szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
SAMPLE Sigma 17-35mm 2,8-4 EX DG
czesc,

az dziwne ze jeszcze nikt nie wrzucil sampli z tego szkla ;-) pozwole sobie zatem uczynic to pierwszy...

szkolo, po przymknieciu przyslony, jest bardzo ostre w centrum kadru i (wedlug mnie) wystarczajaco ostre na brzegach... urzekla mnie jego kolorystyka na przyslonie 2,8... kolory na pelnej dziurze sa bardzo slabo nasycone... pomaga przymkniecie przyslony, nasycenie i kontrast zdecydowanie wzrasta...

z moim aparatem, na 17mm przy ostrzeniu na nieskonczonosc sigma ustawia ostrosc o dobry metr czy dwa przed obiektem... nie przejmuje sie tym... ustawiam na recznie na 3 metry i fotografuje najczesciej na przyslonie 5,6-8 co daje glebie gdzies od metra do nieskonczonosci... mniej wiecej :-P na 35 mm problemu nie zauwazylem...

niezle pracuje pod swiatlo... czasem straci kontrast, czasem pojawia sie jakies refleksy... ale bez tragedii... nie jest to czeste...


koniec subiektywnych ocen.. sami zobaczcie ;-)

aha... niestety nie podam wartosci przyslon ani ogniskowych, wszystko jest z kliszy, a nie mam jak sprawdzic na negatywach...

obrobka na zdjeciech to najczesciej "poziomy" ewnetualnie jakas korekta w "krzywe"... aha no i niektore sa prostowane ;-)

























pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach