mic_kas  Dołączył: 11 Kwi 2008
Telefon
Witajcie!

Poszukuję telefonu który:
ma normalną klawiaturę ( nie może być dotykowy)
robi zdjęcia na których da się odczytać pisany tekst (np książkowy, zeszytowy)
posiada wi-fi.


to są 3 warunki które ma spełniać.
Wcześniej miałem omnie wszystko by było ok, ale przez ten dotykowy wyświetlacz krew mnie zalewała.

Pomożecie?
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Jasne - kup Omnie II ;-) Sam mam, krew mnie zalewa z powodu dotykowego ekranu i prędkości działania, ale reszta jest OK. ;-)
 

mic_kas  Dołączył: 11 Kwi 2008
dotyk odpada...
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Najlepsza chyba byłaby Nokia E90.
Zmieniałem telefon i okazało się, że E90 od roku jest poza dystrybucją.
Od paru dni mam N97 mini.
Zdjęcia - OK (bo na tym też m zależało).
Ekran dotykowy - pracuję nad tym, żeby się przyzwyczaić.
Ale...
...ma w miarę pełną klawiaturę - rozsuwa się.

Ja się do niej nie przyzwyczaję - sprzedam i kupię używana Nokię E90.

Na razie przemogłem wstręt do dotykowej klawiatury i walczę....
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
a jak wypada nowy SE? X10 mini pro?
wydaje się super :)
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Budżetowo HTC TP2 ma dotyk i qwerty. Albo Samsung Omnia Pro, szybsza od HTC.

Albo Motorola Milestone z Androidem.

Wszystkie powyżej mają dotyk, ale Omnie I dzielą od niego lata świetlne. Poza tym wszystkie powyżej mają sensowny OS, dość wygodną klawę qwerty (z tych najlepszą HTC), duże wyświetlacze. Motka jest najcieńsza.

Albo, jeśli może być jakakolwiek klawiatura i może być mniej wygodna, to dowolna Nokia z serii E. Ale Symbian, to jakaś zmuła jest.
 

mic_kas  Dołączył: 11 Kwi 2008
Mam nokie e52. wlasnie rozpakowałem nową, ale nawet swojej karty nie włożyłem nie wspomne o formatowaniu baterii. odpada. nie zrobi tym tel dobrego zdjęcia. tekstu nic, a nic nie widać.

[ Dodano: 2010-09-05, 22:01 ]
może coś ze słonych eriksonów, albo szamsungów będzie miało normalną klawiaturę i ten nieszczęsny aparat? niestety nokia raczej mi dobrego zdjęcia nie zrobi... :evil:
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010


Jeżeli nie chcesz wydać za dużo pieniążków to SE P1i, z plusów:
+ wifi
+ dobry aparat 3,2 mpix z AF i dwiema diodami
+ baardzo wygodna klawiatura jak się z nią oswoisz
+ ekran dotykowy
+ wiele innych...

oraz minusy
- UIQ3 - system już nierozwijany, posiada wiele niedociągnięć
- stosunkowo mało aplikacji napisanych pod UIQ
- procesor 208 MHz, telefon po prostu muli
- wiele innych... ;)

Posiadam od 2 lat. Telefonik fajny, jednobryłowy (dla mnie to dość ważne, nie zdzierżam sliderów). Na allegro można wyrwać używany za niewielkie pieniądze. Nówka IMO jedynie dla kolekcjonerów. No i nie jest demonem szybkości, to jego największa bolączka.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ja sobie chwale SE k800i, oprócz braku wifi spełnia Twoje założenia.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
dybon, skoro wi-fi to jeden z 3 pkt na podstawie których mamy pomóc koledze wybrać odpowiedni model telefonu to jego brak jest dosyć znaczący, don't u think? ;)

Analogicznie - ja sobie chwalę Samsung-a Avilę.
Oprócz tego, że jest dotykowy, ma kiepski aparat i nie ma wi-fi to spełnia Twoje założenia :-P
(oczywiście to żart, ten telefon to crap jakich mało)

[ Dodano: 2010-09-05, 23:26 ]
Jakiś czas temu widziałem zdjęcia z N95 - były ok. Mogłem przeczytać z nich notatki na egzaminie więc spełniły swoje zadanie ;-)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
mic_kas,
to zostaja ci praktycznie dwa
http://www.gsmarena.com/s...innov8-2471.php
http://www.gsmarena.com/samsung_g810-2257.php

oba swego czasu byly topowymi modelami, szkoda tylko ze sa na symbianie ale i to przy rozsadnym urzytkowaniu wiekszego problemy nie powoduje

g810 ma 3* zum optyczny co w komorkach jest raczej niespotykane
a innov8 robi zdjecia nawet lepsze niz wiele kompaktow (pod arunkiem ze nie zumujesz cyfrowo)
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
mic_kas napisał/a:
Mam nokie e52. wlasnie rozpakowałem nową, ale nawet swojej karty nie włożyłem nie wspomne o formatowaniu baterii. odpada. nie zrobi tym tel dobrego zdjęcia. tekstu nic, a nic nie widać.
Sam myślałem nad tym telefonem ... ale jak się dowiedziałem że nie ma AutoFocus'a to pomyślałem sobie że z fotografowaniem tekstu będzie problem - i widzę że faktycznie jest.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
bix, masz rację, ale nie zawsze ma się przy sobie swoją ulubioną lustrzankę Pentaksa :-)
 

mic_kas  Dołączył: 11 Kwi 2008
bix, wszystko by było ok, jednak Pentaxem nie wyślę ememesa z zadaniem egzaminacyjnym.. :evilsmile:

Dziś byłem w media.. Strzał padł na w995. 8.1mpiksa zasysa tekst az miło... nie jestem do tego tel przekonany, jednak wifi, af i klawisze ma. innov8 mi sie podoba, jednak ciężko o zadbaną sztukę...

[ Dodano: 2010-09-06, 22:39 ]
możemy zamykać...

Dzięki :-B
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Miałem polecić C905 ale jak kupiłeś muzycznego bliźniaka to też nie będzie źle, choć ten pierwszy ma lepszy aparat.
 

suchotnik  Dołączył: 11 Mar 2010
Mogłeś pomyśleć też o Blackberry, w Polsce prawie nieznana marka a telefoniki świetne :-D Mam 8320 i bardzo sobie chwalę, ma wi-fi, pełną klawiaturę i aparat (nie zrobiłem nim ani jednego zdjęcia więc nie wiem jakiej jakości). Kupiłem go za 340zł (za smartphone to jakieś grosze) w idealnym stanie (igła) i cały czas mnie cieszy;p
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
Podłącze się do tematu
Mam od 2 lat SE C905 - czas na zmiany.
Mam wybór wyłącznie między:
SE XPERIA X10 - apratat 8,1 Mpx
Samsung Wave S8500 - aparat 5 Mpx
Czy ktoś wie czy "lepsze" zdjęcia będą z SE czy z Wave-a. Albo inaczej czy różnica między zdjęciami będzie nie zauważalna na tyle, że warto wejść w bajery Wave-a.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Wiem jedno, że zdjęcia z X10 są zauważalnie gorsze niż z C905....
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Witek zajrzyj na flickr! Teraz jest tam masa fotek z komórek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach