denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Bagnet Nikona - kompatybilność z Kievem (tym nikonopodobnym)
Mam uprzejme pytanko do naszych nikoniarzy ;-) , czy z cyframi N będą współpracować ukraińskie obiektywy. Dokładnie chodzi o to, czy będzie działał popychacz przysłony? Tzn. czy po naciśnięciu spustu szkło przymknie przysłonę do pozycji roboczej?
Co do mierzenia światła ze starymi obiektywami to chyba nikosie od D200 w górę potrafią taki cuda czynić :evilsmile: .

[ Dodano: 2010-09-06, 22:03 ]
Dodam jeszcze, że ten bagnet to nikonowski Ai. Ma ktoś doświadczenie z obiektywami na tym mocowaniu? Będę wdzięczny :-B .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
O ile sa naprawde i 100% AI, to wszystkie jedno i trzycyfrowe Nikony beda dzialac.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Musisz uważać. Niektóre z tych szkieł posiadają rowek przy bagnecie dzięki któremu możesz zakleszczyć obiektyw na korpusie na amen. Poza tym niektóre wersje Heliosa 50/2.0 do Kieva 19/20 mają szeroki kołnierz przy bagnecie, który może uszkodzić dźwignie sterowania przysłony.

Ale popychacz chyba działa z tego co pamiętam.

Światło z manualami mierza D200, D300, D700, D1-2-3, Fuji S5.

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
superkomornik napisał/a:
Poza tym niektóre wersje Heliosa 50/2.0 do Kieva 19/20 mają szeroki kołnierz brzy bagnecie,


Wyglada to jak nikonowskie pre-AI?
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Dokładnie. Ale istnieją tez wersje Heliosa z kołnierzem jak w Ai(s).
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Dokładnie chodzi o Jaszmę 300/2,8. Trza będzie dorwać jakiegoś nikosia i sprawdzić... delikatnie ;-) . Oczywiście niższe modele, olewając pomiar światła, będą wajchę przysłon obsługiwać?
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Uwaga ja sie przejechałem . Z fabrycznym nierasowanym Nikonem D300 czy D700 mogą być kłopoty . Z obiektywami AF chodzi to idealnie jednak gdy podpinam szkło manualne nie mogę uzyskać dobrej ostrości . Potrzebna jest jakaś podkładka czy coś takiego . Jeszcze jedno po wyjęciu baterii matówka traci ostrość i światło . Taka to kompatybilność . Po przeróbce wszystko dobrze działa . Nie wiem jak w D200 . To samo jest w fabrycznym D300 , D300s , D700
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
pawel1967, a jakie szkło podpinałeś, może M42?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Jeszcze jedno po wyjęciu baterii matówka traci ostrość i światło . Taka to kompatybilność


A co to ma ze soba wspolnego?

pawel1967 napisał/a:
To samo jest w fabrycznym D300 , D300s , D700


Jesli manual nie zgadza sie z tym co na matowce, to serwis - mowie teraz jako pracownik N. Miales niezlego pecha.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Czy pecha miał też D300 kolegi czy pecha miał też D700 którego też czasem używam . Wszystkie kupione jako nowe ani raz nie naprawiane . Ta sama sytuacja . Wcześniej sprawdzałem na Heliosach 81 potem również na manualnych Nikkorach efekt ten sam . Był wątek na forum Nikona . Radzili podkładke pod matówkę lub regulację . Mam na tyle rozumu aby samemu tego nie robić . A serwis Nikona no cóż dobrej sławy to on nie ma . Nie mogę pozwolić sobie na czekanie dwóch miesięcy na poprawienie . Kupiłem kilka stałek AF i poproblemie . Ale kto wie czy na jesieni nie wyślę go na przepisowe Nikonowskie dwa miesiące do serwisu . Dodzwonienie się jest awykonalne . Choć o tej usterce ktoś z Nikona powiedział że ten sprzęt nie jest projektowany pod obiektywy manualne i rozłączył się osłupiałemu koledze .
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Ja nie mam takich problemów, ani nikogo kto by miał. Może faktycznie to pech :-)

Ale co ma wyciaganie baterii do kompatybilności, ja zazwyczaj robię zdjęcia z włożoną baterią ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Choć o tej usterce ktoś z Nikona powiedział że ten sprzęt nie jest projektowany pod obiektywy manualne i rozłączył się osłupiałemu koledze .


Z serwisu takie wynalazki slychac czy biura wsparcia?
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Telefon odczytał z karty albo pudełka aparatu . Ja się muszę przejechać z moimi Nikonami w jesieni i postarać się aby zrobili od ręki naprawę . Sprzęt mi jest potrzebny . Kolegę też zabiorę albo on mnie ma samochód dziesięć razy droższy od mojego

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach