecenie, bo dziwiło dlaczego nie widać nigdzie takich adapterów. Ale podejrzewałem to o czym piszesz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sa takie adaptery - a dokladniej redukcje gwintowe.

i sa tez takie obiektywy - m.in. helios-40 85/1.5 ... jakies jupitery135... ale wszystko to srebrne i z pojedynczymi powlokami...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
i sa tez takie obiektywy - m.in. helios-40 85/1.5 ... jakies jupitery135... ale wszystko to srebrne i z pojedynczymi powlokami...


jest ze 30 roznych obiektywow od Zenka na m39.

czytalem kiedys, ze jest jakac przejsciowka z dodatkowym ukladem szkla z m39 na K wlasnie dla Fieda i Leica. W jakiejs gazetce foto sprzed paru lat. Rosyjskiej produkcji firmy JOLOS
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
alkos napisał/a:
redukcje gwintowe
To widziałem, ale jakoś nie wpadł mi w oko bezpośredni adaper na K.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
asklop napisał/a:
czytalem kiedys, ze jest jakac przejsciowka z dodatkowym ukladem szkla z m39 na K wlasnie dla Fieda i Leica. W jakiejs gazetce foto sprzed paru lat. Rosyjskiej produkcji firmy JOLOS


No tak, ale nie ma sily - zwieksza ogniskowa i zmniejsza swiatlo... I to zapewne tak z 2x, na moje oko.

[ Dodano: 2007-04-27, 13:33 ]
emigrant napisał/a:
To widziałem, ale jakoś nie wpadł mi w oko bezpośredni adaper na K.


A, no tak. Mysle ze po prostu nie ma rynku... Ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby zastosowac dwie.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
zm39 na m42 a potem na K

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach