draco22  Dołączył: 06 Sty 2010
przejściówka z Pentax pk/EF Canona?
Witam forumowiczów, natknąłem się na przejścówkę jak w temacie i zastanawiam się jak będą działać obiektywy Canon z K-20.Prawie wszystkie mają silniki USM,dlatego zastanawiam się czy takie rozwiązanie jest możliwe?Nie widziałem jeszcze tej przejścówki a cena 35 zł nie odstrasza.No i jak wygląda sprawa popychacza przysłony? Może już ktoś przerabiał ten problem?
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Obiektywy z Pentaxa da się zapiąć do Eos'a bez problemu, ale odwrotnie to już po ludzku tego nie zrobisz.
Na pewno się nie pomyliłeś?
Jeśli nie to i tak jest problem, bo obiektywy EF i EF-S Canona mają przysłony sterowane elektronicznie i zwykłą przejściówka tego nie załatwi, ponadto jeśli adapter nie ma soczewki to obiektyw nie będzie Ci ostrzył na nieskończoność, ponieważ jest skalibrowany na bliżą odległość od matrycy niż obiektywy Pentaxa,
Pozdro.

PS.
AF i w jednym i w drugim przypadku nie będzie działać.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
draco22 napisał/a:
, natknąłem się na przejścówkę jak w temacie
pokaż tą przejściówke i będziemy w temacie.
 
draco22  Dołączył: 06 Sty 2010
Tutaj jest link, ale na stronie nie ma zdjęcia, jak będę przejeżdżał koło sklepu to wejdę ją obejrzeć.Jeśli jednak AF nie będzie działał to nie było tematu, za ta cenę adapteru to soczewki pewnie nie będzie.
http://fotozakupy.pl/adap...pentax-k,10713s
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
draco22, o AF to ty zapomnij ;-) na wstępie, poza tym Canon ma większy Bagnet od Pentaxa wiec nie wsadzisz jednego w drugie, chyba ze Pentaxa w Canona ale nie odwrotnie.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
ja tu widze adapter z aparat canon EOS na obiektyw pentax K tak jak tu http://www.allegro.pl/ite...entax_k_pk.html
 
hasky  Dołączył: 23 Maj 2010
na eBay spotkałem się z przejściówkami do obiektywów pentaxa dla chyba wszystkich systemów ( C,N,S,O itp. ) Ale nigdy odwrotnie ?!? :-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Zgadza się. Za wąski bagnet między innymi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach