Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
Pentax K200D firmware 1.01
Czy ktoś już wgrywał firmware 1.01 do Pentax K200D jeśli tak to jakie są zmiany .
Dla ciekawych linki do aktualizacji dostępne są tu :
http://www.optyczne.pl/28...nek_Pentax.html

 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Ja nie zauważyłem żadnych.
 
Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
a jakiej karty pamięci używasz SD czy SDHC pytam bo zaobserwowałem ze na kartę SD 2 GB zapis jest szybszy niż na SDHC 4G - obie karty Sandisk
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
SanDisk Ultra II 16 GB SDHC

Incydentalnie GoodRAM 4 GB SD

Nie widzę róźnic między tymi kartami. W bracketingu RAW + jpg 2 MP często się przycina, update nic tu nie dał
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Robert29 napisał/a:
Czy ktoś już wgrywał firmware 1.01 do Pentax K200D jeśli tak to jakie są zmiany .

Wgrywał. Prawdopodobnie takie, o jakich piszą na stronie Pentaksa, czyli
"Improved stability of recording image for some SDHC Memory card."
W praktyce, jak sądzę, powoduje to, że wzrosła liczba kart z którymi K200D współpracuje poprawnie. Dotąd wszyscy polecali np. Sandiski i Toshiby, a może teraz lepiej będą się sprawować np. Kingstony, które komuś tam sprawiały problemy? Poza tym zmian brak, a z pewnością nie zmienili nic istotnego, bo z pewnością by się pochwalili ;-)
 
mecenass  Dołączył: 20 Wrz 2010
Witam po raz pierwszy!
Chociaż odwiedzam forum regularnie, jako posiadacz K200D.

W moim K200D po wgraniu nowego oprogramowania pojawił się "mały" problem.
Przy długich czasach naświetlania >15s. co jakiś czas ujęcie nie było zapisywane na kartę (średnio co 10 zdjęcie). Bez różnicy czy to było SD, czy SDHC - obie karty SanDisk, pomimo że aparat udawał odejmowanie darka, redukcję szumu (delikatną - LOW) i zapis, co trwało co najmniej tak samo długo jak naświetlanie. Po czym sprzęt się wyłączał, a klatki na karcie nie było. Jako, że mieszkam w Niemczech, a jeszcze miesiąc gwarancji został, w połowie lipca wysłałem moją dwusetkę prosto do Foto-Maerz (kooperant serwisowy Pentaxa i Canona). Męczą się do dziś :roll: .
Cały czas twierdzą, że sprzęt jest w dziale technicznym i o mnie nie zapomnieli.
Dziwne, że tak długo bo można by zrobić downgrade i byłoby ok, ale coś widocznie kombinują. Jako, że mam pod ręką inną puszkę i mnie się nie spieszy mocno ich gonił nie będę.

Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach