karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
  Nielegalne imprezy
Na rozgrzewkę link :mrgreen:

:!: http://www.youtube.com/wa...feature=related :!:

Wybieram się na dwie imprezy rave w tym roku do południowych sąsiadów.
Przyznam że mam duże tyły i nie bardzo wiem co się dzieje w kraju.
Jakieś recenzje, opinie co się teraz u nas dzieje :?:

 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Re: Nielegalne imprezy
karmazyniello napisał/a:
Wybieram się na dwie imprezy raw

Ja to już jestem do tyłu całkowicie chyba, co to są imprezy raw? Zdjęcia tam wywołujecie czy co? ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Raven, nie raw, ale rave, widzisz skrzywienie zawodowe :mrgreen:

Rave to swego rodzaju fenomen społeczny.

Rave – jest to impreza techniczna na wielka skale, w której uczestniczy zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy osób. Złote lata rave to rok 90 – 92, kiedy to w Anglii, w erze hardcore, zaczęto organizować imprezy w opuszczonych halach fabrycznych. Odbywały się one nielegalnie w podziemiu, poprzez to znalazły szybko wielu przeciwników i były zwalczane przez rząd Angielski [piąta część zestawu ustaw o nazwie: "Criminal Justice and Public Order" (maj`94)]. Ustawa ta regulowała zjawisko rave.

[ Dodano: 2010-07-20, 09:09 ]
Raven, link widziałeś :?:
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
karmazyniello napisał/a:
w Anglii, w erze hardcore, zaczęto organizować imprezy w opuszczonych halach fabrycznych

Hmm to ja też z głupia frant zapytam: co ma do tego hardcore?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
olgierd, do samej muzyki granej stricte na rave'ach, niewiele, ale za to do klimatu tamtych czasów ma bardzo dużo :!: Był czymś na kształt zapalnika na wielu obszarach, nie tylko związanych z muzyką.

 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
karmazyniello, ja załapałem, że chodzi o rave, stąd też ";-)" na końcu zdania.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
karmazyniello napisał/a:
Rave – jest to impreza techniczna na wielka skale, w której uczestniczy zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy osób.
Ja dalej nie kumam. Impreza techniczna? Zmaczy co? Targi jakieś? Wystawa sprzętu, gdzie można sobie pomacać różne sprzęty?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
... oj co się tak upieracie i łapiecie za słowa, techniczna w sensie muzyki jaka tam jest grana czyli techno i pochodne gatunki muzyki elektronicznej, nawet tej okraszonej wokalami sexownych soulowych solistek :-)

matb, to co działo się w temacie rave'ów we Wrocku w latach 94-96', ech szkoda że byłem wtedy jeszcze dzieciakiem, ale jak oglądam jakieś amatorskie taśmy archiwalne to trudno uwierzyć że to w Polsce :shock:

 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Eee, impreza RAW to byłoby chyba jednak coś fajniejszego. Pooglądać jakiegoś mistrza jak macha suwaczkami w wywoływarce, a później w fotoszopie - niezła jazda - muzyka w tle też musi lecieć :-D
I do tego ten dreszczyk emocji jeśli byłoby to nielegalne :lol:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
gebi napisał/a:
I do tego ten dreszczyk emocji jeśli byłoby to nielegalne :lol:

np na pirackim fotoszopie by to robił ;-)

 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
opiszon napisał/a:
np na piracki fotoszopie by to robił ;-)


ha, ha, ha i jak tu nie lubić tego forum, nawet jak temat wykręcą do góry ogonem to zrobią to tak zgrabnie że nijak się tu źlić ( jest takie słowo w ogóle ? ) :-D

A, tak na poważnie, to jak widać imprezy takowe były i są na tyle zakonspirowane że nawet na forum ciężko kogoś namierzyć.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wracamy do watku Panowie. Tu sie nie gada o cyfrowych pierd.olach.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Jeśli chodzi o imprezy techno u południowych sąsiadów, to w 2005 ówczesny premier Jiří Paroubek rozpędził imprezę Czechtek siłami policyjnymi. Nie wiem, ile na tych imprezach było rave, ale od 2007 festiwal nie odbywa się. Co jest w zamian, tego nie wiem - plakaty w Pradze reklamują multikulturní festival Sázavafest, który z rave ma raczej mało wspólnego.

 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Kytutr napisał/a:
ale od 2007 festiwal nie odbywa się.


To je ne cala pravda ;-) Właśnie za niedługo się tam wybieram, tyle że w inne miejsce pod innym szyldem :mrgreen:
 

joelle  Dołączyła: 28 Maj 2008
W moim mieście tez ostatnio była organizowana tego typu impreza, ale tylko dla wtajemniczonych ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Szykuje się impreza na grubo ponad 50tys. ludzi, ale nikt jeszcze nie wie gdzie to się odbędzie pomimo że to już lada dzień :shock:
 

joelle  Dołączyła: 28 Maj 2008
U mnie było tak samo. Nic nie wiadomo było do ostatniego dnia. Nawet jak taksówki podjeżdżały trzeba było okazać specjalną wejściówkę, żeby ktoś udzielił przy wejściu informacji czy to na pewno w tym miejscu.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
joelle, dokładnie tak to się odbywa. A, skąd Ty to wiesz, hmmm :-> :?:
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Nikt nie może nic wiedzieć z całą pewnością.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cytat
czyli techno i pochodne gatunki muzyki elektronicznej, nawet tej okraszonej wokalami sexownych soulowych solistek

A, było coś takiego w Warszawie ostatnio. Nawet w telewizji pokazali ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach