plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dlaczego nie potrzebuję obiektywu Falcon 8mm f/3.5 fisheye
Coś mi się ostatnio kręci po głowie obiektyw Falcon 8mm f/3.5 Aspherical ED MC fisheye. Do tego na RtvEuroAgd jest promocja i kosztuje tylko 699 (a ktoś na giełdzie twierdzi, że ma w promocji za 730 :mrgreen: ).
Mam sobie kupić zaległy prezent imieninowy i ten obiektyw kręci mi się po głowie jako jedna z opcji.

Wytłumaczcie mi czy jestem w błędzie że chcę go kupić i jeśli tak to dlaczego.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Ja to już na pewno go nie potrzebuję, ale chyba kupię w tygodniu :)
 

tomekl  Dołączył: 25 Maj 2006
Rzadko kto miewa zapięte rybie oko na stałe na puszce. w wiekszosci przypadków szybko się nudzi posiadaczowi i obiektyw leży nieużywany... (no chyba ze zdjęcia ślubne cykasz to wtedy dwa kadry rybim obowiązkowe)
Może łatwiej jak wymienisz przykłądy rbiookolubów i odpowiesz sobie na pytanie czy sie z nimi utożsamaisz.
choć cena kusi
jeszcze jedno na nie: przesłona 3.5 przy takim szerokim kącie... za duża by jakąkolwiek selektywnosć uzyskiwac...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tomekl napisał/a:
przesłona 3.5 przy takim szerokim kącie... za duża by jakąkolwiek selektywnosć uzyskiwac...

przy takim obiektywie (ogniskowa), to dla odległości nie-makro każda przysłona jest za duża żeby uzyskiwać selektywność planów :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To 3,5 to jest do tego żeby było widać co w kadrze.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
8mm Falcona jak dla mnie odległość ostrzenia ma troszkę fatalną (nie da się tym zrobić zdjęcia takiego że bardzo bliźutko, bo nie łapie w ostrość, z innych fishów chyba się da).

Rozdzielczość nie jest powalająca, nie ma autofocusa.

Już lepiej chyba pentaksa 10-17
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
darkduch napisał/a:
Już lepiej chyba pentaksa 10-17

Jego cena nijak nie chce mi się zmieścić w imieninowym limicie (a jest teraz jeden na aledrogo).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
plwk, Skoro chodzi Ci po głowie tzn. że jest potrzebny :-P . Wreszcie będziesz mógł przyzwoite portrety robić. :mrgreen: Gdybym nie miał F17-28 (nb. trzeci miesiąc w naprawie u Rendaszki leży :evil: ) to dawno już dla zabawy tego fiszka bym łyknął. Tym bardziej, że do analoga też podejdzie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No właśnie chodzą mi po głowie i portrety i panoramy kuliste i takie różne widokowe skrzywienia. Nawet przypomniałem sobie test na ulubionym portalu :mrgreen:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
plwk napisał/a:
Jego cena nijak nie chce mi się zmieścić w imieninowym limicie (a jest teraz jeden na aledrogo).
Oprócz mojego imienia większość innych obchodzi imieniny w kilku terminach... Siądź z kalendarzem i ustal kiedy będziesz miał najbliższe imieniny i kup go a'konto tychże :mrgreen: :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja już imieniny miałem tylko jeszcze prezentu sobie nie kupiłem (a Paweł i Ela już sobie kupili).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
plwk napisał/a:
tylko jeszcze prezentu sobie nie kupiłem
To na co czekasz ? :shock: Ja sobie na imieniny, no może ciut wcześniej :-P , FA 77 sobie kupiłem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja nie jetem tak bogaty z domu.

[ Dodano: 2010-07-11, 21:14 ]
Dada napisał/a:
Ja sobie na imieniny, no może ciut wcześniej

Pewnie obchodzimy w jednym terminie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nawet na pewno.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
plwk, no właśnie dlatego pisałem o tym ostrzeniu z bliska. Jak ma większość twarzy być w kadrze to wyjdzie nieostro bo nie sięgnie blisko GO. :cry:

Do panoramek jak najbardziej ok.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Bierz :) Ja przynajmniej 2 zdjęcia miesięcznie fiszem robię i zadowolony jestem :-> Nie mam co prawda tego szkła bo kupiłem Szajsunga 10-17 za 750 zł :) ale gdyby nie to to bym je kupił :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zamówiłem 15 minut temu :-D
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ech... To chyba nieuleczalne.. Żebyście wiedzieli co mi po głowie chodzi... :->

[ Dodano: 2010-07-11, 21:47 ]
A imieniny mam dopiero na gwiazdkę 8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mamy się bać :?:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Dada napisał/a:
Tym bardziej, że do analoga też podejdzie.
ale trzeba chyba osłonę spiłować :?: ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach