pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
W Tarnobrzegu masz przedstawicielstwo Fomapan . Firma Fotoprestige Pana Romana Zdyry zajmuje się tym ma hurtownie i cztery sklepy . Masz raptem 30km do Tbg . Choć u Kwiecińskiego też czasem coś można dostać ale ceny w Stalowej kosmos . Zapraszam na zakupy do mojej miejscowości do Tarnobrzegu
 

hiperfokalny  Dołączył: 06 Lut 2010
Podskoczę sobie to Tarbobrzega w takim razie a potem do Rzeszowa, dzięki wielkie :!: :-B
U p.Kwiecińskiego jest ok, ale wczoraj pytałem się jak z wołaniem 6x6 b/w, to powiedziała mi że się da chyba ale tylko w c-41 :-D
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
maciusza666 napisał/a:
ale wczoraj pytałem się jak z wołaniem 6x6 b/w, to powiedziała mi że się da chyba ale tylko w c-41


No bo są także filmy czarno-białe do wywoływania w procesie C-41, czyli tym do kolorowych negatywów. Ilford XP2 Super i Kodak BW400CN. I takie faktycznie w labie, na maszynie wywołają.
 

hiperfokalny  Dołączył: 06 Lut 2010
Byłem w Tarnobrzegu kupiłem 3x fomapan, wołają i na płytkę i odbitki, dycha za wołanie. Założyłem film do Starta i szukam tych cyferek
Pierwsze fotki wykonane :-)

 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Moim zdaniem w okienku powinna być jedynka.
 

hiperfokalny  Dołączył: 06 Lut 2010
Po kropeczkach były paseczki, ale jak były już dwójki, to się zorientowałem, że paseczki to poziome jedynki :-P Dzięki za wszystkie rady :-B

[ Dodano: 2010-05-28, 11:27 ]
Powiedzcie tylko w jakim formacie najlepiej wywołać, żeby była najlepsza jakość zdjęć?
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Masz chęmię do wołania , też sprowadzaja orginalną . Jedz sobie na hurtownię naprzeciw ośrodka ruchu drogowego . Tam można coś zamówić , kupić . Maja albumy w niezłej cenie i inne ustrojstwa
 

hiperfokalny  Dołączył: 06 Lut 2010
Już jeden film czeka w tubce od plusza na kąpiel w chemii, drugi załadowany do Starta, wie ktoś gdzie fotoprestige z Tarnobrzega wysyła filmy 120 do wołania? Pani mi wyjaśniła, że wysyłają "gdzieś" do Krk lub Wrocka, wywołanie dycha, ale za zeskanowanie już 19 :shock: zna ktoś tańsze alternatywy w regionie?
Pozdrawiam, Maciej.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Kwieciński w Stalowej skanuje nawet 6x9 . Nie wiem jednak czy taniej . Tak dla informacji każ zrobić skany dużej wielkości . Trochę dopłać za tę usługę , choć 19zł powinno już załatwić sprawę . Robercik (operator minilabu zrobi wtedy ładne skany) koniecznie w formacie Tif . Co do wywołania to po co płacić . Chemię mają na miejscu . Kiedyś mi mówiła gdzie ale nie pamietam . To nie jest ważne . Sam mam trochę chemii , pięć filmów 120 i brak czasu na zabawę . Skaner do czarnobiałej fotografii zrobiłem ze starego DSa miecha od powiększalnika , obiektywu Wołna 9 (rewelacyjnego zresztą) i szybki mlecznej , kilku redukcji . Sprawdza się nie gorzej jak skany w zakładzie . Mam też photoshopa do szybkiej obróbki . Właścicielem photoprestige jest Roman Zdyra . Jeden sklep (naprzeciw dzikowiaka koło banku ) jest jego córki
 

hiperfokalny  Dołączył: 06 Lut 2010
Witam wszystkich, dostałem dzisiaj skany z negatywów 120 wszystko wyszło ładnie i pięknie, ale zapisali mi to w formacie bmp a nie, jak prosiłem w tiffie. Moje pytanie- bmp spowodowało utratę jakości zdjecia i szczegółów, a może to uniwersalny format? Czym one się różnią?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Oba bezstratne, TIFF nowszy, TIFF występuje też w wersji 16 bitowej ale wątpię, żeby w labie tak skanowali.

Moim zdaniem - bez różnicy, dobrze ze nie JPG.
 

hiperfokalny  Dołączył: 06 Lut 2010
Poprosiłem skan w największej wielkości, pani powiedziała mi, że największy to jest 3000 na 2000 pixeli, moje negatywy na płytce cd mają pliki bmp, 2000 na 2020 pixeli i wagę 12 mb, czy te informacje się zgadzają ? Jakoś mam wątpliwości :-/
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ale skoro:
maciusza666 napisał/a:
wszystko wyszło ładnie i pięknie


To w czym problem o-)
 

hiperfokalny  Dołączył: 06 Lut 2010
Hehe no niby racja, ale czuje sie i tak troche oszukany. Tak jak zamawiasz w barze piwo bez piany, a przynosza z piana :-/ :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
maciusza666, to jest proste do obliczenia, bo BMP nie ma kompresji, więc aby obliczyć ilość miejsca zajmowanego przez sam obraz (jest jeszcze nagłówek pliku BMP, który zajmuje 54 bajty ;-) )

zakładając 24-bitową głębię barw, masz 3 bajty na 1 pixel

i teraz mnożysz 3*2000*2020 = 12120000 bajtów
czyli około 11.56 MB

zadowolony :?:

czyli - plik BMP 24-bit 2000 x 2020 powinien zajmować dokładnie (co do bajta) 12120054 bajtów

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach