sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Robią zdjęcia, jeżeli wcześniej nie były w serwisie Nikona w Polsce... :-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dziwi mnie podejście tego całego "pospolitego ruszenia" również z innego powodu.nawołują się do pisania po jakichś blogach,bookach itp,wpadają na pomysły wysyłania mailbomberów,zaklejania logo a nie wykorzystują praw jakie mają jako konsumenci.Cała ta para którą puszczają w gwizdek powinna być skierowana choćby do UOKiK.Gdyby ten Urząd dostał setki czy tysiące skarg na serwisowanie produktu który zakupili w kraju-na pewno podjąłby kroki w kierunku uporządkowania sytuacji.Nie wiem co wtedy wybrałby NP:ochronę tyłków kolesiów z serwisu czy dotkliwą karę o której na pewno dowiedziało by się Tokio.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
andybond, Urzędy działają w ramach swoich kompetencji określonych w odpowiednich przepisach i robią co mogą aby swoje działanie rozmydlić tak bardzo jak tylko się da ;) Ten konkretny w zasadzie zajmuje się prowadzeniem rejestru klauzul niedozwolonych, przeciwdziałaniu monopolom i sprawozdawczością a nie jakimiś mediacjami i rozwiązywaniem konfliktów.

Na pewno UOKiK nie zajmuje się rozpatrywaniem "skarg na serwisowanie produktu", które (wiem: napisze coś niepopularnego) w większości przypadków są efektem totalnego braku świadomości konsumentów (często także i sprzedawców) i wynikającego z tego mylenia pojęć prawnych oraz zupełnej nieumiejętności skorzystania z uprawnień konsumenckich jakie dają istniejące przepisy... ;)

ps. Może miałeś na myśli Federację Konsumentów? Jeśli tak to Twoja wypowiedź jest właśnie idealnym przykładem takiego braku świadomości ;) Bez urazy ;P Zadanie domowe: sprawdź, np w Wikipedii czym się różni UOKIK od Federacji Konsumentów ;)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
ps. Może miałeś na myśli Federację Konsumentów? Jeśli tak to Twoja wypowiedź jest właśnie idealnym przykładem takiego braku świadomości ;)

Tak właśnie było-pomyliłem te dwie instytucje :oops: Zadanie domowe zaraz odrobię :)
EDIT
Z tego co czytam to UOKiK działają infolinie Konsumenckie na które również nikoniarze mogliby dzwonić.Przy UOKiK działają również terenowi rzecznicy konsumentów.Myślę że właśnie tą drogą powinni kroczyć poszkodowani.
 

saracen  Dołączył: 20 Lut 2010
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
andybond napisał/a:
Przy UOKiK działają również terenowi rzecznicy konsumentów.Myślę że właśnie tą drogą powinni kroczyć poszkodowani.

w każdym powiecie jest rzecznik praw konsumenta ...miałem kiedyś przyjemność i była to bardzo rzeczowa i chętna do pomocy pani. Sprawa szybko się rozwiązała dzięki jej działaniom :)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Przed chwilą zadzwonił do mnie kumpel(nikoniarz) z ciekawą informacją.Przeczytał moje ostatnie dwa posty z tego wątku.Zainspirowany tematem odnośnie praw konsumenckich-na forum nikoniarzy napisał wczoraj dwa posty z podobnymi sugestiami,że może masowo zgłaszać w instytucjach konsumenckich.Zgadnijcie co się stało z postami?Ani widu ani słychu po nich :shock:
 

saracen  Dołączył: 20 Lut 2010
- Przed chwilą zadzwonił do mnie kumpel(nikoniarz) z ciekawą informacją.Przeczytał moje ostatnie dwa posty z tego wątku.Zainspirowany tematem odnośnie praw konsumenckich-na forum nikoniarzy napisał wczoraj dwa posty z podobnymi sugestiami,że może masowo zgłaszać w instytucjach konsumenckich.Zgadnijcie co się stało z postami?Ani widu ani słychu po nich -


Zarty , zartami , ale czy ty normalny jestes ? Juz mnie nuza twoje teorie spiskowe , moze bys tak przeczytal gwarancje nikona ( mozna z netu sciagnac ) , jak umisz czytac ze zrozumieniem to zauwazysz ze nikon sprytnie nie okreslil terminu naprawy ... I federacja i inne organizacje co maja zanegowac ? Ze na Postepu za duzo kawy idzie ?
A zarabianie portalu na reklamach co ma do tej sprawy ? Chodzi tylko caly czas o sposob odebrania domeny ludzia ktorzy wiele lat promowali ofiarnie marke nikon . Oraz o to ze portale w EU dzialaja tak samo a moga uzywac logotypu . Ze to wymysl wylacznie jakichs bucow z NP .
Mam pentaxa ale zaczynalem cyfre od nikona . Mimo iz mialem duze doswiadczenie w analogu to z cyfry bylem ciemny , zadawalem na forum nikon durne pytania i nie raz mnie zjechali . Ale jak mialem jakis problem z sprzetem to strona byla nie do przecenienia , przez lata pomagali takim jak ja ... A teraz co maja za lata promocji nikona .... metne tlumaczenia na Faceboku ze niby odgorna decyzja z japoni .... litosci - oni nie wiedza nawet gdzie polandia lezy :mrgreen: . Portal dziala dalej tak jak dzialal , nie zginie . Cala wojna jest wylacznie o to ze NP nakazal iles tam tysiaca uzytkownikow zamknac portal ... bez zadnego wyjasnienia , czy rozmow o zmianie nazwy , potraktowali ich jak za komuny sie traktowalo ludzi , na zasadzie NIE BO TAK ... Wiec co ma do tego ile zarabiaja na reklamach czy jakies organizacje konsumenckie ...
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
Zarty , zartami , ale czy ty normalny jestes ? Juz mnie nuza twoje teorie spiskowe

To chyba nawyki z tamtego forum?Tu się szanujemy bez względu na poglądy.Na chamstwo chamstwem nie odpowiem bo musiałbym zejść na twój poziom.To że posty znikają to wiem od kilku osób.Jak chcesz na PW zapodam ci innego użytkownika z tego forum który miał cenzurowane posty.Spytaj o namiary innych którzy byli cenzurowani.
saracen napisał/a:
jak umisz czytac ze zrozumieniem to zauwazysz ze nikon sprytnie nie okreslil terminu naprawy

Kupując sprzęt godzisz się również na warunki gwarancji.Skoro nie odpowiadają one twoim oczekiwaniom nie zawierasz umowy kupna-proste.
 

saracen  Dołączył: 20 Lut 2010
- To chyba nawyki z tamtego forum?Tu się szanujemy bez względu na poglądy.Na chamstwo chamstwem nie odpowiem bo musiałbym zejść na twój poziom.To że posty znikają to wiem od kilku osób.Jak chcesz na PW zapodam ci innego użytkownika z tego forum który miał cenzurowane posty.Spytaj o namiary innych którzy byli cenzurowani. -

Dziwna odpowiedz , od paru stron szykanujesz i obrazasz pewna inicjatywe ... I jak juz ktos ci powiedzial co o tym mysli to nagle jest chamskie ? To ja wlasnie znizylem sie do twego poziomu i jest mi z tym zle , ponioslo mnie , dlatego sorki za zbyt emocjonalna wypowiedz . Co nie zmienia faktu ze mysle ze za duzo sie naogladales filmow na temat teori spiskowych :mrgreen:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Bardzo proszę powstrzymać emocje. Już i tak ten temat musi być przez nas bacznie obserwowany.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Proponuję zamknąć wątek - wystarczy chyba tej "analizy" ?
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Jestem za.
Co miało być powiedziane - chyba powiedziano. Teraz może to być o jedno słowo za dużo.
Fafniak użył dobrego słowa - "analiza" od dzieciństwa kojarzy mi się wyłącznie na żółto.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To zamykam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach