krzys1825  Dołączył: 02 Cze 2010
czerwona osłona w fgz540
wczoraj w chwili roztargnienia wymsknęła mi się moja lampa i łupnęła o podłogę . No i ta czerwona plastikowa osłonka z przodu lampy pękła na 1000 kawałków (notabene część wpadła do środka ). Gdzie szukać takiej nowej , napewno zadzwonię do Apollo ale może ktoś w jakiś dziwny sposób ma takową niepotrzebną albo wie gdzie ją nabyć z drugiej ręki ?

k.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Po temacie myślałem, że Pentax wypuszcza czerwoną FGZ540, żeby do czerwonych korpusów pasowała.
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
To w 540tce jest jakaś czerwona osłona ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
krzys1825  Dołączył: 02 Cze 2010
Może osłona to nie najlepsze słowo ale czerwony element w tej lampie jest tylko jeden :)

Dzwoniłem wczoraj rano do serwisu Apollo i ku mojemu zdziwieniu Pan powiedział że oni to niewiedzą co , jak i gdzie - owszem obiecał się dopytać ale jakoś bez przekonania ... no i do tej pory nie oddzwonił :(
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
krzys1825 napisał/a:
Dzwoniłem wczoraj rano do serwisu Apollo i ku mojemu zdziwieniu Pan powiedział (...)
Ciebie to dziwi ?!
Mnie wcale.
 

savik  Dołączył: 22 Lis 2008
Ja kiedyś połamałem stopkę w 540'tce i o dziwo wymienili mi ją w Apollo bez problemów. Czasem coś jednak potrafią zrobić.
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
plwk napisał/a:
mas7odon, spójrz na lampę http://kmp.bdimitrov.de/flashes/AF/AF540FGZ.jpg


Aaa, to o to chodzi :D
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
krzys1825 napisał/a:
Dzwoniłem wczoraj rano do serwisu Apollo i ku mojemu zdziwieniu Pan powiedział że oni to niewiedzą co , jak i gdzie - owszem obiecał się dopytać ale jakoś bez przekonania ... no i do tej pory nie oddzwonił :(

Spróbuj może zadzwonić do Rendaszki. Naprawiają bardzo dobrze analogi Pentaksa (co ciekawe są też serwisem autoryzowanym cyfrowych Samsungów :evilsmile: ) i mają do nich masę oryginalnych części. Jakiś czas temu wymieniałem u nich dolną ściankę Z-1 (która charakterystycznie pęka przy klapce baterii) i powiedzieli, że mają prawie wszystkie części obudów do Pentaksa. Może do lamp też się coś znajdzie.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
savik napisał/a:
Ja kiedyś połamałem stopkę w 540'tce i o dziwo wymienili mi ją w Apollo bez problemów. Czasem coś jednak potrafią zrobić.


W swojej lampie mam lekko nadłamany jeden narożnik stopki. Ile wzięli za wymianę? Bo niby nie przeszkadza, ale może bym wymienił :-)
 
krzys1825  Dołączył: 02 Cze 2010
no to chyba jednak mozna (stuk puk) . Drugi telefon do Apollo, inna osoba przy słuchawce i jednak da się zamówić z magazynu centralnego w niemczech tyle że trzeba czekac dluuugo. Szacowany koszt ok. 50zl :|
W każdym razie część zamówiona i teraz cierpliwie czekam może do świąt mi to sprowadzą :)
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Pozwolę sobie wyrazić uprzejmą nadzieję, że nie chodzi o Święta Wielkanocne . . . .
Ja po 8 miesiecznym czekaniu na jakiś sygnał ze strony dystrybutora wysłałem mój ukochany 80-320 do rodziny w Germanii, gdzie w Hamurgu wymieniono mi złamany popychacz przesłony. Na poczekaniu i od renki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach