marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Planete Doc Review - lubicie kino dokumentalne?
Wybrałem się wczoraj do Kinoteki na przegląd filmu dokumentalnego i byłem podwójnie zaskoczony - po pierwsze poziomem (dwa lata temu trafiały się na przeglądzie filmy słabe, a wczoraj byłem na trzech przypadkowych i każdy był znakomity), po drugie ilością ludzi - kolejki przed seansem i zapchane sale.
Dla mnie bomba, to jakiś renesans zainteresowania dokumentem w Polsce. Gatunek mocno zszargany przez propagandę, teraz zdaje się odżywać.
A wy lubicie takie kino? Cenicie i pamiętacie jakieś dokumenty widziane w kinie lub TV? Był ktoś z was w Kinotece na czymś co może polecić?

Pozdrówka.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
marichi25 napisał/a:
Dla mnie bomba, to jakiś renesans zainteresowania dokumentem w Polsce
- szkoda ze nie ze strony glownych producentow tego typu materialow.... :evil:
 
KUMM  Dołączył: 26 Kwi 2006
Kino dokumentalne lubicie, bardzo lubicie, ale do tytułów głowy nie mam :roll: .....
O jednym muszę jednak wspomnieć to ,,Arizona" Ewy Borzęckiej...kosmos
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Właśnie miałam zamiar się wybrać, ale ciągle coś mi wypada :(
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
KUMM napisał/a:
O jednym muszę jednak wspomnieć to ,,Arizona" Ewy Borzęckiej...kosmos


To prawda, widzialem "Arizonę" i potwierdzam. O mieszkańcach byłych PGR-ów. Bardzo podobny w wymowie film widziałem również na łódzkim przeglądzie "Człowiek w zagrożeniu", ale już nie pamiętam tytułu. Był o nowoczesnym więzieniu zbudowanym na terenie dawnego PGR. Mieszkańcy PGR patrzyli zna więzienie jak na statek kosmiczny, który im wylądował w okolicy. I stawali się coraz bardziej zazdrośni, że więźniowie wszystko mają zapewnione, a o nich nikt nie dba...


Fafniak napisał/a:
- szkoda ze nie ze strony glownych producentow tego typu materialow.... :evil:

W Polsce to chyba nie ma już producentów tego typu materiałów, chyba że masz na myśli TVP... Dobrze, że chociaż dystrybutorzy się pojawili, to może z czasem powstaną też jakieś fundacje wspierające twórców...

Tym, którzy się jeszcze wybierają na Doc Review mogę z ręką na sercu polecić "37 zastosowań owcy" - będzie jeszcze grane bodajże w sobotę. Opowieść o pamirskich kirgizach, nakręcona uczciwie ale z dużym humorem.
Poleciłbym również "Zaginione dzieci Buddy", ale już nie ma następnego seansu. :-|

3mka.
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Siema

Uwielbiam dokument, i to ten na papierze jak i na dużym i małym ekranie.
JAk będziesz miał namiary na coś ciekawego w Warszawie to chętnie pokonam te 170 kilometrów. Tylko napisz odpowiednio wcześniej abym plecak zdążyl spakować (napełnić) :mrgreen:

Lupus
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
marichi25, a dzisiaj możesz coś polecić?
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
cotti napisał/a:
marichi25, a dzisiaj możesz coś polecić?


Sorrki Cotti, nie było mnie dziś od południa przed kompem, nie zdążyłem nic polecić. Ale tak naprawdę polecam wybrać się po prostu do Kinoteki w wolne popołudnie, każdego dnia leci około 12 filmów w trzech salach. Na dole dają za free katalogi z krótkimi opisami wszystkich filmów (można też zobaczyć na stronie DOC REVIEW). Wystarczy wybrać ze dwa, których tematyka Cię zainteresuje i zobaczyć. Bilety są za około 10 zeta (te wieczorne chyba za 12).

Dla fotografujących ciekawy moze się okazać film "Sfabrykowany krajobraz" o pracy fotografa Edwarda Burtyńskiego robiącego piękne zdjęcia wielkiego przemysłu (m.in w Chinach). Będzie leciał dziś (w czwartek o 22).
Dobre opinie słyszałem od znajomych na temat filmów: "Irak w kawałkach" i "Ostatni Nomadzi", ale sam ich nie widziałem.

Ja się dziś wybierałem na "Rodzina, obczyzna i kasety video" (o spotkaniu w Mekcce irańskich emigrantów z ich rodziną z Iranu), ale mi się nie udało. Film grają jeszcze w sobotę, Może wtedy mi się uda go zobaczyć.

CanisLupus napisał/a:
JAk będziesz miał namiary na coś ciekawego w Warszawie to chętnie pokonam te 170 kilometrów. Tylko napisz odpowiednio wcześniej abym plecak zdążyl spakować (napełnić) :mrgreen:


No wiesz, przegląd filmów trwa do niedzieli włącznie, jak masz wolny weekend i gdzie się przekimać, to przyjeżdzaj :-D
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
marichi25 napisał/a:
"Rodzina, obczyzna i kasety video"

W trójce bardzo dobrze się o nim wypowiadali wczoraj.

marichi25 napisał/a:
No wiesz, przegląd filmów trwa do niedzieli włącznie, jak masz wolny weekend i gdzie się przekimać, to przyjeżdzaj :-D

Jak to?!? :shock: W ten weekend jest IV PPD!
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
marichi25, może mi się uda jeszcze dzisiaj wieczorkiem, ale jeśli będzie ładna pogoda, to wygra rower :)
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Maciek napisał/a:
Jak to?!? :shock: W ten weekend jest IV PPD!


cotti napisał/a:
może mi się uda jeszcze dzisiaj wieczorkiem, ale jeśli będzie ładna pogoda, to wygra rower :)


No przy takiej konkurencji, to faktycznie trudno... ;-)
Ale ja też będę miał czas chyba dopiero w sobotę.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
a ja jestem na PPD w sobotę...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wlasnie wrocilem z filmu "Sfabrykowany krajobraz"...

Jestem poruszony, zdruzgotany, rozbity...

Dotad fascynowaly mnie osiagniecia czlowieka, postep, inzynieria, mysl techniczna... Teraz?... Teraz boje sie, tego co robi czlowiek. Jestem przerazony. Respekt i podziw zamienily sie w strach i niepewnosc. Dokad zmierza ludzkosc? Dokad my zmierzamy?

Ten film otworzyl mi oczy. Odtad nic nie bedzie dla mnie takie samo.

Ide po alkohol.

:-|
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
dan napisał/a:
Ten film otworzyl mi oczy. Odtad nic nie bedzie dla mnie takie samo. :-|


Przypomniał mi się cytat z Wernera Herzoga (który wykorzystywałem w pracy magist.)
„Kiedy przy jednym z moich filmów zaklinałem się, że nie będę kręcić, mój kamerzysta powiedział: Werner, kamera nie zna litości. Kamera ma swoją własną zasadę. Należy otworzyć oczy."

I myślę, że otwiera. Czasem nawet nie zauważamy, że na codzień żyjemy w świecie marzeń reklamowych i telewizyjno-hollywoodzkich fantazji. To trochę wirtualny świat.
A takie filmy jak "Sfabrykowany krajobraz" czy "Korporacja", nakręcone tuż obok nas z prawdziwymi ludźmi i o prawdziwych zjawiskach potrafią dać kopa.

cotti napisał/a:
a ja jestem na PPD w sobotę...


No niestety mnie tam z wami nie będzie. Pozdrowienia dla wszystkich wspólnie "świętujących" PPD!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
marichi25, dziekuje za rekomendacje. Rozgladam sie juz za albumem Eda Burtynskiego i DVD z filmem.



Television rules the nation....

A jutro? Jutro noc muzeow. W Yours Gallery pokaz filmu „Magnum Photos – mit ulega zmianie” w rezyserii Reinera Holzemera.

Wybieram sie tez na "Czarne Slonce" w ramach DOC Review, w niedziele na Jesus Camp i moze cos jeszcze...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach