cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Łobuzio napisał/a:
Czy Lumix ma taki sam bagnet jak PEN ?

A jaki ma miec? Przeciez M4/3 jest jedno ;)
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Myślałem że 4/3 to rodzaj matrycy, nie bagnetu.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Sony NEX w przeciwieństwie do Samsunga NX może współpracować z obiektywami na mocowanie leica M, a więc też z tanimi małymi obiektywami typu Voigtlander 40/1.4, 35/1.4, 50/1.5 czy Voigtlander 15/4.5. http://leicarumors.com/20...-m-lenses.aspx/

Tylko dlaczego soniaki muszą być aż tak brzydkie :-/
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Morg napisał/a:
może współpracować z obiektywami na mocowanie leica M, a więc też z tanimi małymi obiektywami typu Voigtlander 40/1.4, 35/1.4, 50/1.5 czy Voigtlander 15/4.5.

Tanie? Vojtek 40/1.4 ok. 2000zł, Vojtek 15/4.5 to ok. 1500zł. Jak na obiektywy L to pewnie tanio ;-)
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
andrusz - vojtek 40/1.4 1399zł w PL, wiem bo miałem pożyczonego od kumpla który kupił tutaj: http://www.fotoit.pl/inde...d_kat=93&id=908
Więc ceny nie są aż tak straszne, a obiektywy pasują rozmiarami do bezlusterkowców, bardziej niż obiektywy lustrzankowe ;-)

Tutaj bardzo ciekawe porównanie bokeh Lejka M9 i Olympus E-P2 na tych samych obiektywach, dokładnie wyjaśnione jak wygląda to na pełnej klatce a jak na cropie 2x:

http://www.stevehuffphoto...9-olympus-e-p2/
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Morg - zgadzam się, Sony są strasznie brzydkie, dla mnie idealny wygląd mają Peny 1, ten PEN LP1 już brzydszy ale nadal ładny.

Jakoś bokeh PEN-a wydaje mi się ładniejszy niż bokeh Leiki.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Sony też ma fatalne algorytmy wyliczania obrazu w procku. Podczas przyglądania się szczegółom są jakieś takie ciapowate.
Cytat
Morg - zgadzam się, Sony są strasznie brzydkie, dla mnie idealny wygląd mają Peny 1, ten PEN LP1 już brzydszy ale nadal ładny.

wygląd to sprawa indywidualna
Cytat
Jakoś bokeh PEN-a wydaje mi się ładniejszy niż bokeh Leiki.

a rozmycia to już kwestia bardziej obiektywu a nie aparatu , albo jeszcze bardziej twórcza inwencja fotografa
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
pikolo - pisałem apropo bokehow prewzentowanych na stronce zapodanej przez Morga. chociaż, gdyby te z Leiki powiększyć pewnie wyszedł by ten sam. Oczywiście że wygląd kwestia gustu, i o tym właśnie pisałem, jeśli poczułeś że zmuszam cię do przyjęcia mojej wizji to przepraszam.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Cytat
Oczywiście że wygląd kwestia gustu, i o tym właśnie pisałem, jeśli poczułeś że zmuszam cię do przyjęcia mojej wizji to przepraszam.

O_o , o czym ty mówisz ?. Rozmowa ma być merytoryczna a nie obarażająca :D
http://www.photozone.de/Reviews/overview tutaj są fajne testy , między innymi z bokehem
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
pikolo - ciesze się :-) Moja obawa wynikała z tego że już pare osób stwierdziło że zmuszam ich do mojszej racji, a jak wiadomo mojsza jest najbardziej mojsza :-)

Super stronka ! Ciesze się że pancake 17 Zuiko daje ładny bokeh.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
einstein udowodnił że wszystko jest względne
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Melduję, że właśnie odebrałem GF1 ;-)
Jestem bardzo miło rozczarowany. A ten wyświetlacz...!
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
olgierd, sample! :D jaki obiektyw ?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
olgierd, jak w tym af chodzi?
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Z Panasonikiem 20 mm f/1,7 rzecz jasna.

AF pracuje -- na pierwszy rzut oka -- bardzo przyzwoicie, chyba na pewno lepiej niż K10D z Sigmą 17-35 ;-) a na bank lepiej niż Sigma DP1 ;-)

Jak cyknę coś lepszego to się pochwalę, na razie dam do oglądnięcia pstryk nr 1 -- wołany "na szybko" w RT, troszkę podciągnięty kontrast w Gimpie. Ponieważ jeszcze nic nie przestawiałem ujęcie nie jest w naturalnym dla tego sprzętu formacie 4:3.

Właśnie zamówiłem też adapterek na K ;-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
olgierd napisał/a:
Właśnie zamówiłem też adapterek na K

Efekty takiej współpracy by mnie bardzo interesowały, albowiem bardzo podobają mi się aparaciki mikro4/3, zwłaszcza jako zamiennik amatorskiej kamery HD. A z korpusu na bagnet K tak szybko nie zrezygnuję.
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
olgierd napisał/a:

Jak cyknę coś lepszego to się pochwalę, na razie dam do oglądnięcia pstryk nr 1 -- wołany "na szybko" w RT, troszkę podciągnięty kontrast w Gimpie.

To panas nie daje już Silkypixa?
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
romeoad napisał/a:
Efekty takiej współpracy by mnie bardzo interesowały, albowiem bardzo podobają mi się aparaciki mikro4/3, zwłaszcza jako zamiennik amatorskiej kamery HD. A z korpusu na bagnet K tak szybko nie zrezygnuję.

Jak już otrzymam i podepnę setkę-makrówkę (docelowo zamierzam zamienić ten obiektyw na 50-tkę), to nie omieszkam napisać co o tym sądzę.

[ Dodano: 2010-07-17, 09:15 ]
buran napisał/a:
To panas nie daje już Silkypixa?

Daje, daje. Ale nie na mój system, korzystanie przez WINE jest bardzo uciążliwe, a sam w sobie program biedny w porównaniu do RT nawet.

Testuję Bibble Lite, jak mi podpasuje to może go nawet kupię.
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jako użytkownik gf1, z półrocznym już stażem, powiem tylko jedno - dlaczego nie ma wbudowanego wizjera jak w analogowych dalmierzach? Dla mnie mogą być nawet pływające ramki, chętnie z podstawową informacją o czasie i przysłonie bo po prostu nie cierpię, szczerze, kadrowania na lcd. Aparat w zasadzie idealny jak na moje oczekiwania (de gustibus). Jest tak uniwersalny że coraz częściej się zastanawiam czy warto jeszcze się bawić w analogowy mikroobrazek.
No cóż, jakby ktoś chciał to mogę podesłać sample. Ale jak wrócę do normalnej wydajności sieci:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach