MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Co zamiast Pentaxa?
W dziale giełda jest sporo ogłoszeń osób zmieniających system. Może w takim razie podzielą się z innymi, informacjami jaki system został ich wybrańcem i dlaczego.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Cytat
Co zamiast Pentaxa?
Pentax! Tego systemu nie zastąpisz żadnym innym. ;-)

[ Dodano: 2010-06-05, 19:36 ]
W chwili, gdy pisałem te słowa, facet w dzienniku powiedział: "Klęska panie, klęska." :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie bierz tego do siebie :mrgreen:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
MarcinG napisał/a:
W dziale giełda jest sporo ogłoszeń osób zmieniających system
Nic tylko się cieszyć :evilsmile: .
MarcinG napisał/a:
i dlaczego
pomijając prawdopodobne u niektórych racjonalne argumenty większość chyba myśli, że sprzęt ich ogranicza :lol:
Albo dostali znak z góry, jak Pentagram :-P
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Gdybym teraz kupował lustrzankę i miał obecny poziom wiedzy, wybrałbym (w kolejności):
1. Pentax
2. Sigma (trzeba poczekać na SD15)
3. Canon

W ostateczności rzuciłbym kostką - bo to nie ma większego znaczenia.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Uwielbiam takie tematy.


Co zamiast Pentaxa?

Czemu nie
Co zamiast Mercedesa?
Co zamiast BMW?
Co zamiast Bosha?
Co zamiast iiyama?
Co zamiast Epsona?

Gdyby pytanie dotyczyło konkretnego produktu, to jeszcze, bo mozna jakoś porównać z bezpośrednią konkurencją. A tymczasem wybór wyłącznie pomiędzy firmami ma sens jedynie wówczas, gdy do czegoś nie ma dostępu i jesteś zmuszony do zamiennika, gdy jakiś producent wykorzystuje dzieci do produkcji swoich towarów, a Ty szczególnie dbasz o prawa człowieka, albo gdy ... Ci się nudzi?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
tref, zdaje Ci się. Nie masz pojęcia nawet, ile punktów do lansu daje np. żółty czy biały napis. Poza tym, wszystkie aparaty są lepsze niż ten który posiadamy. Wszystkimi innymi (najlepiej z innego systemu) zrobiłbyś lepsze zdjęcia niż tym który posiadasz. No może poza Tobą, bo dźwigasz coś co wg. wielu odpowiada trzycyfrowym lustrzankom Canona (bo zamiast jednej cyfry ma trzy i na dodatek nie po kolei! ) ;-) :-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
+300 do lansu to daje czarna albo biala rura 70-200 koniecznie z tulipankiem :mrgreen:
Sam aparat musi być z gripem i największa lampa błyskowa.
Oraz oczywiście "świadomość" ze się jest w "profi" systemie :evilsmile: 8-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Macie rację. Dodam tylko, że wszystkie zdjęcia leżące na karcie w aparacie lub na dysku w kompie są g... warte - to tylko pliki, a nie zdjęcia.

Idę do ciemni.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
+300 do lansu to daje czarna albo biala rura 70-200 koniecznie z tulipankiem
Albercik, to działa :roll:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Fafniak napisał/a:
70-200 koniecznie z tulipankiem
jest od Tamiego i Sigmy ale bez 85/1,8 to foty nie zrobisz ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref napisał/a:
gdy jakiś producent wykorzystuje dzieci do produkcji swoich towarów

Palec Filipinki - pamiętamy.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
tref napisał/a:
Macie rację. Dodam tylko, że wszystkie zdjęcia leżące na karcie w aparacie lub na dysku w kompie są g... warte - to tylko pliki, a nie zdjęcia.

Nie, to są kandydaci do zdjęć. Zdjęcie to jest coś co jest na papierze. Na to zasługuje u mnie niewiele cyfrowych kandydatów.
Fafniak napisał/a:
Sam aparat musi być z gripem i największa lampa błyskowa.

Do tego mega mega zoom....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O kawałek się czepiacie, nie wiadomo do tego w jakim wieku ta Filipinka.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
MarcinG napisał/a:
W dziale giełda jest sporo ogłoszeń osób zmieniających system.

Ja może nie zmieniam systemu ale ponownie świadomie bym nie wybrał Pentaxa, bo pomimo że człowiek ma w portfelu gotówkę to żeby kupić obiektyw trzeba się wręcz prosić sprzedawców żeby sprowadzili coś pod bagnet K.
Druga sprawa to cena danego szkła. Dlaczego taki sam obiektyw do Sony kosztuje 1000zł mniej i do tego dodają gratis o wartości ok.1000zł, tak samo do Canona to szkło ma już napęd HSM a i tak jest tańsze o 1000zł niż szkło do Pentaxa bez tego napędu.
Żeby przetestować 2 szkła w sklepie to zapomnij, jak jest dobrze to jest jedno szkło a jak nie to trzeba czekać aż sprowadzą.
Ale jak popatrzę na Canona to aż mnie odrzuca ten plastikfantastik bez dobrych uszczelnień i stabilizacji albo na Nikoniarzy co latają z butaprenem bo im się gumy odklejają.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
plwk napisał/a:
O kawałek się czepiacie

"Producent wykorzystujący kawałki dzieci do produkcji swoich towarów".
No nie brzmi to najlepiej.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
schwefel, a za I wojnę odpowiadają masoni i cykliści. Nie generalizujmy, każdy system ma zalety/wady. Nikon ma o wiele ciekawsze rzeczy do zaoferowania niż odklejające gumy (super glue i po sprawie) . Do teog Canon od modelu 40D w górę nie jest talki plastik-fantatsik. Do SONY Zeiss robi znakomite szkła z AF (w innych systemach są dostępne ale w manualu). A Pentax ma limitedy... a Nikon ma świetną Sabinę. A olympusowe Zuiko jest genialne...

[ Dodano: 2010-06-05, 23:02 ]
Dodam tylko, że gdy wyjdzie Sigma 85/.14 za 4-4.5 tysiąca, to nagle FA*85/1.4 jakoś tak droga nie będzie. Dobre szkła kosztują - w każdym systemie.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
schwefel, przejedź się do Fotostrady w CH Bluecity, BTFoto przy Armii Ludowej albo Aster-Foto przy pl. Szembeka – w tych sklepach zobaczysz więcej niż 2 obiektywy od Pentaksa i może przestaniesz wypisywać takie głupoty.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Samp spuść trochę z tonu i czytaj dokładnie, nie chodzi o szkła Pentaxa tylko do Pentaxa. Jakby chodziło o Pentaxa to bym sobie nie zawracał głowy wymienionymi przez Ciebie sklepami tylko bym kupił u Czesia.
Samp napisał/a:
Fotostrady w CH Bluecity
Znam, kiedyś sprzedawał miły starszy pan w zastępstwie syna, teraz nastała jakaś nieprzyjemna pani która przez telefon nie ma czasu rozmawiać, więc trudno na mnie już nie zarobią ani złotówki. Ja na darmo nie będę jeździł żeby usłyszeć "niema".
Samp napisał/a:
Aster-Foto przy pl. Szembeka

To hurtownia Fotostrady, więc sytuacja analogiczna jak wyżej.
Samp napisał/a:
BTFoto przy Armii Ludowej

Tego nie znałem, zadzwonię w poniedziałek i się dowiem co mają. Dzięki za namiar.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Samp napisał/a:
Aster-Foto przy pl. Szembeka
Kupiłem tam kilka obiektywów i zawsze mogłem wybrać. Nawet ze zwrotem 16-50, nie miałem żadnego problemu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach