zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Mamiya nc1000s
Dzisiaj zobaczyłem ten aparat w komisie. Ładnie wygląda (zadbany) i podoba mi się podpięty do niego obiektyw.
1 Czy ktoś miał doświadczenie z takim aparatem i czy warto dać 190zł z obiektywem (mamiya-sekor 50 mm 1:1,7) ?
2 Ten obiektyw to dobre szkiełko?
3 Są jakieś przejściówki, aby to szkło podpiąć pod Pentaxa?

Sprzęt widziałem tylko przez szybę więc się zastanawiam czy kupić coś takiego.

Wszelkie informacje mile widziane :-)
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
zuka68 napisał/a:
3 Są jakieś przejściówki, aby to szkło podpiąć pod Pentaxa?

Coś tam widziałem na ebayu
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Szkło niezłe, ale lepsze od M50/1,7 nie jest. Korpus coś pomiędzy OM-1 a K1000. W zależności od stosowanych szkieł moze nawet mieć automatykę naświetlania. Razem -trochę zbyt egzotyczny jak do używania, a na kolekcję to trochę drogo. Przejściówki na pewno są w drugą stronę, można założyć przy ich pomocy starsze obiektywy Mamiyi (i M42) do NC. Nie spotkałem się z przejściówkami z Mamiyi (małobrazkowej - rzecz jasna) do Pentaksa.
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
Dada, ma w zasadzie racje.
Aparat o tyle fajny, ze malutki i poręczny. A ponadto z preferencją czasów!
Co do obiektywów - automatyka naświetlania jest z firmowymi Mamiya CS, ale poprzez sprytną przejściówkę (raczej rzadki gadget) także z obiektywami M42 z automatyczną przysłoną.

Przejsciówka z Mamiya CS na Pentaxa jest fizycznie niemożliwa.

Generalnie - 190 zł to nie mało, ale frajda - bezcenna.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
duroc, malutki i poręczny to jest *ist, w ostateczności OM-y, lub MX. Moim zdaniem Mamiya wcale nie jest malutka.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Dziękuje za wszystkie informacje
Jednak sobie to odpuszczę -szkiełko dalej mi się podoba ;-)
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
w sumie migawka sektorowa i z tego względu bym pewnie pomacał, a może i nabył.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Miałem dwa aparaty Mamiya na gwint międzynarodowy 42 . Obiektywy posiadały bolec do mechanicznej symulacji przyslony . Optyka była przepiękna . Natomiast korpusy cieżkie i nie przypadły m ido gustu . Rozdzielczością były równe najlepszym zachodnim . Potem Mamiya wprowadziła bagnet

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach