guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Korekcja dioptri do Bessy - Nikon Rectangular - gdzie kupić?
Ktoś ma pojęcie gdzie znaleźć takie cudo?

http://www.robertwhite.co...D=969&PT_ID=707

R. White liczy sobie za dużo za wysyłkę i VAT, może da się taniej ściągnąć...
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Szukaj na gieldach, dioptrie od nikona f powinny pasowac tak niesie wiesc gminna
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Ja kupowałem do mojej Bessy R2a okular Nikona na amerykańskim Ebayu. Kosztuje to kilka $ a za przesyłkę więcej niż 2-3$ nie policzą. Przy takiej kwocie nie naliczą Ci też żadnego cła.

Starsze Bessy mają prostokątny okular taki jak do Nikona N50/FM10 itd., ten okrągły montowany od modelu R2a jest taki jak do Nikona Fm2.

Pomyśl też, czy zamiast kupować taki okular nie lepiej Ci zainwestować w soczewki kontaktowe. Nie wiem jaką masz wadę wzroku, ale po dodaniu okularu korekcyjnego do wizjera możesz mieć problem z zobaczeniem ramek.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
kolouker napisał/a:


Pomyśl też, czy zamiast kupować taki okular nie lepiej Ci zainwestować w soczewki kontaktowe. Nie wiem jaką masz wadę wzroku, ale po dodaniu okularu korekcyjnego do wizjera możesz mieć problem z zobaczeniem ramek.


Mam soczewki, zazwyczaj noszę, ale czasami nie noszę, i wtedy mam problem (jeśli zapomnę też okularów i tak dalej...) ;-)

Szkoda że nie ma -1 korekcji, bo wtedy nawet z soczewką nie powinno być problemu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach