tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Leica przestała produkować aparaty na film.
Pojawiło się w RSS u Mike'a Johnston'a ... Podobno powoli, po cichu, Leica przestała produkować M7 i MP. Tutaj linka do źródła. Mają sprzedawać do wyczerpania zapasów.

Patrzyłem na stronkę firmy i nadal M7 i MP są w ofercie i nie znalazłem info o wstrzymanej produkcji...
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
No to się teraz rzucą z kupowaniem ;-)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Sam bym kupił jakbym miał za co...

A Leica zbije na tym kasę i za pięć lat zrobi akcję pod hasłem "THE RED-DOT LEGEND IS BACK" i znowu zaczną produkować aparaty na film. A ponieważ to będzie powrót legendy to będą jeszcze wyższe ceny i serie limitowane... Ot tak mnie teoria spiskowa naszła.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Re: Leica przestała produkować aparaty na film.
tapirek napisał/a:
Patrzyłem na stronkę firmy i nadal M7 i MP są w ofercie i nie znalazłem info o wstrzymanej produkcji...


Moze to tylko bujda?
Kto jak kto, ale Lajka jako "wynalazczyni" malego obrazka, powinna - a wrecz musi - miec w swojej ofercie przynajmniej jeden analogowy model. Do konca. Do konca Lajki albo wyprodukowania ostatniego filmu maloobrazkowego.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
tapirek naszły mnie podobne spiskowe przemyślenia.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jakis rok temy, na stonach L-forum byl film z wizyty przedstawicieli forum w Solms. Pytali sie o produkcje analogow. Gosciu z Lejki powiedzial, ze w tej chwili kompletuja i reguluja na wpol zlozone zestawy przywiezione z Kanady po zamknieciu tamtejszej fabryki, ale nie robia juz nic od zera. Pewnie sie skonczyly klocki.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Swoją drogą trochę dziwne, że Leica znana z tego że wypuszcza serie limitowane aparatów na każdą możliwą okoliczność, wstrzymanie produkcji dwóch kultowych aparatów zrobiła tak pod stołem...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dzerry skąd w tobie tyle "r"?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tapirek, moze ten przedstawiciel nazwal po imieniu status quo, o ktorym pisze. Produkcja krotkich serii na bazie niedokonczonych polproduktow na zamowienie japonskich sklepow to prawie jak koniec produkcji. Ciekawe co bedzie z serwisem i czesciami :-/
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Ciekawe jaką cenę pójdzie ostatni wykonany egzemplarz (chyba, że trafi do jakiegoś muzeum)?
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
dzerry napisał/a:
Ciekawe co bedzie z serwisem i czesciami :-/

To tez bedzie biznes.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
radekone napisał/a:
To tez bedzie biznes.
Nie boj, nie boj, to juz jest niezly biznes.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
radekone napisał/a:
dzerry napisał/a:
Ciekawe co bedzie z serwisem i czesciami :-/

To tez bedzie biznes.


Może na rynku pojawią się zamienniki :lol:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jak na razie, Leica zaprzecza. Produkuja i nie zamierzaja przestawac.
http://www.bjp-online.com...ng-film-cameras
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Hura. Moze wiec jeszcze zdaze taka sobie kiedys kupic ;-)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
radekone napisał/a:
Hura. Moze wiec jeszcze zdaze taka sobie kiedys kupic

i ja tez :-)
moze zorganizujemy grupowe zamowienie :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach