kumkuma  Dołączyła: 03 Maj 2007
ratunku!!!! szeroki kat Vivitar 28 i Tamron 80-210??
ratujcie dobrzy pentaxiarze ;) Chce kupic obiektyw zoom z dluga ogniskowa, co myslicie o tym tamronie 80-210? jest obecnie na allegro... warto go kupic? ile warto za niego dac? I jeszcze sprawa szerokiego kata! Znalazlam taki Vivitar Tokina 28. Co myslicie o tym? :) A! mam od niedawna Pentaxa K100D z podstawowym kitem i stałka 50mm :) POMOCY doswiadczeni koledzy!!!
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Tamron to bardzo slabe szklo, nikt nie chwali, duzo lepszy bedzie dlugi kit 50-200, lub sigma APO 70-300.
Szeroki kąt, w cyfrze 28mm da Ci 42mm, wiec to wcale nie bedzie szeroko, jesli chcesz szeroka stalke to musisz miec manualnego 20mm, cyfrowego 14mm albo cos ze stajni sigmy na 20mm 1.8.
 

kumkuma  Dołączyła: 03 Maj 2007
Dzieki wielkie!!! :) to juz jest wiadomosc! teraz wiem za czym sie rozgladac :)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
kumkuma, jestes nowa na forum. Poczytaj wczesniejsze watki to czegos sie dowiesz. I najwazniejsze nie goraczkuj sie. Przemysl decyzje, nie spiesz sie, bo szkielko w miare prosto kupic, ale moze byc potem problem z odsprzedaniem jak cos nie podpasi.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Dzieki wielkie!!! :) to juz jest wiadomosc! teraz wiem za czym się rozgladac :)


Jesli teraz nie dysponujesz funduszami to rozejrzyj sie za jakims manualnym zoomem 70-210 ze stalym swiatlem 3.5 lub 4. Kupisz go za jakies 150-200zł.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
kumkuma napisał/a:
I jeszcze sprawa szerokiego kata! Znalazlam taki Vivitar Tokina 28. Co myslicie o tym? :) A! mam od niedawna Pentaxa K100D z podstawowym kitem i stałka 50mm


a kit to nie szeroki kat? Pouzywaj. Cos innego z czasem dokupisz.
 

kumkuma  Dołączyła: 03 Maj 2007
no wlasnie... chyba musze sie przestac goraczkowac... tylko ja bym chciala juz... ale bede dzielna prawie profesjonalistka! :)

A co do tego manualnego zoomu to nad tym tez myslalam, tylko troche sie go obawiam przy zdjeciach reportazowych. W sensie, ze nie bede w stanie ustawiac ostrosci za szybko... Hmmmm.... bede szukac i pewnie jeszcze duzo pytac :) dzieki za odpowiedzi poki co :) pozdrawiam cieplo!!! :)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
kumkuma napisał/a:
no wlasnie... chyba musze się przestac goraczkowac... tylko ja bym chciala juz... ale bede dzielna prawie profesjonalistka! :)


jak to sie mowi, kup raz i pozadnie.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
kumkuma napisał/a:
A co do tego manualnego zoomu to nad tym tez myslalam, tylko troche się go obawiam przy zdjeciach reportazowych. W sensie, ze nie bede w stanie ustawiac ostrosci za szybko... Hmmmm.... bede szukac i pewnie jeszcze duzo pytac :) dzieki za odpowiedzi poki co :) pozdrawiam cieplo!!! :)


Ale to troche za wasko dla reportazu. W reportazu to raczej szerokim katem sie poslugujesz. Musisz byc w srodku akcji.
 

kumkuma  Dołączyła: 03 Maj 2007
w sumie masz racje... :) Powiem tak... Szykuje mi sie dluzszy wyjazd do portugalii, chcialabym przywiezc stamtad jakies fajne foty. Na pewno bede robic i budynki i pejzaze, co wobec tego radzisz Milo do takiego fotografowania? :)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
kumkuma, kurcze w takim razie ten kit 18-55 bedzie w sam raz. A moze dokup sobie DA 16-45/4 to fajne szkielko specjalnie do cyfry. Akurat takie ogniskowe w sam raz do pejzazy i architektury miejskiej.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z obiektywami to jest tak: kiedyś w FJ w promocji z MZ-5n był "gratis" Tamron 28-80, powszechnie uważany za marne szkło. I słusznie. Ale, że to byl mój pierwszy AF to przez rok pracował, i okazało się, że nieco przymknięty jest naprawde ostry. Doświadczenie z tym obiektywem pozwoliło mi stwierdzić, że bardziej potrzebuję lepszego AF w zakresie 28-70 mm, niż 70-300 (po cropie). W efekcie DA 18-55 z deesem, w razie potrzeby F 35-105 (czyli efektywnie +/- 50-150), a DA 50-200 w planie.

Konkluzja: tanie obiektywy (szczególnie manualne) mogą okazać sie zupełnie dobre do naszych zastosowań, a ewentualna strata przy odsprzedaży niewielka. Dodatkowa zaleta: można sie zorientować we własnych preferencjach :mrgreen:

 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
18-55+50+ wiele wiele szklanych pragnien ;)


tylko sie sloikami nie zawal. Bo teraz ciezko o punkty skupu. :-P
 

kumkuma  Dołączyła: 03 Maj 2007
spoko spoko asklop ;) mam znajomy skup obstawiony ;)

dzieki wszytskim za rady!!!!!!!!!!!!!!!!!
juz teraz rozumiem, dlaczego moj znajomy tak wychwalal to forum i forumowiczow :)

ja poki co zmykam, a Wam dobrego czwartku zycze i rewelayjnych fotek :)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
kumkuma napisał/a:
Szykuje mi się dluzszy wyjazd do portugalii, chcialabym przywiezc stamtad jakies fajne foty. Na pewno bede robic i budynki i pejzaze, co wobec tego radzisz Milo do takiego fotografowania? :)


No tak jak asklop powiedzal KIT wystarczy, ale jeszcze lepszy bedzie 16-45. Chociaz i czyms szerszym czasami by sie przydalo. W takim wypadku to jeszcze Sigma 10-20 albo fiszaj 10-17.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach