holygrunge  Dołączyła: 28 Maj 2010
Porysowany wizjer!!!!!!!!!
Witam! Mam problem z moim PENTAXEM K100D. Zepsuła się część, która normalnie się nie psuje. Mianowicie wizjer. Jest porysowany. Moja prośba jest następująca. Jeśli ktoś posiada zepsuty egzemplarz, to proszę o kontakt.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
holygrunge, o coś takiego to naprawdę trudno. Jeśli nie został potarty papierem ściernym, to małe ryski raczej nie przeszkadzają.
Tak dla zoobrazowania problemu: czy możesz dołączyć zdjęcie?
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Wystarczy jedna niefortunna próba wyczyszczenia wizjera i już po zabawie. Sam to niestety przećwiczyłem i nie tylko ja na tym forum.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Raven, jak można zarysować wizjer? Czego unikać?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
SeizeThePicture napisał/a:
jak można zarysować wizjer?

Piach + chusteczka higieniczna/róg koszuli/krawat, bez wstępnego "chuchu narodowego"? Nic innego wyobrażnia mi nie podsuwa. Ewentualnie dłuto/rylec. ;-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Sam się dziwię jak to się stało, zawsze miałem taką samą (i mam) procedurę. W sumie nie tyle się porysowało, co jakby lekko zmatowiała szybka.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Raven napisał/a:
jakby lekko zmatowiała szybka

To by wskazywało na kontakt z rozpuszczalnikiem organicznym (aceton,benzen,ksylen).

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy da się to domowym sposobem wypolerować? Mój młody ma tak w kasetce.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Spróbuj pastą do zębów. Serio.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też o tym myślałem.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Są też dostępne czasami (allegro, lub sklepy z komórkami) pasty polerskie do wyświetlaczy w komórkach. Działają podobnie, choć trochę szybciej -większe ziarno.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzięki.
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Dada napisał/a:
Spróbuj pastą do zębów. Serio.
Potwierdzam, sam tak czyściłem z bardzo dobrym skutkiem.
Ciut pasty, trochę wody, patyczki do uszu i jazda ;-) Można również filcem.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Najlepsza była kiedyś Nivea, ale to było w ubiegłym wieku... Dużo kredy miała w sobie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U młodego jest jednak co innego. Wygląda jakby wizjer był zaparowany gdzieś w środku.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Ja bym tylko dopisał by nie stosować metody naprawy pastą na soczewki w obiektywach (a nuż ktoś na to wpadnie)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Ja bym zaryzykował wizytę u jubilera. Chodzi nie o sklep, tylko o pracownię złotniczą. Tam zazwyczaj jest sprzęt, środki polerskie i doświadczenie w jednym miejscu. Parę razy uratowało mi to sytuację.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
plwk napisał/a:
U młodego jest jednak co innego. Wygląda jakby wizjer był zaparowany gdzieś w środku.

To samo miałem chyba. Wolałem wymienić wizjer niż się pałować, a polerowanie domowym sposobem nic nie dało...
Puszkę miałem na sprzedaż i nie chciałem opychać komuś nie do końca funkcjonalnego sprzętu (dziwne, nie?).

A właściwie to jak/czym czyścicie wizjery?
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Patyczek kosmetyczny i środek do czyszczenia LCD. Daje radę. Ale swoją drogą robię to może raz na trzy miesiące.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Ciekawe, może soczewki wizjera są z tworzywa sztucznego i rzeczywiście należy zachowywać ostrożność większą niż w przypadku soczewek w obiektywach...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach