artusduszek  Dołączył: 05 Kwi 2009
  Zmowy cenowe w polskich sklepach internetowych
http://biznes.onet.pl/wir...9,1,prasa-detal

Troche zatrważające, ze aparaty fotograficzne zostaly wymienione na pierwszym miejscu. Powinno się z tym zrobić porządek jak najszybciej. Co o tym uważacie??
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Wszędzie nas okradają ,nie ma wyboru za dużo kupujemy. :-/
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
a zawsze mi się wydawało, że w porównaniu ze stacjonarnymi w internetowych jest bardzo tanio. No cóż... okazuje się, że mogło by być bardziej.
 

Roszpunka  Dołączył: 14 Paź 2009
Może i ciężko w to uwierzyć, ale przy niektórych artykułach (i nie mówię tutaj tylko o aparatach fotograficznych) cena w sklepie jest dziesięciokrotnie wyższa niż w hurcie. A warto zaznaczyć, że hurtownie też narzucają marżę. Nieźle nas w balona robią, nie? :D
A co do internetowych to nie zawsze jest taniej. Kiedyś taka legenda krążyła o Allegro, ale kiedy sklepy zaczęły zasypywać je swoimi artykułami nagle stało się dużo drożej.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Musicie wiedzieć,że ceny w sklepach nie są cenami za które musimy towar kupić.Gdy szukałem telewizora LCD,spisałem sobie modele i ich najniższe ceny.Ruszyłem po sklepach z tą kartką i raptem okazało się,że sprzedawcy byli skłonni cenę spuścić nawet o 200 zł.Podobnie było jak kupowałem Gixa.Sklep wystawiał go na Allegro ale jak pojechałem na miejsce i ponegocjowałem to kupiłem o 98 zł taniej.Tak więc warto negocjować ceny.Kilka razy udało mi się również obniżyć cenę w e-sklepach.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
Moja koleżanka sprzedaje rzeczy dla dzieci przez net i mówiła (tak jak w artykule) że hurtowanie wymagają(!!) sprzedaż po określonych cenach. Jeśli sprzedasz poniżej jakiejś kwoty (tu akurat o wózek chodziło) to zerwą umowę z Tobą.

Na studiach uczyli mnie, że można sprzedawać na 2 sposoby:
- dużo, tanio
- mało, drogo

niestety chyba sklepowi wolą się nie napracować.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Zmowy cenowe to coś co trzyma wiele dziedzin sprzedaży przy życiu, to samo tyczy się na przykład rynku sprzedaży usług telekomunikacyjnych.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Roszpunka, Dzięsięciokrotnie wyższa cena detaliczna od hurtowej? Czyli sklep w hurtowni kupuje za 100 zł a sprzedaje za 1000 zł? Nie wpadajmy w przesadę. Wydaje mi się, że marże na aparatach i obiektywach nie są większe niż 20-25% Czyli sklep kupuje za 1500 zł a sprzedaje za 1800 zł.

Co do samego artykułu wydaje mi się, że jego autor nie do końca rozumie o czym napisał. Chodzi o to, że wiele sklepów sieciowych oferuje niskie ceny nie mając nawet na półce sprzętu. To powoduje, że interweniują Dystrybutorzy bo u nich raban robią zwykłe sklepy dla których działanie tych pierwszych jest nieucziwą konkurencją ;)
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
izbkp napisał/a:
Nie wpadajmy w przesadę.

Jestem w stanie uwierzyć w marże x100. Np. kabelek, który w hurcie kosztuje 1,5 zł można spokojnie kupić na mieście po 15 zł i więcej. Takie życie...
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
mialem kiedys stycznosc z handlem akcesoriami komorkowymi
pamietam jak dzis - kupowalo sie jak leci w jednej cenie futeraly, ladowarki, sluchawki po 1,39 a potem sprzedawalo sie po 15 - 50zl
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
ok. przebitka 1000% na pierdółkach za 1,50 zł. Ale nie na sprzęcie za tysiące złotych... :-/
Rozumiem, że k-7 w hurcie jest po 350 zł? :-P
 

Roszpunka  Dołączył: 14 Paź 2009
izbkp, nie mówiłem o aparatach akurat. Na myśli miałem konkretnie okulary. W sklepach które oferują 2 pary w cenie jednej czy innych optycznych kupisz np. przeciwsłoneczne okulary fikuśnych marek (bez korekcji) po 600-800 zł i więcej nawet, a najwyższy model z hurtowni schodzi po nie więcej jak 80-90 zł. Przebitka niezła, nie sądzisz? ;)
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Benek napisał/a:
Rozumiem, że k-7 w hurcie jest po 350 zł?

Gdyby tak było, to pewnie jeszcze przed premierą p@pl dokonałoby hurtowego zamówienia :-D
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Roszpunka, czyli problem wziął się z tego, że nie napisałeś co konkretnie masz na myśli ;) Myślę, że czasem warto o tym wspomnieć ;)
 

Roszpunka  Dołączył: 14 Paź 2009
Tak, przepraszam, nie wyraziłem się dokładnie.
:-B
 

artusduszek  Dołączył: 05 Kwi 2009
czy wie ktos jaka jest cena hurtowa niektorych obiektywow czy aparatow?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapewne jest różna w zależności od odbiorcy.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Z drugiej strony widać też inny rynkowy trend polęgający na tym, że producenci i/lub dystrybutorzy zaczynają tworzyć własne kanały sprzedaży detalicznej. Takie działania zwykle nie powodują spadku cen ale znaczaco poprawia się jakość usług sprzedaży oraz serwisowych.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
artusduszek,
Cytat
czy wie ktos jaka jest cena hurtowa niektorych obiektywow czy aparatow?
Co prawda nie aparatów ale ,cena pewnego produktu powiedzmy x to 2400zł a cena w holenderskiej hurtowni to 1200zł, różnice pożera polski sprzedawca .
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
roket, bardzo nie precyzyjna informacja w której treści brakuje różnic kursowych, kosztu transportu kosztów operacji walutowych i podatku VAT.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach