dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jaka tania multiszlifierka lub dremel dla ubogich?
Musze wyciac, wyszlifowac, a potem wypolerowac okolo kawalek plastiku na odcinku 5 cm i byc moze pozbyc sie okolo 5 cm3 drewna. Szukam czegos mozliwie najtanszego, co nie rozpadnie sie po pierwszym przylozeniu.

Ja wiem, ze Dremel jest bardzo dobry i niezawodny, ale ja chce sie zmiescic w 100 zl razem z niezbednymi akcesoriami. Mozecie polecic jakas chinszczyzne? Najlepiej jesli mozna to dostac w Praktikerze, Castoramie albo innym Liroju.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ja swoją pseudowieloczynnościową wiertarkę dostałem przy okazji zakupu prenumeraty "Świat Radio" z rok temu. Wiem, że realny koszt tej zabawki to było około 60-70 zł. A wyposażenie do niej jest w tej chwili w Lidlu.
Natomiast z tym rozlatywaniem się sie to jest tak, że jak nie przeciążysz, to to nie zniszczysz. Ja ta swoją bardzo delikatną maszynką robiłem wiele rzeczy licząc się z jej konstrukcją i bez awarii pracuje mi od roku, mimo, że zdarzało mi się ciąć stal hartowaną (rurkę o średnicy kilkunastu mm) za pomocą tarczy korundowej. Jest więcej zabawy ale cena to usprawiedliwia. W przypadku drewna nie powinno być problemów nawet przy najtańszych modelach.
(Ten, któryjest do kupienia teraz w Lidlu, kosztuje ponad 100zł o ile pamiętam).
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
fotonyf, dzieki za info! Jutro podejde do Lidla :-)
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
W marcu w leroy merlin był zestaw z osprzętem za 90 zł. Może są jeszcze ostatnie sztuki.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Jaka tania multiszlifierka lub dremel dla ubogich?
dzerry napisał/a:
Musze wyciac, wyszlifowac (...)
:mrgreen:

uwielbiam te tematy! :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Kupiłem parę lat temu pierwszy lepszy dremel w LeroyMerlin, za ok. 100 zł. Wciąż chodzi bez problemu (używam dwa razy na rok).
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Wpadnij do mnie, pożyczę Dremelka 300 ;-)

Co do Lidla.. firmowe końcówki do Dremela kosztują średnio po 16zł za sztukę/komplet (np. talerzyki do szlifowania/cięcia). Ostatnio w Lidlu był komplet końcówek (różnorakie, od kamieni szlifierskich po froterki) za 18zł w zgrabnym opakowaniu. Kupiłem 3 w tym 2 dla siebie. Założyłem zwykły krążek szlifierski.. szlifuję miękki materiał, bam! Krążek pękł strzelając fragmentami po pokoju. Miałem fuksa, że nie dostałem w facjatę.. myślę se - ok, może za mocno przyłożyłem. Dwa dni później docinałem narożniki z plastiku, odpaliłem dremela z końcówką z Lidla i... strzelił w powietrzu, bez nacisku na materiał! To bardzo niebezpieczne!
Pasek ścierny też się rozerwał po 5 minutach używania - a dremelowskim zeszlifowałem ze 2mm drewna na długości 2 metrów listewki 12mm i nic, nadal można działać.

Także z tym tańszym osprzętem z Lidla bym uważał.. wiem, że 40 elementów w cenie 3 to jest różnica, ale jak widać, idzie za tym jakość i bezpieczeństwo.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Swego czasu kupiłem takie coś - polecam:
http://www.allegro.pl/ite..._akcesoria.html

Pozdrowienia Krzysztof
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
dzerry,zajrzyj do Netto.Ja tam kupiłem zestaw "renomowanej"marki TOOLTECH.Walizeczka z mini szlifierką,końcówkami przedłużaczem giętkim w walizeczce zapłaciłem 59 zł.Do tego dokupiłem za 16 zł komplet dodatkowych końcówek od frezów przez kamienie,piłki szczotki mosiężne po mini tarcze szlifierskie.Mimo że to chińszczyzna ostatnio zdała egzamin przy Mondziaku.Kto ma Forda TDI z pompą Lucas-a będzie wiedział o co chodzi.Otóż elektrozawór nie odcinał paliwa i miałem dwie możliwości:oddać do warsztatu celem demontażu pompy i wymiany elektrozaworu albo wyciąć kawał kopuły pod którą mieści się ów zawór.Wybrałem drugi wariant i tą właśnie szlifierką podpiętą do giętkiego przedłużacza mozolnie wycinałem blachę o grubości ok 3mm tym zestawem.Co dziwne nie zajechałem go na śmierć :).Powiem również że używam tego narzędzia dość często w swoich zajęciach praktyczno-technicznych ;-) Sprzęcik ma już dwa lata i lepszego mi nie trzeba.
Aha oczywiście prócz wyłącznika masz pokrętło płynnej regulacji obrotów.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marooned napisał/a:
Kupiłem 3 w tym 2 dla siebie. Założyłem zwykły krążek szlifierski.. szlifuję miękki materiał, bam! Krążek pękł strzelając fragmentami po pokoju. Miałem fuksa, że nie dostałem w facjatę..


Uzywales dremela bez okularow? :shock: Nie trzeba 37000 obr/min zeby stracic wzrok w takim wypadku...
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
dzerry, z mojej strony polecam Eihella. Używam od kilku lat też do cięższych zadań jak polerowanie mieczy i nożorobowe zabawy i sprawuje się znakomicie.
Oczywiście to nie ta jakość jaką oferuje Dremel czy Proxxon, ale za ok 100 PLN daje radę.
Jeśli chodzi o akcesoria (zwłaszcza frezy) akurat warto inwestować w Dremela (albo diamenty dentystyczne - sprawdzają się świetnie), bo są trwałe i znakomicie wykonane - odpuścić sobie można w zasadzie tylko w przypadku tarcz do cięcia i tarcz filcowych i kupować podróbki.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Polecam Ferma. Bardzo dobre narzędzie.
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
Ja mam NUPOWER EVOLUTION (z Leroy Merlin) z giętkim wałkiem i kompletem frezów i i nnych dupereli. Na razie się sprawdza, obcinałem kołnierz przy obiektywie i frezowaŁem pare drobiazgów - bez zarzutu a, kosztował okolo 100 zł.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach