matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Słowacja to piękny kraj, ale może gdzieś jakby bardziej?
Mam plan pojechać na wakacje. W losowaniu padło na Słowację. Tyle, że póki co słabo rozpoznaję, co i gdzie interesującego tam jest. Więc może ktoś poradzi, w który rejon szczególnie warto się wybrać.
Założenie jest takie, że jadę z namiotem, sprzętem foto i rowerem. Czyli wskazane, żeby były campingi, interesujące obiekty o walorach historycznych oraz architektonicznych, osobliwości i atrakcje natury i takie tam. Czasu mam niewiele - tak 7-10 dni. Objazdówki w stylu "tour de Slovakia" nie mam zamiaru urządzać. Raczej dwa dni tu, trzy tam - raz z buta, raz rowerem - wszystko względnie w jednej okolicy. I żeby jeszcze nie było za bardzo na wschodzie ani na południu ;-)
Ktoś poradzi jakąś wskazówką albo co?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja polecam niskie i wysokie tatry. Tylko, że zawsze jestem tam zimą i nie wiem jak to wygląda latem. Taka stronkę znalazłem może się przyda link
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
może Zuberec... dobre miejsce wypadowe w Tatry Zachodnie... Rohace, Banówka...niestety co w okolicy nie wiem, głownie dreptam po górach ;-)
-------------------------------------------
przypomniałem sobie o tej stronce http://www.tatry.info/
http://vysoketatryregion.sk/pl.html

 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
Z tego co wiem to w Słowacji aż roi się od zamków. Jeśli lubisz zwiedzać to na pewno znajdziesz coś dla siebie
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Polecam Wysokie Tatry. Swego czasu spedzilismy tam majowy, dlugi weekend. Nocleg w Zdiarze mielismy. Do zwiedzenia glownie krajobrazowo same Tatry, ale jakies jaskinie rowniez. Na dwa trzy dni jak znalazl. Moglby to byc poczatek, a potem w nastepne miejsce sie przemiescic.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Niskie Tatry, Mala Fatra, Liptov To moje ulubione rejony Słowacji, względnie blisko siebie. Woda, góry, jaskinie, pola, zabytki :)
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Polecam Słowacki Raj, czyli rejon Popradu. To wapienne doliny morenowe, po prostu piękne. Szczególnie piękna jest dolina Hornadu i Sokola Dolina. Można całymi dniami łazić i podziwiać. Do tego 'stupacki' - niezapomniane przeżycie ;-)
Zresztą Słowacja jest malutka, choć dosyć zróżnicowana. Przejechanie w inny rejon to kwestia godzinki. Mają kilka naprawdę pięknych zamków i niezliczoną ilość akwaparków i uzdrowisk.
Ja byłem po parę dni w rejonie Oravic (konkretnie Vitanova) i Popradu. Zalicza się wtedy i wysokie góry i wodospady w rejonie Rohaczy i skały Słowackiego Raju. Po drodze jest bardzo ładny zamek i parę urokliwych miasteczek.
Weź tylko pod uwagę, że Liptów i generalnie Kraj Żyliński to dosyć biedna okolica z dużą liczbą ludności Cygańskiej warto brać to pod uwagę jadąc z namiotem.
 
łyżwa  Dołączyła: 15 Mar 2010
Viridian napisał/a:
Polecam Słowacki Raj, czyli rejon Popradu. To wapienne doliny morenowe, po prostu piękne. Szczególnie piękna jest dolina Hornadu i Sokola Dolina. Można całymi dniami łazić i podziwiać. Do tego 'stupacki' - niezapomniane przeżycie ;-)


Zgadzam się całkowicie i również polecam. Pod warunkiem, że nie masz lęku wysokości. ;)
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
matb, To ja po swojemu. Olej wszystkie Tatry, Fatry, Raje, Zemplin i Bukowskie, bo sie będziesz przebijał przez rzesze turystów, co gorsza w dużej mierze z Polski ;) (coś się chyba poprawiło po samobóju walutowym, ale dalej jest tłoczno).

Moje typy, i dlaczego:

Spisz i Zamagurze - bo jest dużo pustych dróg. Płaskie, bardzo widokowe grzbiety - w sam raz na rower. dużo lasów, sympatyczni, nie zepsuci przez masową turystykę ludzi. Klimatyczne miasteczka z niesamowitą historią Podoliniec, Lubowla. Ruskie wioski z perełką - Osturnią na czele...

Lubowlanska werchowyna - masyw górski do nuiedawna zamknięty dla postronnych, bo był tam poligon. Pusto, dużo leśnych dróg, wymarzone miejsce na rower.

Cergov - Dość Niskie, ale Bardzo Widokowe, powiem Połoninne góry, niezbyt strome grzbiety, dużo dróg, urocze leśne doliny. drewniane cerkwie i Bardejov z Bardejowskimi Kupelami.

Rudawy, prawie w całości - Klimaty jakie ciężko już znaleźć. Szczególnie Wołowskie Wierchy. Dużem kompleksy leśne, pozostałości po kopalniach, trochę zabytków w okolicy. Cisza i spokój.


To takie moje, mocno subiektywne.

Z tych co pisałem, najlepsza Baza - w sensie kempingi, noclegi itp. Jest na Spiszu w okolicy Tatrzańskiej i Wyźnych Rużbachach oraz w rejonie Cergowa.

[ Dodano: 2010-06-30, 20:43 ]
edit:
Jak sie zdecydujesz na jakieś mniej zadeptane rejony, to służę pomocą w szczegółach.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Ze Słowacji polecam na 1 dzień ... węgierskie jaskinie przy słowackiej granicy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach