tomek969  Dołączył: 21 Paź 2007
horizont -problem
mam problem z Horizontem,wygląda na migawkę,występuje nieregularnia,ale często.Może ktoś się z tym spotkał?



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

a tu ok.



Uploaded with ImageShack.us
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mnie to wygląda raczej na nieszczelność tylnej ścianki. Może jest ona niewielka i pojawia się tylko wówczas gdy aparat dość długo jest wystawiony na działanie światła. Miałem dość podobną usterkę z którymś z kompaktów Pentaxa. Gdy aparat był po wykonaniu fotki chowany do futerału wszystko było o.k.,ale gdy niosło się go pewien czas na smyczy, na nadgarstku, to pojawiało się coś podobnego. Pzdr.
 
tomek969  Dołączył: 21 Paź 2007
Dzięki za sugestie,faktycznie tylna ścianka nie wygląda najlepiej.Jeszcze jedno zdjęcie,jedyna klatka tak zaświetlona.



Uploaded with ImageShack.us
 

Buczek  Dołączył: 07 Wrz 2009
Bez wątpienia
powalos napisał/a:
nieszczelność tylnej ścianki

Miałem to samo w Zenicie 12xp. Też nie na każdej klatce. Czasem widocznie trzymając aparat nieświadomie dociskałem ściankę uszczelniając ją. Horizontem to chyba ze statywu [czyż nie?], więc u Ciebie trzymanie nie ma nic do rzeczy. Może być więc tak, jak pisze powalos, jak nie chowasz po zdjęciu to dłużej naświetla tą smugę. Na tym ostatnim na tyle długo, że zaświetlenie jest szersze i włazi na 2 klatki.

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach