69xemx69  Dołączył: 23 Sty 2010
[ analog] Problem z gąbką w me-super
Witam,

Kilka dni temu zakupiłem Body do Pentaxa ME-Super i mam mały problem. Tu jest zdjęcie jak gąbka wygladała w dniu zakupu:


a tu po krótkiej zabawie bez obiektywu:
*

To nie jest naturalne rzeby gąbka zaczeła odpadać po paru zdjęciach próbnych. Czy to może być wina tego że aparat długo przeleżał nie ruszany? W starym Pentaxie K-1000 wogóle gąbki nie miałem i to nie przeszkadzało, z tym że tutaj boje się że odpadające kawałeczki mogą coś napsocić. Proszę o pomoc i rady co mam zrobić.

*Górne kółko to odpadająca gąbka, a dolne to ta która już odpadła i się przylepiła do lustra. Sory za jakość ale mam ciulowatą komórkę...
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
69xemx69 napisał/a:
To nie jest naturalne rzeby gąbka zaczeła odpadać po paru zdjęciach próbnych.
Jest to wiekowy sprzet, wiec nie jest to nienormalne.
69xemx69 napisał/a:
W starym Pentaxie K-1000 wogóle gąbki nie miałem
Bo zdążyła się wykruszyć!

Rada co zrobić - zasłonić dobrze całą komorę i ostrożnie wykruszyć gąbkę. Najlepoej robić to komorą w dół - niech wypada od razu na ziemię, a nie do wewnątrz. A potem wlepić nową gąbkę - linki masz :-)
 

blackmoon  Dołączył: 16 Paź 2010
Re: Problem z gąbką w me-super
69xemx69 napisał/a:
To nie jest naturalne rzeby gąbka zaczeła odpadać po paru zdjęciach próbnych.


No wiesz, aparat ma kilkadziesiąt lat więc pewne rzeczy mają prawo się zestarzeć. A z jakiego źródła kupowałeś, jeśli mogę zapytać? Jeśli allegro, to możliwe, że ktoś sam próbował podkleić/wymienić gąbkę przed sprzedażą i nie wyszło.

Edit: posta zaczynałem pisać jak odpowiedzi powyżej nie było, wybaczcie dublowanie.
 

69xemx69  Dołączył: 23 Sty 2010
Hmmm dzięki za pomoc, ja nie lubie takiej grzebaniny bo zawsze mam piętno tego że coś spierdziele. Więc zaniosłem zatem aparat do specjalisty. Stwierdził że nie ma problemu z wymianą. Z tym że dodał że w środku też są tego typu gąbki, które też "mogą" się wykruszać, powiedział że po części nie ma sensu ich wymieniać bo to równa się z rozkręceniem całego aparatu, ale mogą kiedyś dać się we znaki. Mam pytanie czy jest duże prawdopodobieństwo że w środku jest taka sama kicha i czy szybko to odczuje, w sensie czy będzie to jakoś bardzo zawadzać?

Allegro, wyszło na to że poprosty gąbka ma swoje lata i się wykrusza.
 

blackmoon  Dołączył: 16 Paź 2010
Na takie pytania - czy / kiedy coś się stanie - raczej trudno odpowiedzieć. Zawsze może się coś stać (nawet jak coś jest nowe). A czy będzie to zawadzać, to pewnie zależy od tego która gąbka by się wykruszyła.
 

69xemx69  Dołączył: 23 Sty 2010
No nic, zobaczymy co z tego będzie, teraz już wiem że musze uważać jak kupuje aparat, bo mimo że z zawnatrz ma jeszcze folie to wewnatrz może być lipa. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach