MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
folab napisał/a:
Z mojego doświadczenia wynika że tej lampki mogło by nie byc ponieważ włącza się dopiero kiedy prawie nie ma światła a nie wtedy kiedy naprawdę by się przydała,możliwośc włącznia jej na stałe znacznie usprawniła by pracę pentaxem .

No proszę Ciebie, starajmy się odróżnić noc od gorszych warunków. Lampka włącza się w gorszych warunkach (nie w nocy). Po drugie lampka 540-tka służy mi do doświetlania obiektów (światło odbite etc.) a nie rażenia fotografujących światłem bitym pełną mocą przy strzałach na wprost ;-)
Lampa wspomagająca pracę AF (ta od lampy błystkowej) działa o wiele gorzej moim zdaniem.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Bruinen, ja się AF w piątce nie czepiam, słaby jest AF-C. Nie dam się przekonać, ze tak nie jest :evilsmile: . Za to z tym iso to pojechałeś. Nie znalazłem nic sensownego na iso 6400, ale mam cuś takiego:

i crop 1:1

Wołane z sRAW (9,9 M) w Lightroom 3 (muszę go mieć!) na standardowych ustawieniach, chyba tylko krzywa gięta. Dla mnie styka ;-) .
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Wyszła na wierzch moja szumofobia :-P Ja lubię zdjęcie czasami wykadrować (tak do 75%) i nieco detali z cienia wyciągnąć - dlatego mam trochę inne wymagania co do szumów. Co nie oznacza że kiedykolwiek było mi potrzebne ISO większe niż 3200 (nawet na weselu gdzie podczas krojenia tortu padły baterie w 580 spokojnie wystarczało 3200 + f/1.8)

[ Dodano: 2010-09-15, 07:51 ]
denvi, AF-C w 5D MII działa moim zdaniem o niebo lepiej niż w K-7. Może złe obiektywy miałem do Pentaxa, ale z moich doznań (krótkich acz intensywnych) z "sztandarową" *16-50 wynika że wiele lepiej niż z FA 50/1.4 nie jest.

PS Co do pracy z lampą to przyzwyczajenia z Pentaxa wzięły u mnie górę i znowu używam przez 90% czasu trybu manualnego ustawiania mocy błysku. Nie mogę się do tych TTLów przekonać.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
jorge.martinez napisał/a:
Widać dogmat o szybkim AF lubi chodzić samotrzeć.

Szybki i pewny AF.
Wysokie użyteczne ISO.
Full Frame.


Dodaj jeszcze do tego w niektórych przypadkach upór neofity w krzewieniu tego absolutu :mrgreen:

O AeFie Pentax kontra reszta świata to wychodzi na to, że ile osób tyle zdań. Musze pomęczyć kumpla canoniera o pożyczenie 7D, ponoć najlepszy AF w tym systemie poza korpusami profi. Choć na niego też już narzekają: http://www.cyberfoto.pl/c...-do-serwisu.htm

A z tym *używalnym* ISO to rzeczywiście słabiutko, tyle to byle współczesne APS-C wyciągnie albo i lepiej ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach