Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dalszy ciag "przygody" z moim istD
Wlasnie odebralem przed dwoma tygodniami z serwisu.......tym razem dziala wszystko.....oprocz tej malej lampy blyskowej.....aparat nawet nie wie ze sie wlacza....to jest juz k***...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Od początku Ci mówiłem, byś zainwestował w Yakumo.
Co prawda wielce zagadkowe wydaje mi się stwierdzenie "Wlasnie odebralem przed dwoma tygodniami z serwisu" ale pomijając moje czepialstwo - domyślam się, że aparat znów poszybuje w kierunku serwisu. I nie chodzi tu już nawet o to, czy korzystasz z tego gadgetu, ale o to, że przy ewentualnej chęci sprzedaży pod K10D jednak straci Twój korpus na wartości...
Swoją drogą sądziłem, że w przeciwieństwie do D70 i D7D nasze puszki są trochę jakby mniej podatne na awarie...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja trafilem (po pierwszej wymianie) na wyjatkowo felerny korpus.... :evil: Przed dwoma tygodniami - owszem......z lampki chcialem skorzystac 2 dni temu ....w valencji...i okazalo sie ze parat nawet nie wie ze jest wlaczona
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż - współczuć jedynie mogę.
Dla odmiany wróciłem właśnie z plaży, gdzie strzelałem trochę zdjęć w okolicach zachodu słońca (ISO 800 by się wyrobić z czasami). Ciemnawo więc już było. Ale miałem Tokinkę Marcina: 80-200/2.8. To, co mnie zirytowało kompletnie, to działanie AF. Pomijam to, że ustawiał ostrość za każdym razem skandalicznie długo - o ile łaskawie zechciał ustawić. Chodzi mi o to, że po przejrzeniu zdjęć, na połowie widać , że się nie wstrzelił. I nie jest to BF/FF. Po prostu AF Pentaksa jest do dupy.
Dlatego zaczynam coraz bardziej tęsknym wzrokiem spoglądać na K100D. O ile potwierdzą się informacje o jego poprawionym sposobie łapania ostrości.
P.S.
Myślicie, że jakbym papierem ściernym zamazał na korpusie "Pentax" i w to miejsce cyrklem wyskrobał "Nikon", to poprawiła by się praca autofokusa?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Myślicie, że jakbym papierem ściernym zamazał na korpusie "Pentax" i w to miejsce cyrklem wyskrobał "Nikon", to poprawiła by się praca autofokusa?

NIE ! Musisz nabic napis.......odtanczyc taniec deszczu no i ze 3 dziwice.....ekhmmm "poswiecic" :-P
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
ze 3 dziwice.....ekhmmm "poswiecic"

Jakby co mogę pomóc w rytuale.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
o nie.....ja bylem pierwszy :-P
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
dziewice mają być trzy to się jakoś w trójkę z Michem dogadamy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tssaaa...
Z dziewicami to od razu stado chętnych.
Ech, lato.
Żywiec właśnie się skończył, za oknem stado niedopitych artystów intonuje "Kłanta na mera...", czas więc chyba skończyć na dziś kącik poważnych rad forumowych.
Miłej nocki i niech Wam się upgraduje firmware do partnerów. Przynajmniej na tę noc.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Po prostu AF Pentaksa jest do dupy


O, nie jestem sam.

A co do dziewic, to nie jest tak, że to jest generalnie gatunek na wymarciu? ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A co do dziewic, to nie jest tak, że to jest generalnie gatunek na wymarciu?
to zalezy od wieku :mrgreen: :evil:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
To, co mnie zirytowało kompletnie, to działanie AF. Pomijam to, że ustawiał ostrość za każdym razem skandalicznie długo - o ile łaskawie zechciał ustawić. Chodzi mi o to, że po przejrzeniu zdjęć, na połowie widać , że się nie wstrzelił. I nie jest to BF/FF. Po prostu AF Pentaksa jest do dupy.

nom...kiedyś w jakimś wątku Michu pytałeś "co by musiało się stać, żebym chciał zmienić DLa na inny korpus" czy coś w tym rodzaju to właśnie pisałem o tym AF jak robiłem fotki na lokalnej imrezie w koszmarnych warunkach oświetleniowych ii objawy były identyczne do Twoich :|:/ :-?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dokładnie Sołtys. Do tej pory jakoś nie walczyłem z AFem przy słabym świetle. Teraz dostałem popalić. Prawdę powiedziawszy od początku interesowałem sięnową serią "K" bardziej ze względu na pewność AF niż SR.
Ale generalnie są to warunki skrajne i osobiście raczej nie preferuje takich warunków. Tak więc mimo wszystko DL zostaje. I to na długo. Pewnie wymienię go na K10D, jak ten stanieje do 3 kafli za sztukę.
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie, wiem....ale ja jakos nie narzekam na AF w Ds. To prawda, ze z 80-320 radzi sobie srednio, ale z kitem, czy 28-105 nic do niego nie mam. Napewno nie jest gorszy niz w MZ.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ale generalnie są to warunki skrajne i osobiście raczej nie preferuje takich warunków. Tak więc mimo wszystko DL zostaje. I to na długo.

Nom, pewnie u mnie bedzie tak samo - chyba, ze juz niedlugo bic sie beda o mnie najwieksze dzienniki ii magazyny, to wtedy trzeba sie bedzie zastanowic :mrgreen: :lol:

jacekzom napisał/a:
Nie, wiem....ale ja jakos nie narzekam na AF w Ds.

ogolnie rowniez nie narzekam - tu chodzi o skrajnie slabe warunki oswietleniowe typu "Wybory Honorowego Sołtysa w Wąchocku" w Miejsko-Gimnnym Ośrodku Kultury :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
k*** - mam tego dosc......ten j** nie widzi nawet zewnetrznej lampy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: co za pieprzona maszyneria!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Yhmmm.
Drogi Marcinie - czyżby Ci ciśnienie lekko skoczyło?
Cóż to był za świetny serwis, lepiej się pochwal.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Teoretycznie byl w pentax europa.......i podobno wymienili tam cale bebechy
Gdy odbieralem aparat mala lampka blyskala i duza tez.....a teraz ni ch...a....sprawdzalem tez ze sklepowa w magma foto (500 FTZ) - BRAK komunikacji miedzy korpusem a lampa...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Teoretycznie byl w pentax europa.......


Wysyłałeś do Gdyni ? Mój Pentax DS też jest gotowy do wysyłki, obeszło się bez wymiany płyty głównej. Koszt "tylko" 400zł :-/ . Jestem ciekaw, czy bedzie całkowicie sprawny.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To szlo przez Apollo....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach