schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
andybond dzięki za namiar ale już dzwoniłem do nich. Gwarancja jest 2 letnia, gwarantem jest Redcoon a wszelkie naprawy muszą iść przez nich. Sigma daje 3 lata a za dopłatą 5 lat. Także trzeba uważać na takie niskie ceny. Z Pixmanią jest to samo.

[ Dodano: 2010-06-06, 16:01 ]
SeizeThePicture mnie uprzedził.

SeizeThePicture napisał/a:
Oni Sigmy biorą z DE

A co najlepsze w DE Sigma daje 3 lata gwarancji.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
schwefel, muszą rok uciachać, żeby za dużo nie być stratnym na ewentualnym serwisie.
 
danny-the-great  Dołączył: 04 Cze 2009
Mnie ostatnio nurtuje taki oto problem. W cenie Pentaxa k-7 mozna kupic Canona 5d uzywanego i powiedzmy jeszcze ja jakas nieduza kase standardowa L np. Canon EF 24-105 mm f/4 L IS USM. Ale czy warto inwestowac w przestarzaly sprzet zwazywszy ze i tak go pewnie za szybko nie zmienie na cos lepszego w systemie Canona. Ktos ma jakies doswiadczenie w przejsciu z k7 na starego 5d?? warto??
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
danny-the-great napisał/a:
Ktos ma jakies doswiadczenie w przejsciu z k7 na starego 5d?? warto??

Gdybym mial teraz wybierac to wybralbym malo smigane 5D i do tego jakas L-ke. Masz FF i tylko dosztukowujesz sloiki bez zastanawiania sie nad dostepnoscia.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Jedno ostrzeżenie - po przesiadce z Pentaxa na Canona (a raczej po dokupieniu Canona jako drugi system) przez pewien czas ergonomia nowej piątki doprowadzała mnie do szału (podejżewam że ze starą 5 jest tak samo). Po około miesiącu sie przyzwyczaiłem, ale na początku pare okazji do zdjęć mi uleciało bo szukałem włącznika aparatu pod spustem migawki itp.

24-105 to bardzo zacne i trwałe szkło, ostre od f/4. Myślę, że jakbyś znalazł niezajechaną piątkę ze sprawną migawką to wraz z tym szkłem miałbys dośc wszechstronny zestaw.

Plus do tego jakieś uzywane body Canona na film (sam mam staruszka 650-kę) i jest git.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Panowie, nie wierzcie w niezajechane Piątki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
argawen napisał/a:
Panowie, nie wierzcie w niezajechane Piątki.

a przynajmniej nie w niezajechane piątki za niską cenę - jak towar jest dobry, to i swoje będzie kosztował

pozostałe przypadki (tani i niezajechany) to pewnie 1% przypadków

wiecie (obrzydliwa analogia moto)
to tak jak z autami z Niemiec, 10letnie auto, silnik w okolicach 2.0 turbo diesel, full wyposażenie, przebieg 120kkm, nie bity, igiełka, 1szy właściciel, stary doktor, jeździł autem tylko do kościoła

no niestety są jeszcze tacy, co w takie bajki wierzą ;-)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Cytat
Panowie, nie wierzcie w niezajechane Piątki.

Kolega kupil jakis czas temu ladnego 5D. Nie pamietam ile zaplacil. Na ten temat najwiecej beda wiedzieli koledzy z forum Canona. Zreszta, co znaczy niby zajechany, ze klapnal 50K razy? To nie jest moim zdaniem problem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pomnóż to przez 4.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
danny-the-great napisał/a:
Mnie ostatnio nurtuje taki oto problem. W cenie Pentaxa k-7 mozna kupic Canona 5d uzywanego

Odpowiedz sobie na proste pytanie - potrzebuję używane, pewnie nieźle zajechane FF, technologicznego staruszka, czy potrzebuję nowowczesne APS-C prosto ze sklepu z dwuletnią gwarancją?

Jeśli potrzebujesz FF za wszelką cenę, to kupuj 5d.
Ja nie potrzebuję FF, wybrałem więc k-7.

kierdel napisał/a:
danny-the-great napisał/a:
Ktos ma jakies doswiadczenie w przejsciu z k7 na starego 5d?? warto??

Gdybym mial teraz wybierac to wybralbym malo smigane 5D i do tego jakas L-ke. Masz FF i tylko dosztukowujesz sloiki bez zastanawiania sie nad dostepnoscia.


Piszesz tak, jakby FF było powszechnie uznawane za coś, o czym marzy każdy fotograf. A ja nie mam FF, bo nie mam ochoty nosić takiego kloca na szyi. Co do dosztukowywania szkieł - mam Pentaksa i nie zastanawiam się nad dostępnością szkieł, bo mam w sklepie wszystko czego dusza zapragnie. Zastanawiam się tylko nad zasobnością swojego kieszenia. Zresztą, gdybym miał każdy inny system, problem byłby taki sam. Ograniczeniem jest kasa, a nie dostępność sprzętu.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Benek napisał/a:
Ograniczeniem jest kasa, a nie dostępność sprzętu.

Całkowicie się z tym zgadzam.jak słyszę od kogoś kto wybrał C czy N że wybrał te systemy ze względu na zatrzęsienie optyki a od 3 lat cyka tylko kitem to mnie krew zalewa :evilsmile: I co z tego że są jakieś L-ki skoro nie każdego stać choćby na dwie?
W Pentaxie żeby mieć super szkło wystarczy czasem niecała stówka.Zaraz usłyszę o Af-ach,Usm-ach i tak dalej.Produkt finalny to fotografia której żadne Jury nie ocenia za dodatki w obiektywie tylko za jakość kadru.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
andybond napisał/a:
W Pentaxie żeby mieć super szkło wystarczy czasem niecała stówka.


Ciekawe czy ktoś się jeszcze daje nabrać na tę propagandę manualnych stałek K lub M42.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
andybond napisał/a:
W Pentaxie żeby mieć super szkło wystarczy czasem niecała stówka.Zaraz usłyszę o Af-ach,Usm-ach i tak dalej.Produkt finalny to fotografia której żadne Jury nie ocenia za dodatki w obiektywie tylko za jakość kadru.

Zastanawia mnie tylko dlaczego to nie przemawia do tych którzy zdjęciami zarabiają na życie i zamiast K-7 z SMC 50/1.4 używają oni D700 albo 1D MkIII z 24-70/2.8.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Bruinen napisał/a:
Zastanawia mnie tylko dlaczego to nie przemawia do tych którzy zdjęciami zarabiają na życie i zamiast K-7 z SMC 50/1.4 używają oni D700 albo 1D MkIII z 24-70/2.8.

Bo wygodniej, szybciej, pewniej, łatwiej, przyjemniej..................................................
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Bruinen napisał/a:
dlaczego to nie przemawia do tych którzy zdjęciami zarabiają na życie i zamiast K-7 z SMC 50/1.4 używają oni D700 albo 1D MkIII z 24-70/2.8

Sprawna automatyka ułatwia pracę, co się przekłada na wydajność i przychód, a wówczas człowieka po prostu stać na lepszy sprzęt.

Nawiasem wspomnę o pewnej pani fotograf, która odkąd pamiętam prowadzi zakład fotograficzny w okolicy miejsca zamieszkania moich rodziców, i wykonuje portrety studyjne Praktiką LTL. 2 lata temu poleciłem ją znajomej w celu zrobienia zdjęcia do dyplomu. Okazało się, że wszyscy którzy mieli styczność z jej dyplomem zauważyli, że ma śliczne zdjęcie - czego nie można było powiedzieć o zdjęciach pozostałych dyplomantów robionych w zakładach typu 'zdjęcia legitymacyjne w 15 minut'. Przy odbieraniu odbitek i negatywu pani fotograf prosiła, że jeśli będzie potrzeba zrobić więcej odbitek, to żeby przyjść do niej to zrobi ze zniżką, a nie skanować gdzie popadnie i drukować, bo to popsuje zdjęcie.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Meggido napisał/a:
Bruinen napisał/a:
Zastanawia mnie tylko dlaczego to nie przemawia do tych którzy zdjęciami zarabiają na życie i zamiast K-7 z SMC 50/1.4 używają oni D700 albo 1D MkIII z 24-70/2.8.

Bo wygodniej, szybciej, pewniej, łatwiej, przyjemniej..................................................


Wygodniej, szybciej, pewniej, łatwiej? Tak!
Czy przyjemniej? - to już kwestia gustu.
;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Meggido napisał/a:
Bruinen napisał/a:
Zastanawia mnie tylko dlaczego to nie przemawia do tych którzy zdjęciami zarabiają na życie i zamiast K-7 z SMC 50/1.4 używają oni D700 albo 1D MkIII z 24-70/2.8.

Bo wygodniej, szybciej, pewniej, łatwiej, przyjemniej..................................................

No i oczywiście więcej w jednostce czasu :lol: Być może świat współczesny taki jest ale później nie dziwmy się że prawie każda rzecz ma napis Made in China.Ten znak to po naszemu właśnie wygodniej szybciej łatwiej i przyjemniej dla producentów ;-)
Całe szczęście,ze w czasach Michała Anioła nie było pistoletów natryskowych tylko pędzelki.
Guernica Picassa to właśnie to szybciej łatwiej przyjemniej,skuteczniej w porównaniu choćby z Chełmońskim

[ Dodano: 2010-06-10, 22:42 ]
Ciekawe co nasze pra prawnuki będą oglądały w muzeach technicznych z naszych czasów :-/
Ostatnio leciał dokument na TV4 "Świat bez ludzi".Niestety gdy Sears Tower zamieni się w pył-piramidy w Gizie dalej będą stały
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
andybond napisał/a:
Guernica Picassa
To dzieło akurat powaliło mnie na kolana i zrozumiałem dlaczego Picasso jest genialny.
Chełmoński też jest mistrzem i do tego ziom, w moich okolicach mieszkał i tworzył. Genialnie umiał uchwycić moment, taki HCB malarstwa ;-) (nie ubliżając żadnemu z nich)

[ Dodano: 2010-06-10, 22:55 ]
andybond, Faktycznie na Picassie więcej i szybciej można zarobić
 

darmuszka  Dołączył: 14 Lut 2010
jorge.martinez napisał/a:
Ciekawe czy ktoś się jeszcze daje nabrać na tę propagandę manualnych stałek K lub M42.


Niestety :-P tak :evil:
:-B :-B :-B :-B
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
kierdel napisał/a:
Cytat
Panowie, nie wierzcie w niezajechane Piątki.

Kolega kupil jakis czas temu ladnego 5D. Nie pamietam ile zaplacil. Na ten temat najwiecej beda wiedzieli koledzy z forum Canona. Zreszta, co znaczy niby zajechany, ze klapnal 50K razy? To nie jest moim zdaniem problem.


Zapytaj się kolegi na której migawce.

Niestety Trafić niezajechaną 5 obecnie to chyba w totka tego samego dnia trzeba zagrać.

Ina sprawa to niegłupi pomysł kupić % i za te 1000zł wymienić migawkę na żytniej, jeśli reszta pracuje to niezła okazja

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach