micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Długość nagrywania filmów w K5
Witam!
Jestem dość świeżym użytkownikiem K5 i jest to mój pierwszy aparat z możliwością nagrywania filmów. Wg. producenta maksymalnie można nagrać film o długości 25 min. lub wielkości 4 GB. U mnie po włożeniu sformatowanej karty 8GB można nagrać nie więcej niż 5min 23sec (wcześniej zanim zacznie się nagrywanie aparat podaje wartość 10min 29sec - po rozpoczęciu nagrywania spada ona do 5min 23sec) Pomyślałem że w tym przypadku na to ograniczenie wpłynęła wielkość pliku bo na pewno nie brak miejsca na karcie (ustawiona rozdzielczość: Full Hd, i maksymalna jakość). Po przeniesieniu pliku do komputera okazało się że plik nie ma 4 GB tylko 3,6. Tak więc nie wiem dlaczego nagrywanie zostało wstrzymane. Wy też tak macie? Czy jest to jakiś problem sprzętowy? Czy natknęliście się gdzieś w sieci na tabelę z dokładnymi danymi o dł. nagrywania względem wielkości karty i ustawionej rozdzielczości (są takie tabele ale dot. wielkości zdjęć).
Pozdrawiam.
 
krzychu128  Dołączył: 05 Lut 2008
A czy aby przypadkiem nie jest to związane z maksymalną wielkością pliku w systemie FAT32?
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Całkiem możliwe.
Z tego co widzę to rzeczywiście w rozdzielczości full HD można nagrać około 5,23 min filmu i jest to niespełna 4GB. Za to VGA jest to ilość 25 min. i zapewne około 4GB i pewnie o to chodziło producentowi gdy pisał "nagrywanie filmów - 25 min lub 4GB". Mylnie to zrozumiałem - myślałem że na maksymalnych ustawieniach można osiągnąć te 25 min.
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
NOMINALNIE 4 gb ile to jest fizycznie :?:
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Zawsze tyle samo. Ale czasowo różnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach