Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Na 1 film 35mm trzeba 400ml roztworu. 34zł/50 klisz to też chyba niedużo?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ja używam Fomy i jestem zadowolony, ale nie mam porównania, bo nie używałem innych.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
pytanie czy Fomy R09 da ten sam wynik co AGFy

Nie użwałem jeszcze AGFY _ używałem Fomy. Teraz używam Adoxa R 09. Różnic nie dostrzegam, bo to przecież ta sama receptura.Może tylko w Fomie nie ma jakis stabilizatorów, bo jak napisałem po 2-3 latach od upływu daty ważności krystalizuje (na dnie pojawia się taki szkisty osad - trzeba sie pilnować ,bo skład już zmieniony ). Jeśli będziesz w stanie zużyc opakowanie w ciągu okresu przydatności ,to bierz Fomę. R 09 daje fajne efekty z APXami. Można w nim nawet podbić czułośc o 1 EV (co czasami robię z APX 400). Żałuję,że nie ma już Fomy 800 - wywoływana w stężeniu 1+25 dawała spore, ostre ziarno, fajnie redukujące szczegóły.Niestety gdy to "odkryłem" ,zaprzestali produkcji.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jak wywołać Fomę 100@400 w R09? Digitlatruth podaje 1+100 26 minut. Nie będzie za długo?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Stachu, nigdy nie forsowałem w R 09 więcej niż o 1 EV. Do forsowania o 2 EV zwykle używam czegoś w typie microphenu. Koledzy pewnie polecą x-tola.
Ps. Może zanim wywołasz TEN negatyw, zrób jakiś test na kilku naświetlonych klatkach z innej rolki.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Może to się przyda:
http://www.rangefinderfor...=rodinal&page=2
Dawno żaden forumowy wątek tak na mnie nie podziałał.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Już po sprawie. Wywołałem w R09 1+100 26 min 22*C i wyszło bardzo dobrze.
MarWoj, dzięki za radę, ale mam tylko dwie (TE) klatki 100@400 więc testu nie było na czym zrobić. ;)
Dzięki szpajchel, widzę dużo info o rodinalu tam. Na pewno się przyda.

[ Dodano: 2010-02-11, 19:28 ]

http://www.bw-reeltime.com/
Może się komuś przyda. :)
 

Mistrz.Mietek  Dołączył: 07 Cze 2010
Mam małą prośbę. Dosyć dawno natrafiłem na (chyba) niemiecką stronę z czasami, na której oprócz wyboru filmu i wywoływacza, można było uwzględnić częstość i czas mieszania. Mam zamiar wywołać nowy dla mnie film, znalazłem jedynie czas dla mieszania podanego w instrukcji do d76 (czyli co 30 sekund), co mi totalnie nieodpowiada. Jezeli ktoś kojarzy stronę i mógłby uratować mnie linkliem, to bardzo o to proszę.

Ewentualnie:
Chce wywołać Kodaka T-max 100 (naswietlony na 100) mieszajac przez pierwsze 10 sekund i pozniej 10 sekund kazdej minuty.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
http://www.digitaltruth.com/devchart.php ?

EDIT: a faktycznie, było coś takiego.

[ Dodano: 2010-07-24, 11:21 ]
Na digitaltruth są czasy dla mieszkania 10 sekund co minutę.
 

Mistrz.Mietek  Dołączył: 07 Cze 2010
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
pierwszą minutę lepiej mieszaj całą, ja nie pomieszałem polypana i trzy nadprogramowe klatki mam ze smugami bo wywoływacz nie dotarł
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
xneon napisał/a:
pierwszą minutę lepiej mieszaj całą


Ilu kucharzy, tyle przepisów. Ważne by mieszać zawsze tak samo :-) Ja robię przewrotki przez pierwsze 30 sekund, a potem na początku każdej minuty przez 10 sekund.
 

Anem  Dołączył: 21 Lis 2010
A jak mam takie pytanie... Na digitaltruth w tabelkach są podane osobno czasy dla R09 i dla Rodinalu. Jeśli mam Fomadon R09 to mam patrzeć bardziej na te pierwsze, bardziej na te drugie, czy mogę patrzeć na oba?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach