gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Canon EIS 60 - High endowy bezlustrowiec od CANONA
System bez lustra rozwija się coraz szybciej, nowość od
Canona
czy za parę lat lustra zostaną zastąpione takim lub podobnym systemem?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
specyfikacja fajna, ale dlaczego sensor podobnej wielkości jak u4/3 :?:
choć to może akurat nie przeszkodzi, bo wg tej ploty, to mają być super jasne szkiełka
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Ciekawe czy będą podobnie superowe ceny na te szkiełka. Dotąd wszystko ze światłem <1.8 poza 50mm było w odpowiednio fajnych cenach, jeśli za jakie 25/1.2 krzykną sobie tyle co za 24/1.4L to nie wydaje mi się żeby znaleźli wielu chętnych. Ludzie którzy wydadzą 6000 na obiektyw nie będą biegali z malutką puszką, jak podejrzewam o amatorskich zapędach. Prędzej dokupią do 24/1.4 1D mark IV (ogniskowa wyjdzie im podobna).

Jakoś sceptycznie jestem nastawiony do tych wszystkich EVILI...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Bruinen, każdy ma inne priorytety

jak bym miał do wyboru za te same pieniądze większą puszkę + mniejsze szkła lub mniejszy zestaw, to bym wybrał mniejszy (pod warunkiem że szkła będą obrazowały podobnie)
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
I ma być do tego przejściówka umożliwiająca AF i sterowanie przysłoną
Cytat
Canon will of course launch an EF - EIS adapter. EF lenses will auto-focus on the mirrorless body and aperture can be selected (which is electronic on EF and EFS lenses). This is not something you can do on other systems right now - of course Canon have built the electronic contacts into the ring, as only they can.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
opiszon napisał/a:
choć to może akurat nie przeszkodzi, bo wg tej ploty, to mają być super jasne szkiełka

Skąd my to znamy :) Przy odpowiednio dużej dziurce GO będzie podobna, inna sprawa co będzie się działo poza GO przy takich krótkich ogniskowych. No ale kto na to dzisiaj patrzy :-)

Mam nadzieje, że pentaks zaprezentuje swojego bezlusterkowca wcześniej i że nie zapomni o odpowiedniej przejściówce.

 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
22mpx... moze juz nie bedzie utyskiwania ze (M)4/3 jest przeladowane pikselami ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
WuWu84 napisał/a:
Mam nadzieje, że pentaks zaprezentuje swojego bezlusterkowca wcześniej i że nie zapomni o odpowiedniej przejściówce.

u nas będzie trudniej z przejściówką - bo mamy mechaniczny popychacz przysłony i AF via śrubokręt

gdyby szkła w bezlusterkowym Canonie nie były w pełni zgodne (przysłona i AF) z EOSem, to bym się dopiero zdziwił

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach