DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
No masz :mrgreen:
A jakby okleić jakimś materiałem, warstewką zamszu?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tylko, że te co kradną też nie mają aksamitnej szparki, a nie rysują. Zatem być może i tu nie ma zmartwienia. Bo kto by używał ładowarki, która rysuje?
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Może kupił, porysowało filmy i sprzedał ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Przejrzałem jeszcze raz wątek i nic o rysowaniu nie ma. Zatem nie powinno być problemu.

Jeśli coś może porysować to bardziej kasetka.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jorge.martinez, bo te co kradna maja "sluze". Po zamknieciu i zwolnieniu sluzy, film ma tyle przestrzeni, ze szok i zadne aksamity nie sa potrzebne :-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Moja ładowarka nie rysuje, mam tą lepszą, jestem z niej bardzo zadowolony. Tylko jest jeden feler, jak ma się film z roli to łapię się na tym, że mniej oszczędzam. W ciągu 2 miesięcy zużyłem połowę roli, a fotografuję jeszcze na slajdach i w kolorze. :mrgreen:

Pozdrawiam
Piotr
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
A możesz podesłać zdjęcie wnętrza?
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Jak zużyję film nie ma problemu. Tylko, że tam nie ma nic ciekawego do zobaczenia, tor filmu znajduję się w części nierozbieralnej.

Pozdrawiam
Piotr
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja się chyba będę musiał pomęczyć w worku ciemniowym :mrgreen: , bo ładowarki teraz nie zdążę sobie zorganizować a ciemni też nie mam. Poćwiczę na starym filmie i sobie zrobię jakąś miarkę, żeby w worku odmierzać wielokrotność na 36 klatek+zapas.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Nie będzie to łatwe... Nie masz piwnicy? Albo starej, ciemnej szafy?
 
aron  Dołączył: 16 Sie 2008
Doklej film ze szpuli do wystającej końcówki z kasetki, włóż w ten otwór od szpulki zaznaczony na zdjęciu jakiś śrubokręt, czy nóż (sam wkładam otwieracz do butelek ze scyzoryka) i zacznij kręcić. Z tego co pamiętam około 65 półobrotów tej szpulki to długość filmu. Z odrobiną wprawy nawijam idealnie 36 klatek.

 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Trzeba wziąć poprawką na grubość podłoża.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Odgrzewam...
Jako, że na rynku wtórym straszna posucha ładowarek/nawijarek, a cena 260-360zł za nowe to chora cena to kombinuję.

Doszedłem do wniosku, że będę nawijał w "ciemni" prosto z długiej rolki do kasetek z labu poprzez doklejanie końcówki.
Zrobiłem tak kiedyś chyba z dwiema rolkami, ale ze szpuli 17m mega starego orwo. Ale było to tyle lat temu, że już nie pamiętam o-\
Pamiętam, że była to metalowa puszka, zaklejona dookoła taśmą, a w środku te 17m filmu zwinięte bez żadnej "szpulki" i zawinięte w światłoszczleny papier. Który był tak zmyślnie poskładany, ze mi się już tak ładnie później nie udało i ciężko było domknąć puszkę.
Czy w wersji 30m jest podobnie?

Do rzeczy - jaka jest szansa, że kiedy będę chciał z rolki odwinąć te 1,7m to pozostałe 28m filmu spadnie mi na podłogę, rozwinie się i poplącze?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jest takie ryzyko. Najlepiej szpulę nałożyć na trzpień, taki kołowrotek zrobić. Nie wiem jak chcesz nawijać konkretną długość, ale nie każdemu przeszkadza, za każda rolka ma inną liczbę klatek :-P przy nawijaniu na czyja.

Film na początku jest doklejony do szpulki plastrem (na obu końcach). Ilfordy są w czarnej, sztywnej folii, a nie w papierze.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Mam zamiar mierzyć rozpiętością ramion, żeby była powtarzalność o-)
Właśnie tak myślę, że wypadało by to na jakiś trzpień nadziać, żeby sobie rozwijać. Tylko to już nie schowam do puszki... Trzeba by jakiś inny "pojemnik" na to wtedy. Kurde kombinowanie. Będę próbował.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Patyk wyciągany i juz. Do puszki włożysz, jak wyjmiesz patyk. Nie musi być na stale, przecież i tak ma być luźny, żeby się obracać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szukaj jeszcze nawijarki z odzysku. Kilka lat temu "chodziły" po około 60 zł.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Właśnie susza w ogłoszeniach...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Na ebayu jest kilka, od ~68 zł, tylko przesyłka nieco droga (~12 £). Można spróbować poprosić o pośrednictwo kogoś z Wielkiej Brytanii (wysyłka 4,50 £ + stamtąd do Polski), może wyjść sporo taniej.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Nie przywykłem do kupowania zza granicy.
Oprócz Chin ew. o-)

To by najtaniej wyszło 110zł - niby nie tak dużo, ale na archiwum Allegro widzę jakieś pokończone za 10-20-30zł nawet. 30 było by ekstra, 60 akceptowalne. Ale za 100 to jest kolejne 15m filmu o-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach