Tham  Dołączył: 20 Kwi 2008
K-x czy D90 ??
Witam.
Powoli planuję zmianę puchy i zastanawiam się nad K-x albo nad używanym Nikonem D90. Powód zmiany to zbyt wolny AF w K200D. Czytałem już trochę o tym AF i się o niego wypytywałem i D90 chyba wypadnie lepiej od K-x ale zdaje się, że nie jakoś drastycznie lepiej. Jeżeli chodzi o samą puchę, zdaję sobie sprawę z udogodnień i ergonomii D90 ale z K-x też spokojnie dałbym radę bez górnego wyświetlacza i dodatkowego pokrętła ;-) Zresztą w przyszłości miałbym K-7 do wyboru.
Głównie chciałbym prosić Was o poradę, który system będzie lepszy jeżeli chodzi o moje zapotrzebowanie na naleśniki. Potrzebuję:
1. Jakiegoś szybkiego spacerzooma 70-300 (do łapania ptaków) żeby był ostry na końcu...myślałem nad Sigmą APO, ale słyszałem że trochę mydli przy 300 ? Może doradzicie coś lepszego w jednym i drugim systemie.
2. Portretówki na imprezy "u cioci na imieninach" (nie wiem co byłoby tu lepsze - czy 50 czy 85, ale chyba 85 bo do cykania fot rowerowych też by się nadała. Tutaj chyba Nikon lepiej wypada i taniej, ale może się mylę.
3. Szeroki kąt myślę, że wystarczyłby mi 8mm Falcon manualny (a ten jest dostępny w obu systemach)
4. I największy dylemat - MACRO - obecnie używam kita połączonego z heliosem poprzez adapter odwrotnego mocowania, ale nie pasuje mi to rozwiązanie ze względu na słabą jakość macro i na zbyt bliską odległość ostrzenia. Potrzebuję czegoś z czym mógłbym polować na owady i fajnie by było jakbym robił to poprzez AF a nie manualne ostrzenie. W nikonie najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłoby chyba: Nikkor 60mm f/2.8D plus pierścienie oddalające z przenoszeniem automatyki. W Pentaxie nie wiem kompletnie co mógłbym wybrać.
Tak więc, który według Was system byłby lepszy patrząc pod tym kątem ? Nie ukrywam też. że nie chciałbym wydawać fortuny na naleśniki.
Pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie łaska poszukać na forum.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ad1. DA 55-300?
Ad2. Może DA 70? Szybki i taki pomiędzy.
Ad3.
Tham napisał/a:
a ten jest dostępny w obu systemach

No widzisz.
Ad4. DA 35? DFA 50? DFA 100? A, fortuna! No to jest Tamron 90.

[ Dodano: 2010-07-23, 18:19 ]
Nie omieszkaj zapytać o to samo na Nikoniarzach.
 

Tham  Dołączył: 20 Kwi 2008
argawen, Miałem nadzieje że forumowicze coś doradzą na szybko, szybciej bym zmienił puszkę i miał spokojną głowę. Tak się składa że nie każdy ma czas siedzieć na forum, bo są ciekawsze zajęcia ;-)
jorge.martinez, dzięki za treściwą wypowiedź, będę wiedział czego szukać.

Proszę o zamknięcie tematu bo widzę, że nie ma sensu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tham napisał/a:
Proszę o zamknięcie tematu bo widzę, że nie ma sensu.


Liczyłeś na 20 odpowiedzi w przeciągu 5 minut?
Musiałbyś być nową użytkowniczką z bardzo urodziwym awatarem :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tham napisał/a:
Miałem nadzieje że forumowicze coś doradzą na szybk

Trzeba było zapytać w Pierwszych krokach z Pentaksem.

Czy myślisz, że jest tu wiele osób które miały dłuższy kontakt zarówno z K-x jak i z D90?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach