Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fafniak napisał/a:
a widzieliście teksty na optycznych przy testach szkła lajeczki?
aż zrobię wyjątek i tam zajrzę (pierwszy raz od testu KX'sa ;-) )
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
To nie jest pełny manual . Ale gdybym takie coś wpiął np. na imprezie weselnej do D700 czy D300 to by mnie z wesela wyprosili , albo kompaktami i komórkami zagnietli i zadeptali . Bo według niektórych obiektyw ma być duży i czarny inaczej nie jesteś profesjonalny . To niestety smutna prawda . Polecam za tanie pieniadze Wołnę 9 . To jest maszyna która grubo przewyższa rozdzielczością najlepsze zoomy Nikona i kosztuje cząstkę tego. Pasuje jako szkło manualne (42) do większości systemów . W Nikonie niestety kompatybilna od D300 w górę . Zresztą Takumary też są wspaniałe ale Wołna jest jednak mimo małej jasności nie do pobicia (chyba że ktoś ją naprawiał....)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
pawel1967 napisał/a:
To nie jest pełny manual
to jaką automatykę ma ten obiektyw?

btw SMC 40/2.8 też manualny kosztuje z 3x mniej a też ostre i fajne szkiełko ;-)
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
ale to Nikon więc jest lepszy a zatem droższy :-P szuka ktoś maniaka z grubym portfelem
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
Cytat
to jaką automatykę ma ten obiektyw?

podejrzewam że wszystko poza AF ....styki ma
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hehe no tak, Nikon ma styki bokiem i nie na bagnecie tylko po środku na tym czarnym elemencie mocowania a zdjęcie na aukcji jest tak zrobione że prawie ich nie widać. Czyli jest automatyka przesłony a ja po obejżeniu aukcji załozyłem że nic nie ma po za blokadą bagnetu ;-)
Tak czy siak SMC-M 40/2.8 pewnie mu optycznie niewiele ustępuje, a można i za 350zł wyrwać.
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
izbkp napisał/a:

ps. Osobiście chętnie zobaczyłbym wyrok Sądu, który rozpatrywał by pozew tej firmy np. przeciwko jakiemuś patriarsze moskiewskiemu, który prowadzi stronę o swoim poprzedniku Nikonie oraz o świętych Nikonach ;P


Jeszcze chętniej zobaczył bym wyrok NP vs Pani PN w sprawie jakiejkolwiek domeny globalnej i funkcjonalnej nikon.*.* :-D
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
[quote="andybond"]
opiszon napisał/a:
daleki jestem od tego, żeby kogokolwiek oskarżać na podstawie mętnych domysłów i poszlak


Naprawdę nie chodzi mi co się dzieje z kasą-ich sprawa-mnie chodzi o to,że bannery reklamują sprzęt konkurencji.
Załóżmy że jesteś Prezesem TOYOTA Corp.(czego ci z całego serca życzę) i dajesz autoryzację dealerowi.Po jakimś czasie wizytujesz ów lokal i widzisz reklamę np.BMW-rozumiesz co mam na myśli?
TOYOTA-NIKON
Reklama
BMW-np.SAMYANG

/quote]

Swego czasu pracowałem w handlu - konkretnie w spożywce. Woziliśmy produkty do swoich lodówek, a że byliśmy dobrzy i mieli towar przyzwoitej jakości to brali od nas i inni sklepikarze do swoich lodówek.
Konkurowała z nami na lokoalnym rynku inna duża firma. Miała wiele swoich lodówek, a sklepikarze byli zobowiązani do brania tylko od nich czyli z jednego źródła. Jako że nasz towar schodził b. szybko i był świetnie "sprzedawalny" brali nasz towar do lodówek konkurencji, zostawiając jednak sporo przestrzeni ich właścicielowi. W końcu zaczeło to przeszkadzać wielkiej firmie i zrobiła raban, zaczeli od nacisków psychicznych, arogancji (padały słowa powszechnie obelżywe) etc...
Jak się skończyło? Dużo zrezygnowało z WIELKIEJ FIRMY ( bo nie chcieli mieć wspólnego z takimi ludzmi), pokupowali własny sprzęt do chłodzenia. My spokojnie dalej woziliśmy swoje, moralnie , uprzejmie, regularnie, nawet nieco drożej ale dając niezłe zaplecze, nawet przyjmowaliśmy im produkty gdy wystąpiła jakaś awaria.
WIELKA FIRMA już nie istnieje w tym regionie, padła. Tamta firma, w której pracowałem, nadal działa, rozrosła sie i dalej trzyma sie zasad tych samych co na początku.
Nic tak w handlu nie przynosi zysku jak zaufanie i uczciwość i szeroko pojęty interes niż tylko własny czubek nosa.
Nikon ładnie sobie poczyna...
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
W związku z masowym bojkotem Marki Nikon przez jego klientów i użytkowników oraz prognozami odnośnie ochrony środowiska u nas w regionie można spotkać takie oto obrazki.

 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
U nas nie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
U nas też nie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
takowoż i u nas
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
andybond, moze juz wystarczy?
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
andybond, niesmaczne....
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
:oops: Zagalopowałem się trochę.Sprawa wyjaśniona z sympatyczną Panią z Mod Teamu.Jeśli kogoś uraziłem-jest mi przykro.Pentaksjanie to sympatyczni i przyjaźni osobnicy a ja przez moment o tym zapomniałem.Nie chcę tego zwalać na nocną zmianę.Mea culpa :-(
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
A mnie się podoba. Trochę dystansu. ;-)
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
Cytat
A mnie się podoba. Trochę dystansu. ;-)

nie wiem czy na forum Nikona takie rzeczy chcielibyśmy czytac o Pentaksie ;-)
Z dystansem (przede wszystkim do samych siebie) byłoby stwierdzenie że np serwis Nikona jest tak szybki jak AF w Pentaksie ;-)
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
jacyś wrażliwi jesteście. to tylko zabawki, rzeczy materialne. nikt nie szydzi z użytkowników tylko ze sprzętu i dziwnych poczynań firmy...
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
piters1986, no o to mi właśnie chodziło. :mrgreen:
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Ale czy Nikony dalej robią zdjęcia, czy zostały zdalnie wyłączone co bardziej krewkim właścicielom ???

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach