Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Zmiana systemu czyli pozegnanie z Pentaxem
Ehhh moj kx niby jest super extra ale denerwuje mnie fakt ze szkla ktore mnie interesuja moga kupic u nas bardzo drogo (albo w ogole ich nie dostac) lub sciagac zza granicy, dodatkowo niby napalilem sie na super szkla manualne a moja wada wzroku popsula mi zabawe nimi... zastanawiam sie nad zmiana aparatu na nikona/konana/soniaka tam szkiel jest pod dostatkiem u nas a ja lubie miec wszystko pod nosem, zastanawiam sie glownie nad 1000d (moze 450d) / d3000 / a230/300/350

ktory z nich byscie polecili ? wiem ze to prawie jak rzut moneta bo sa bardzo podobne ale jednak sie roznia... chodzi mi tez o ceny pozniejszej szklarni, z tej 3 chyba canon wypada najtaniej? nikon nie ma wiertary wiec ratuja mnie tylko szkla VR czyli te drozsze...... sony ogolnie ma drogie szkla chociaz np 50/1.8 widzialem w podobnej cenie co u konkurencji wiec tragedii tez niby nie ma... lv jest mnie nie potrzebne ale niestety nie tylko ja bede z niego korzystal wiec w gruncie rzeczy przyda sie ale musu na sile nie ma, ktoy najmniej szumi i pluje najlepszymi fotami ? Bardzo nie chcialbym pozbywac sie mojego KX ale niestety jest to sprzet za 2.5tys a ja w polowie nie wykorzystuje tego co ma mi do zaoferowania... mysle ze poki co starczy mi cos za polowe tej ceny do czego bede mogl dokupic jakies fajne szkielko

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
To chyba nie ten dział.
Proponuję przenieść do Hyde Parku.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
O jakim fajnym szkiełku piszesz?

PS. Idę o zakład, że wątek będzie do zamknięcia zanim dojdzie do 2 strony.

[ Dodano: 2010-07-08, 23:18 ]
Benek napisał/a:
Proponuję przenieść do Hyde Parku.

Ostatnie kroki z Pentaksem.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
Ostatnie kroki z Pentaksem.

O właśnie! Może właśnie taki dział trzeba by założyć!
:evilsmile:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Gunner napisał/a:
napalilem sie na super szkla manualne a moja wada wzroku popsula mi zabawe nimi.

Jaką trzeba mieć wadę wzroku żeby nie słyszeć potwierdzenia ostrości? LV bardzo się w takich przypadkach przydaje.
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Enzo, ale potwierdzenie ostrości albo nastawianie jej przez LiveView to moim zdaniem półśrodek. Też mam wadę wzroku ale w wizjerze widzę na szczęscie ostro i nie wyobrażam sobie nastawiać manualnie ostrość inaczej jak klasycznie. A LiveView z tego co słyszałem do najwygodniejszych nie należy
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Gunner, proponuję Nikona Coolpixa L20. Mam i sobie chwalę.
Robi ładne zdjęcia, kręci filmy, rozpoznaje twarze. Nie muszę do niego kupować obiektywów. Ma piękny kolor bordowy perła metalik. Tego systemu używają zawodowcy. Polecam!
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
wada moze nie jest wielka ale przeszkadza na tyle ze jest kupa;/ to ze pyknie ostrosc nie znaczy ze fota wyjdzie tak jak wlasnie tego chcialem (tzn na tyle ostro na ile powinno byc) juz sie przekonalem o tym nie raz niestety i srednio wychodzi mi 1 na hmm 8 fot tak ostrych jak powiiny (sugerujac sie glownie pyknieciem bo samemu nie widze dobrze czy juz jest idealnie ostre czy nie...)

mysle najbardziej nad 1000d bo przy nim zaoszczedze sporo kasy i przeznacze ja na jakies ciekawsze szklo
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Gunner napisał/a:
Bardzo nie chcialbym pozbywac sie mojego KX ale niestety jest to sprzet za 2.5tys a ja w polowie nie wykorzystuje tego co ma mi do zaoferowania... mysle ze poki co starczy mi cos za polowe tej ceny do czego bede mogl dokupic jakies fajne szkielko


K-x to sprzęt za 2000. I obawiam się, że za więcej go nie sprzedasz.

Także na Twoje wymarzone szkła może nie starczyć.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
chodzi o zestaw z 2 kitami do ktorego dorzuce krte pam i enelopy;]
i moze manualne 28/2.8 jesli nie zejdzie na allegro wczesniej
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Także

Także ≠ Więc
Wiem, wiem, teraz nawet profesorowe w radiu tak mówią (sam słyszałem), ale... :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Hehe, masz rację, także występuje samodzielnie.

Także...

Wracając do tematu wątku: Gunner nie przekonałeś mnie :-) Co Ci nie pasuje, czego Ci brakuje i czy inne systemy Ci to dadzą wedle Twego rozeznania?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Proponuję nie zmuszać Gunnera do pisania, czemu zmienił system, bo doprowadzi to do awantury. Zdecydował i tyle. Prosi o radę co wybrać z aparatów konkurencji, więc jeśli ktoś chce może mu poradzić.
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Zanim zmienisz system w pogoni za mitycznymi tanimi i dobrymi szkłami trzy razy na spokojnie się zastanów, a jeszcze lepiej popstrykaj tymi szkłami pożyczonymi od znajomego.
Tanie szkła to Sigma, Tamron i inne kundelki - w każdym systemie kosztują mniej więcej tyle samo. Tanich i dobrych szkieł systemowych MZ nie ma - jakość zawsze kosztuje. Miałem Nikona i całkiem sporo szkieł - te naprawdę warte uwagi spokojnie dorównywały cenowo limitedom i gwiazdkom.

A żeby było do końca na temat:
Nikon ma w miarę fajne 35/1,8
Canon ma przyzwoite 85/1,8
Oba mają tanie, choć plastikowe i wydmuszkowate 50/1,8
Wybierzesz co będziesz chciał.

 
chomsky  Dołączył: 23 Lut 2010
Za ile odsprzedasz Kx? Za 1400 zl?? Może? Strata duza! I co za to kupisz? To co sobie proponujesz to najslabsze modele, slabsze matryce, to co zyskasz na wymianie szkiel stracisz na jakosci matrycy. czy naprawde Tamron 17-50/2,8 nie wystarcza do 80% wykonywanych fotek? Ewentualnie Sigma 10-20, czy Tamron 90 SP 2,8 macro. Jakas jasna stalke do pentaxa rowniez mozna nabyc.
"Dobrze tam gdzie nas nie ma."- to takie przyslowie, tylko by je zweryfikowac nie musi sie za kazdym razem placic frajerskiego. Czego Ci zycze z calego serca.
Czesc.Ch.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
przede wszystkim szklarnia, canon ma 3x tyle szkiel na byle allegro niz pentax, do pentaxa 50mm af jest bardzo ciezko dostac (o nowce moge zapomniec) i jest czesto 2x drozsza niz u konana to samo ze szklami dluzszymi niz 200mm tez wypadaja taniej o kilkaset zl
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No to faktycznie, albo rzut monetą, albo research i excel.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Też nie do końca rozumiem, po co Ci to... Szkła w C niby tańsze, ale K-X ma najlepszą chyba matrycę APS-C na rynku, C 1000d to straszna kiszka.... Canon jest dobry - ale nie w entry level. Jakoś nie bardzo widzę oszczędności w Twoich planach... Zastanów się jakie szkła planujesz do nowego systemu i policz jeszczze raz...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Benek, chyba masz rację.
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Gunner napisał/a:
do pentaxa 50mm af jest bardzo ciezko dostac (o nowce moge zapomniec)

W tej chwili na Allegro są co najmniej cztery. Nówkę kupisz od ręki w paru sklepach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach