seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Canon 60d
No i jest 60d od canona na
www.optyczne.pl
info i zdjęcia.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No i? Plastikowa puszka, zamiast dać 12mpix, dają 18mega i mniej solidną niż 50d obudowę, aparat ładny ale co z tego, pewnie będzie z 4k kosztował na start jak K7, w czym on jest lepszy od 550d? bo ma 1/8000/s i może większy wizjer?
Zdecydowanie ciekawsze są te nowe lensy ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Eldred, ceny sugerowane to:
$ 1,099
€ 1,149
£ 1,099.99
więc chyba będzie kosztował jednak trochę więcej niż 4000zł.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
pewnie będzie z 4k kosztował na start jak K7
K-7 na starcie kosztował w PL lekko ponad 5kPLN

gebi napisał/a:
ceny sugerowane to:
$ 1,099
€ 1,149
£ 1,099.99
więc chyba będzie kosztował jednak trochę więcej niż 4000zł.

czyli w PL około 5kPLN, czyli to samo co z k-7
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
W sumie to aparat dla tradycjonalistów - wystarczy obrócić ekranik LCD i można robić zdjęcia jak analogiem bez zerkania na rezultaty :-)

[ Dodano: 2010-08-26, 11:10 ]
Wizjer walnęli w sumie jak w K-7-emce, 100% pokrycia i powiększenie 0.95x (czy 0.96x bo dwie wersje widziałem). Do tego "odpowiadając na prośby użytkowników" dodali przycisk blokujący tryby ekspozycji (a dla niektórych to było kontrowersyjne rozwiązanie w K-7 i Minolcie).
Za to z filmami poszaleli, jest chyba wszystko czego można chcieć.
 

godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
kurcze, normalnie ludzie na optycznych się produkują jak ten korpus zdegradowali i czego on nie ma, a co dorzucili...jak to czytam, to wychodzi na to że mój GX jeżeli chodzi przynajmniej o wygodę i pewne parametry eksploatacyjne to super pucha w stylu profi ;-)
Gdyby w takim K-7 matryca była na poziomie K-X + wyzbyliby się kilku problemów to taki D90 czy 60D miałyby realny problem... Szkoda, że koncern Hoya trochę traktuje ten temat po macoszemu...przynajmniej takie mam wrażenie.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Ekhem ... pamiętajcie ze sobie Canon tak w kule z cenami w PL nie leci jak Pentax. Przy dzisiejszych kursach walut ja widzę szybki lot na poziom 4k zł.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Tylko kto kupi 60D za 4000zł jak jest 7D z lepszym AFem, uszczelnionym i magnezowym korpusem za 4700zł? Jakby 60D poszło w dół tak jak 50D do 2700zł to było by naprawdę OK, 50D jest aktualnie zdecydowanie najlepszym korpusem jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. A odchylany LCD + filmy HD fajna sprawa, na pewno są ludzie którzy na to pójdą.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dlatego myślę, że ten korpusik jest pozycjonowany w okolicach 3k tak jak 40d i 50d swego czasu, a af to akurat ma mieć całkiem niezły, ponoć z "jedynek".
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Eldred napisał/a:
Dlatego myślę, że ten korpusik jest pozycjonowany w okolicach 3k tak jak 40d i 50d swego czasu, a af to akurat ma mieć całkiem niezły, ponoć z "jedynek".

A mi sie wydaje ze dokładnie taki sam jak 40 czy 50, co najwyzej lepsze algorytmy.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Mi z kolei się wydaje, że rzekomo AF ma mieć trochę lepszy niż gorszy, i ponoć prawie taki jak jedynek, ale z ulepszonymi algorytmami z serii dwucyfrowej.


Hej ho!, Panowie czy nie lepiej jednak pisać jakieś wiarygodne i sprawdzone informacje, zamiast klepać banialuki?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Samp, w sumie to masz rację to nie jest temat o plotkach. Swoją drogą zupełnie nie rozumiem po co ten temat powstał na tym forum. ;-)

[ Dodano: 2010-08-27, 14:43 ]
tzn temat o nowym aparacie canona.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Eldred, nie ma nowych puszek od Pentaxa... a o jakimś sprzęcie trzeba gadać, no nie? bo przecież nie o fotografii!...
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Canon napisał/a:
AF Points
9 (Cross-type, Center AF point with dual cross sensor for f/2.8)

Czyli układ podobny do 40/50D - ewentualnie usprawnienia w oprogramowaniu, czulsze matryce itp. Pytanie czy to źle? Moim zdaniem nie ;-)
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
teoretycznie na papierze 60D i 7D mają te same matryce i ten sam procek, ciekawe jak w praktycznie fotki będą wyglądać. Chyba można się spodziewać takich samych poziomów szumów i jakości odwzorowania szczegółow, jedynie balansem bieli napewno będa się różnić (balans zawsze szaleje).
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Cena powinna być zawieszona pomiędzy 550 a 7d. Jeżeli rzeczywiście uplasuje się w połowie drogi, to będzie fajna maszynka do filmów. Największa zaleta to odchylany ekran, wreszczie po dołączeniu viewfindera nie trzeba będzie mieć oka w jednej linii z aparatem, co jest srednio wygodne przy uzywaniu riga. Dodatkowo jest mozliwosc wylaczenia automatic gaina przy nagrywaniu dźwięku. Jezeli cena uplasuje się w okolicach niecalych 4 tys. to pewnie zakupię do filmowania.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Pytanie, czy będzie miał gnazdo dla zewnętrznego mica. Bo jak nie to deko ogranicza użytecznosc jako kamery. Deko bardzo. No i poczekałbym na K5 - on zapewne też będzie miał lepszy tryb filmowy od k7.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Jeśli 550 ma to wątpię by w modelu wyższym wycieli.
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
Test
Test Canona 60D na optyczne.pl

P.S. bardzo szybko się pojawił :shock:
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Eldred napisał/a:
a af to akurat ma mieć całkiem niezły, ponoć z "jedynek".
seweryn1 napisał/a:
A mi sie wydaje ze dokładnie taki sam jak 40 czy 50, co najwyzej lepsze algorytmy.

Niestety nie ma tak dobrze...
optyczne.pl napisał/a:
Mieszane uczucia mamy natomiast w stosunku do pracy autofokusu. W tej kategorii aparat sprawdził się wyśmienicie z obiektywem EF-S 17–55 mm f/2.8 IS USM, jednak zachowywał się zupełnie loteryjnie po podłączeniu obiektywu EF 85 mm f/1.8 USM. Warto również dodać, że rozczarowuje brak funkcji mikroregulacji AF dla różnych obiektywów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach