a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Obiektywy Cosina
Czy jest może ktoś, kto używał obiektywu Cosina 4.2-6.5 / 28-210mm? Bardzo mało informacji można znaleźć w necie na temat tego obiektywu. Czy jest to coś, czym warto się zainteresować czy raczej odpuścić sobie? W szczególności, jak wypada porównanie Cosiny 4.2-6.5 / 28-210mm do kitowego Pentax smc P-DA 50-200 mm F4-F5.6 ED?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Podepnę się do tematu. Co myślicie o TYM??
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Meggido napisał/a:
Podepnę się do tematu. Co myślicie o TYM??


Akurat "o TYM" trochę informacji w sieci jest. Są też przykłady fotek na pbase. Po przeczytaniu tego wszystkiego zdecydowałem NIE brać udziału w licytacji chociaż cena wyjściowa kusząca.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
a.d.a.m, dziękuję Ci za info. :-) Ah, wariaci po fachu, jesteście niezastąpieni. :-B
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Zeby nie zakladac nowego tematu podepne jeszcze taki wynalazek jak
Cosina 100-400 5,6-6,7. Moze jakies sugestie bardziej doswiadczonych kolegow?
Link:
http://cgi.ebay.de/Telezo...1QQcmdZViewItem
Na optyczne.pl sa troche inne wartosci przyslon (4,5-5,6)
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
piotr_luk napisał/a:
Zeby nie zakladac nowego tematu podepne jeszcze taki wynalazek jak
Cosina 100-400 5,6-6,7. Moze jakies sugestie bardziej doswiadczonych kolegow?
Link:
http://cgi.ebay.de/Telezo...1QQcmdZViewItem
Na optyczne.pl sa troche inne wartosci przyslon (4,5-5,6)


Wyglada na ten sam wynalazek co TO. Sadzac po cenie to chyba najtansze co mozna dostac, wiec pewnie podobnie z jakoscia... Ale tu nie mam pojecia wiec sie nie wypowiadam.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
posiadam cosine 100-300mm jak chcecie to cos moge poradzic :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Pisz davnes wszystko, co wiesz (szybkość i celność af, do ilu trzeba przymknąć, żeby nie zamydlił itp.) :-B
A czego nie wiesz wydusimy z ciebie siłą
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
jestem zadowolony z obiektywu generalnie.
największą zmora jest abberacja :cry: w ciężkich sytuacjach na pełnej dziurze ale po przymknięciu to jest miodzik. szybkość jest taka jak kitów troszkę czasem mieli ryjek cosiny ale jak dla mnie byłego posiadacza systemu 4/3 jest okej dla przykładu wrzucam fotke z dzisiejeszego wypadu. wrzucam tez z ogródka coś oraz z wypadu do lasu. przydało by się coś tak do 400mm bo czasami 300 mało ale idzie przezzyć. Af trafia niemal bezbłędnie :lol: na 140 zdjęc przestrzelił dwa razy:] więc jest nawet lepiej jak u olka. obiektyw jest ostry przy f11 ja najszesciej przymykam do 16. :evilsmile: kolory takie jak sami widzicie dosyć wierne i wyprane nieco nie jak u 4/3 gdzie sa cukierkowate(nie lubiłem tego). na 300 mm jakośc troszkę spada i jest lekie mydełko ale da sie przezzyc:] fotki wrzuce jak wróce do domu:]
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
davnes napisał/a:
wrzucam tez z ogródka

a nie możesz wrzucić z dysku :mrgreen:
Na ebay'u takie 100-400 sprzedają po ok. 150 € (nowe). Dzięki za info. Jak znajdziesz czas to zapodaj jakieś zdjęciątka.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
wrzucam bez obróbki nawet nie wyostrzane po zmniejszeniu- nie majstrowałem wiele bo infran view nie można nic zdziałac dobrego . jak będę w domu to wrzucę na moja stronkę w picassa. ciekawy jestem jak on sie ma do sigmy apo 300mm.








[ Dodano: 2007-05-01, 22:57 ]
aaaaaaaaaaaaaa strasznie mi zniszczyło zdjęcia to infran ale co tam nie będę zmieniał bo to fotki poglądowe. mogę wysłać śliczne oryginały w 6mpx nie zeżarte zmniejszeniem;]
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Chcac zmienic ogniskowa krecisz czy suwasz?
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
kręcę oczywiście:]
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
ten 100-400 z ebay (link pare postow wyzej) ma suwany, ale nie wiem, jaki to wplyw na komfort pracy
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
tez nie wiem ale czytałem , że ciągnie paprochy do body tak wiec trzeba sie głęboko zastanowić:] i podobno jak sie trzyma w dół aparat to czasami sie sam wysuwa obiektyw.,... tak tylko słyszałem trzeba by było to obadać...
za moja cosinkę dałem mała kase w porówniu do sigmy. narazie nie mam funduszy na cos lepszego więc popstrykam nim cos jeszcze w tym roku.. aha makro bardzo ładnie z niego wychodzi zapodfam fotki wieczorem
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
czekam niecierpliwie
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
davnes napisał/a:
wrzucam bez obróbki nawet nie wyostrzane po zmniejszeniu-
To jakaś żyleta nieziemska ten obiektyw :shock:
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk napisał/a:
To jakaś żyleta nieziemska ten obiektyw

wszystkie foty przy f13, jedna miałą f11. davnes, a jak z pełną dziurką? da się żyć?
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
oki juz jestem w domku i mam Ps-a więc mogę zmniejszać bez straty na jakości oto makro tak jak obiecałem(zdjęcia juz troszkę obrabiane ale tylko w automacie):






[ Dodano: 2007-05-02, 20:00 ]
z pełna dziurka jest nieźle da się zyc za ta cene jak najbardziej :] choc musicie byc swiadomi, że kazdy ma inne potrzeby:] i wymagania do dziurki :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A gdzie kupiłeś i za ile?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach