Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
Minolta Dynax 600si
Jakiś czas temu kupiłam taki aparacik za symboliczną kwotę. Dzisiaj ładnie ją wyczyściłam i zabrałam się za naukę obsługi. Ponieważ nie mam do niej instrukcji to pozostała guzikologia stosowana. Raczej dźwigienkologia w przypadku tej Minolty.
Swoją drogą to fantastyczne rozwiązanie i nawet ja ogarnęłam co do czego jest z małym wyjątkiem.
Guziczek lampy


Ten na samym środku obrazka.

Czy ktoś podpowie mi co daje jego wciśnięcie. Bo nie zauważam żeby miał jakiś wpływ na lampę.
A przecież nie jest po to żeby ładnie wyglądał :mrgreen:
Jutro zamierzam zrobić kilka zdjęć tą Minoltą
(obiecałam to jej)
 
p_ttl
[Usunięty]
 

Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
Dzięki :-D

Hmmmm. Tyle że z instrukcji wynika iż ten guziczek to nazywa się> flash control button (jakoś tak i bez instrukcji mogłabym go nazwać) A wciśnięty razem z guziczkiem ISO powoduje zmianę stanu ON<>OFF iluminacji dla autofokusu.
To wszystko? Żadnego innego zastosowania? To po co piorunem go oznaczyli?

Edit:
Już wiem. Wymuszenie błysku gdy aparat jest na automacie i jest jasno
...............
Po dzisiejszym dniu stwierdzam że to jest fantastyczny aparat :mrgreen:
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
Jeśli Ci się znudzi, to ja chętnie go przygarnę, mogę nawet jakiegoś Pentaxa MZ dać w rozliczeniu... :mrgreen:
 

szpila  Dołączył: 02 Mar 2010
Eeech... Minolta, Monolta... :cry:
Opuściłem podwórko Sony i wcale nie żałuję... A700 mi nie podchodziło a następcy dalej nie ma :-/ Natrzaskali jakichś A2xx a3xx A450 (ten nawet prawie by mi podpasił ale nie sprzedawali w USA - tam mieszkałem - dziwna polityka), A5xx... itd itp
Zrobili nawet "kompakcik" w systemie Alfa a bagnet ma E a nie A i o co tu chodzi?? Jak dla mnie to już inny system przecież ... :shock: ... może Eta?
 

Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
sasic,

Myślę że wcale mi się nie znudzi szybko, pomimo że taka plastikowa.
But
Whole my life packed in plastic, all bloody fantastic. When she moving film, gives sound like breaking at the end. Like me
:lol:
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
szpila napisał/a:
Eeech... Minolta, Monolta... :cry:
Opuściłem podwórko Sony i wcale nie żałuję...


Ty opuściłeś podwórko Sony, a ja dalej siedzę na podwórku Minolty...
Mnie nie potrzeba cyfrówki więc nie interesuje mnie co Sony porabia...

A jeśli chodzi o Minoltę.... i tak do znudzenia. Wiem, wiem tylko Canon albo Nikon.... :roll:

:-B
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
szpila napisał/a:
Zrobili nawet "kompakcik" w systemie Alfa a bagnet ma E a nie A i o co tu chodzi?? Jak dla mnie to już inny system przecież ... :shock: ... może Eta?
To akurat nic dziwnego że inny bagnet, skoro inna odległość między bagnetem a matrycą.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
ja mam 2 puszki Minolty i nie narzekam a nawet bardzo sobie chwalę :) no i D7D - to było moje marzenie - do dziś wygląda bardzo hmmm... profi ;-)
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
co Wy się tacy sentymentalni zrobiliście? Ja do dziś trzaskam D5D i płaczu nie ma. Szukam Dynaxa 9 w dobrej cenie :evilsmile:
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
number2express, bo to dobre aparaty były... ;-)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Vera, a żeby było w temacie-ten guzik w połączeniu z rolka powinien regulować siłę lub tryb błysku. W zasadzie w każdym systemie tak powinno być-bardzo intuicyjne rozwiązanie.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
espresso napisał/a:
najlepsza puszka jaka do tej pory została wyprodukowana.
To dlaczego ją zmieniłeś na kadyszkę, espresso? :evilsmile:
 

szpila  Dołączył: 02 Mar 2010
espresso napisał/a:
Jak powszechnie wiadomo, Minolta przeszła do stanu niebytu. Trzeba było podjąć decyzję o wyborze systemu. Najbliżej mi było do kadyszki, bo w niej dostrzegłem ducha minolty...


Miałem to samo... zdecydowałem się na K7 które to gabarytowo i wizualnie jest niemal identyczne do KM D5D. 8-) :-B
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
szpila napisał/a:
zdecydowałem się na K7 które to gabarytowo i wizualnie jest niemal identyczne do KM D5D

Było łykać Alfe 100 ;-) Nie rozumiem tych uprzedzeń do logo Sony. Przecie to dobre aparaty są.
 

szpila  Dołączył: 02 Mar 2010
number2express napisał/a:

Było łykać Alfe 100 ;-) Nie rozumiem tych uprzedzeń do logo Sony. Przecie to dobre aparaty są.


Troszke niejasno sie wyrazilem zmienilem wlasnie Miolte D5D na K7. Sony A100 (nieprodukowany zreszta) ktore tu sugerujesz to wlasnie KM D5D w innej skorce - nic bym nie zyskal. Tutaj raczej byl pojedynek K7 kontra A700. Uprzedzen nie mam tylko swoje, swoiste priorytety i skonczylo sie to tak a nie inaczej. :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach