pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Sigma 8-16 f/4.5-5.6 DC HSM
Ogniskowa: zmienna
Konstrukcja: 15 elementów w 11 grupach
Max. wartość przesłony: 22.0
Min. wartość przesłony: 4.5
Listki przesłony: 7
Kąt widzenia: 114.5 - 75.7 stopnia
Średnica filtra: nie dotyczy
Dystans minimalny: 24cm od matrycy aparatu
Wymiary (śr. x dł.): 75mm x 105.7mm
Waga: 555g

http://www.sigma-foto.pl/...hsm,623,pr.html


Mam nadzieję, że potanieje staruszek 10-20mm f/4-5,6 jako że nowe jest szkiełko za 3000 zł dostępne
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Link do testu tutaj
na canonie, na pentaksie będzie szerzej.

Ciekawe, czy już ktoś wypożyczył albo kupił to może pokaże jakieś zdjęcia.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
White napisał/a:
czy już ktoś wypożyczył

Raczej by było ciężko pod Pentaxa, bo z tego co widzę nigdzie nie mają tego szkła.

W mojej szklarni na pewno znajdzie się miejsce na to szkiełko, pozostaje tylko czekać aż stanieje.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
http://www.sklepfotografi...-5.6-DC-HSM/#v4

Dostępny od ręki ..... jak ktoś zakupi niech krzyczy !!!
 

suchotnik  Dołączył: 11 Mar 2010
No, ale i tak z tego co widzę to tylko z bagnetem nikona i canona...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
W B&H-u maja na stanie pod Pentaxa ... jak mnie coś najdzie, to moze wezme go na testy ;-)
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
http://www.fotorimex.pl/p...-5.6_dc_hsm.htm

Wysyłka 24h

http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,11180s,382d

W Tarnowskich Górach ( u mnie ) tydzień trzeba czekać
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Cytat
W Tarnowskich Górach ( u mnie ) tydzień trzeba czekać

najprawdopodobniej dlatego że nie mają na magazynie w sklepie, najpierw wysyłają zamówienie do hurtownii a potem dopiero wysyłają klientowi.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Na Alledrogo Sigma Pro Centrum sprzedaje.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Zdecydowanie gdybym miał kupować UWA pod cropa to właśnie tę sigmę i nic innego więcej. Idealnie pasuje zakresem do większości zoomów standardowych. Pod pełną klatę natomiast jest 12-24mm sigmy - czyli tosamo ale przeliczone odpowiednio. Konstrukcja która ma na karku już troszkę - mam nadzieję że go odnowią właśnie (podobno przy 8-16mm nowy typ szkła był wyprodukowany, bardzo zbliżony do szkła fluorytowego, ale bez wad związanych z zachowanie wraz z zmienną temperaturą). Niedługo photokina więc może akurat właśnie wtedy będzie taka premiera? :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja bym wolał już te 10-20, bo tam przynajmniej można nakręcanych filtrów używać.
BTW podpinałem to szkiełko pod 50d na PPD i jest naprawdę fajne, a na 5d prawie kryje pełną klatkę na 16mm (brzydka winieta ale nieucinająca, do skorygowania).
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dominik napisał/a:
Pod pełną klatę natomiast jest 12-24mm sigmy - czyli tosamo ale przeliczone odpowiednio


Dla odmiany ja bawiłem się tym szkłem na PPD podpinając i do K-x i do analogów. Bardzo pozytywnie zaskakuje korekcja dystorsji.

No ale tutaj też nie podepniemy filtrów. I w zasadzie nie ma się do czego innego w tym szkle przyczepić. Ktoś narzekał na ciężko-chodzący pierścień zmiany ogniskowej. Ale to p*****.

EDIT: no i pod światło jest masakra.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
8-16mm to dokładnie przeliczone 12-24mm. Tyle że jak wspominałem zastosowali nowy typ szkła i dzięki temu wzrosła znacznie rozdzielczość :)
Tak właśnie - głównym celem tego szkiełka jest ekstremalna korekcja sferyczna. Dlatego ludzie z bliska wyglądają dziwnie porozciągani, ale to zupełnie zamierzone. Ten typ tak ma i trzeba to lubić lub nienawidzić :)

IMHO 10-20mm jest zupełnie innym szkłem. 8-16mm ma wiele większy kąt widzenia, jest inaczej skorygowany i jeszcze lepszą daje rozdzielczość. Na pełnej klatce conajwyżej nikon ma niezłe 14-24mm, ale no właśnie - węższe (za to jaśniejsze). Oczywiście mowa tu o pełnej klatce, bo aps-c ma 8-16mm.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
wuzet napisał/a:
W B&H-u maja na stanie pod Pentaxa ... jak mnie coś najdzie, to moze wezme go na testy ;-)


Waldku - koniecznie ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
BartekKw napisał/a:
Waldku - koniecznie ;-)


I na Cruise'a, i na Pitta, i na Jolie, i na, i na.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Łatwiej by mu było z 800-1600 :mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
śmiali, śmiali ... i wyśmiali :-P

Oto i "ona"


Tutaj w towarzystwie Pentaxowych braci ( dla porownania wielkości ;-) )


Teraz kilka zrobionych na szybko sampli w okołodomowej scenerii, żeby złapac jeszcze troche światła przed zmrokiem.
Raz na 8 raz na 16 mm.
a)

b)

c)

d)


Mam nadzieje że przez najblizsze 2 tygodnie "zabawy" z tym obiektywem, zrobie jeszcze kilka fotek, ktore pozwola Wam na jakąś opinie o tym szkle.
W miare mozliwosci czasowych , zainteresowanym moge podeslac pelne pliki z fotkami (tymi lub przyszłymi) ;-)

 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Zapowiada się na prawdę ostre szkiełko. Jak możesz to wyślij mi pełne jpegi poprzez stronę (pefy nie przechodzą) http://schwefel.livenet.pl/upload
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
schwefel, poszły ... z rozpędu wysłałem Ci jedno pomniejszone ale pozostale 3 w oryginale :-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
wuzet, :-B

Ja też poproszę sample na mejla, mogą być nawet rawy. Na PW wyślę adres.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach