luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Czy to dobra cena za ciemnię?
Powiększalnik, zegar, lampy, koreksy, kuwety - cały sprzęt ciemniowy + jakieś dodatki. Gość chce 500zł. Ciemnia do BW. Dobra cena (ja chcę za 400)?
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
jaki powiększalnik? jaki obiektyw?
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
gilby, łoo. nie wiem, chyba 50/2.8
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ok
jeśli w zestawie jest fajny powiększalnik i fajne szkło, to cena 500 zł spoko
Jeśli tam jest powiększalnik krokus i szkło mikar, to za darmo nie warto.
A powiększalnik i szkło to dwie najbardziej wartościowe rzeczy w tym zestawie.
Moim zdaniem powinieneś się dowiedzieć jakie rzeczy są w zestawie (marka i model)

gilby
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
gilby, dowiem się, dzisiaj w pracy.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
Jeśli tam jest powiększalnik krokus i szkło mikar, to za darmo nie warto.

Kurde to przepłaciłem :evilsmile: W poniedziałek kupiłem zestaw do ciemni właśnie z Krokusem za 60 zł ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
gilby napisał/a:
cena 500 zł spoko
:shock: Zdecydowanie jak na dzisiejsze ceny za drogo. Konkretnie napisz, jaki powiększalnik i obiektyw, z głowicą halogenową, czy żarówką, jaki zegar, jakiej wielkości kuwety, jest w tym suszarka, czy nie itd.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
andybond napisał/a:
Kurde to przepłaciłem W poniedziałek kupiłem zestaw do ciemni właśnie z Krokusem za 60 zł


uogólniłem - zależy jeszcze jaki krokus, któryś tam model był w miarę spoko podobno
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
luhso,dla własnej wiedzy sprawdź ile poszczególne elementy chodzą na Allegro i zorientujesz się ile to wszystko jest warte ;-) Mi wyszła wartość ok.350 zł czyli mi się opłacało.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
500 zł to nie jest drogo - sam powiększalnik może tyle kosztować
jakiś leitz albo wypasiony durst
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Sorki że się podpinam ale czy możecie powiedzieć coś pozytywnego o Durst B30
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
andybond napisał/a:
Sorki że się podpinam ale czy możecie powiedzieć coś pozytywnego o Durst B30


miałem prawie identycznego, tylko że miał jeszcze wbudowane filtry żółty i magenta.
Słaba żarówka, max chyba 60W, jak przymknąłem trochę obiektyw i filtr to odbitkę 20x30 naświetlałem 3-4 minuty. Dobre do zabawy w maskowanie, ale tyle czekania..... masakra.

A ten B30 z tego co widzę nie ma filtrów wbudowanych a szufladki na filtry też nie widzę. Więc zostają tylko filtry pod obiektyw.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
gilby napisał/a:
eśli tam jest powiększalnik krokus i szkło mikar

Ja bym aż tak nie dyskredytował jakości tego powiększalnika. Co do mikara - zgoda. Natomiast Krokus (3 Kolor, albo 69S) + porządny obiektyw (np. Componon, Rodagon albo Nikor EL), to całkiem dobry zestaw, zwłaszcza do cz.b. Pół życia spędziłem przy Krokusie 3 z Meogonem, a od lat używam K. 69S z Compononem 2,8/50 oraz Anaretem 105 i uważam, że jest naprawdę znakomity: doskonała kolumna, bardzo dobra karetka, łatwo wymienne kondensory jak w Durście. Można do niego zaadaptować jakąkolwiek głowicę filtracyjną (ja zastosowałem taką od Magnifaxa 3), albo po prostu dokupić filtry do szufladki. Kondensor podnosi kontrast, tak, że większość poprawnie naświetlonych i wywołanych negatywów doskonale kopiuje się bez filtrów. Czasami jest nawet tak, że trzeba kontrast nieco obniżać żóltym filtrem.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
wiktor33 napisał/a:
Ja bym aż tak nie dyskredytował jakości tego powiększalnika


już się wytłumaczyłem

gilby napisał/a:
uogólniłem - zależy jeszcze jaki krokus, któryś tam model był w miarę spoko podobno
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Poszło PW do autora

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej, mogłeś to na PW napisać.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Rzeczywiście, to usuwam i wysyłam PW :P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach