jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
  Kit i co dalej?
ten temat juz zapewne byl , ale nie moge go znalezc (jak byl to prosze o skasowanie go) . No dobra mam już ta kadyszke i czym wiecej czytak tym mniej wiem jaki sprzet wybrac. Mam narazie kita 18-55 / 3,5-5,6 (chyab tak) i nei mam zielonego pojecia co dalej kupic :D pomocy :D ?!!! Ja juz sie glubie hehehe... Jest moze jakis kultowy obiektyw (oczywiscie w rozsadnej cenie ) nad ktorym warto jest sie dluzej zastanowic??
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja wykombinowałem sobie długi kit. Póki co jest ok na moje potrzeby. Może jeszcze coś dłuższego. Np. Sigma 70-300 APO. Póki co mam co mam i jest ok.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
no kup jakas 50, albo manualna, albo z automatyka przyslony, albo AF...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
jakub_chojnowsk napisał/a:
i nei mam zielonego pojecia co dalej kupic


jezeli nie napiszesz co chcesz fotografowac to nikt ci nie pomoze. Wtedy mozna tylko strzelac.
Ja bym dokupil obiektyw macro i teleobiektyw jeszcze, ale ty mozesz miec inne potrzeby.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nic nie kupuj.
Jeśli nie wiesz, co masz kupić, to oznacza, że nie masz sprecyzowanych wymagań. Zacznij focić i po jakimś czasie na podstawie własnych doświadczeń dojdziesz do tego, czego Ci potrzeba.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
jakub_chojnowsk, zacznijmy od tego:

1. co focisz? rozumiem, że pewnie wszysko po trochu - ale może coś "bardziej"? Przyroda? Miasto? Wnętrza/imprezy?

2. czym fociłeś wcześniej i czy nie boisz się manualnego ostrzenia?

A tak najbardziej ogólnie, jak się da - jedyna praktycznie istotna wada kita, to to, że jest ciemny. Pierwsze kroki skieruj w dwóch możliwych kierunkach:

1. Dłuższy koniec - tu najlepszy będzie DA 50-200

2. Jaśniejszy początek ;-) Tutaj można długo i namiętnie, a odpowiedź zależy od Twoich odpowiedzi na 2 pierwsze pytania.

[ Dodano: 2007-04-27, 10:59 ]
A poza tym, to michu ma rację. Mało konstruktywna odpowiedż, ale prawdziwa. Tak czy inaczej rozumiem Twoje rozterki :-)
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Meggido, A jaki masz obiektyw?

Michu, moze to i racja....

bEEf, asklop, Hmm Lubie czasem makro pofocić i ogolnie jakieś plenerki raczej. Imprezy to moze kitem robić (a moze i na start jakas stałke warto kupic? taka 45 jasna czy jakas inna??) . Beef a co tdo ostrzenia to staram sie zawsze samemu ostrzyc manualnie, jakoś bardziej mnie to kreci niż AF... :evilsmile:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Tzw. długi kit, czyli Pentax DA 50-200 SMC. Tak samo wygląda jak 18-55.
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Meggido, i Jak ładnie foci / ?? A masz cos jeszcze do tego ??
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
W sumie nie. Nie mam zbyt wygórowanych potrzeb. Póki co jest to wystarczający zestaw. Lampę błyskową jeszcze.
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
musze sie zastanowić nad tym, bo cena tez nie jest zbyt wygorowana.. Poczekam co jeszcze powiedza inni , ale dzieki za podpowiedz Meggido
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
a ja dzis wypatrzylem na ebay cudnego LX i nawet zalicytowalem. Zawsze o takim marzylem :mrgreen:
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
asklop, Widze z emasz w sprzecie dwie stałki i kita chyba tak ?? i jak to wszystko wspolgra ze soba??
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
jakub_chojnowsk napisał/a:
asklop, Widze z emasz w sprzecie dwie stałki i kita chyba tak ?? i jak to wszystko wspolgra ze soba??


bez problemu, ale jak bym kupil LX to tylko stalka 50/1,4 na 100% podejdzie.

[ Dodano: 2007-04-27, 12:07 ]
i w miare sie ten zestaw uzupelnia. Przynajmniej wg. mojej logiki. :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
asklop napisał/a:
ale jak bym kupil LX

Następny padł ofiarą epidemi ;-) :mrgreen:
Najgorsze, że to jest zaraźliwe, a lekarstwa drogie :evil:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Następny padł ofiarą epidemi


chory bylem od dawna. Mylalem, ze K10d bedzie lekarstwem i ukojeniem. Tylko czesciowo niestety.
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
a masz moze jasklop, A w czym te LX-y sa lepsze np od kadyszki ?? Bo jak rozumiem to chodzi o aparacik ??
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
jakub_chojnowsk napisał/a:
A w czym te LX-y sa lepsze np od kadyszki ??


sa inne. To manualny aparat na klisze. Cos, o czym wiekszosc z nas mazy, ale niewielu sie przyznaje. Dzielo sztuki. Slodycz sama w sobie. Trzymalem kilka razy w reku i za kazdym razem przechodzil mnie dreszcz i mialem swiadomosc, ze niczego podobnego nie bylo wczesniej i nie bedzie juz nigdy. :-P
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
to ja mialem tak o statio z jakas Lejką jak poszedlem do sklepu , ale kosztowana chya cos pod 11 tys. i to nie lusto tylko kompakcik maly...Ale przecudowny
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
jakub_chojnowsk napisał/a:
to ja mialem tak o statio z jakas Lejką jak poszedlem do sklepu , ale kosztowana chya cos pod 11 tys. i to nie lusto tylko kompakcik maly...Ale przecudowny


konczy sie pewna epoka :mrgreen:

[ Dodano: 2007-04-27, 12:44 ]
jakub_chojnowsk, puscilem ci na PW link do aukcji. Zajdz sam i podziwiaj. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach