NIKODEMUS  Dołączył: 21 Sie 2010
Samsung 30mm f/2 - jakieś opinie?
Witam
przeglądając ceneo natrafiłem na obiektyw (patrz tytuł) czy ktoś z was miał z nim do czynienia, nie ukrywam że troszkę mnie zainteresował głownie z powodu ceny, światło gorsze niż w sigmie 30 ale cena...... polowe mniejsza :-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Praktycznie to samo szkło, co pentax FA 35/2- nie wiem do końca jak z powłokami, ale prawdopodobnie też smc.
 

niezgod  Dołączył: 03 Cze 2009
Tak dla jasności: To szkło jest pod bezlusterkowce z serii NX. A opis w ceneo podający, że jest pod PK jest błędny. No chyba, że czegoś nie wiem.

pozdrawiam
 
NIKODEMUS  Dołączył: 21 Sie 2010
niezgod, zaraz sprawdzę, bo dorwałem teraz test tego szkła na optycznych i pozytywnie mnie zaskoczyło.

masz rację
"Samsung 30mm ze stałym światłem f/2.0, to nowy obiektyw przystosowany do współpracy z bezlusterkowymi aparatami z serii NX. "

pozostaje zbierać dalej na pentaxa lub sigmę :-(


Temat można zamknąć.

 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
niezgod napisał/a:
Tak dla jasności: To szkło jest pod bezlusterkowce z serii NX. A opis w ceneo podający, że jest pod PK jest błędny. No chyba, że czegoś nie wiem.

pozdrawiam


Zgadza sie. Samsung 30mm f/2 jest do NX'ow. Do Pentaxa jest/byl Samsung D-xenon 35/2, moze jeszcze gdzies do dostania, dokladny odpowiednik Pentaxa FA 35/2 ale troche tanszy.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
PK, o żesz! przeczytałem 35/2 :oops:
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
U mnie 80% rzeczy w tym folderze zrobione jest przy użyciu 30mm
http://www.flickr.com/pho...57623212388171/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach