adam93  Dołączył: 20 Gru 2010
Pentak k100d super + vivitar 80-200
Witam.
Mam aparat pentax k100d super i ostatnio dokupiłem do niego obiektyw vivitar 80-200mm z bagnetem PKA. Niestety obiektyw ten nie pasuje (wchodzi, ale nie przekręca się). Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy w ogóle są jakieś rozwiązania?
Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pokaż zdjęcie dupki obiektywu.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Zrób zdjęcia bagnetu, dokupiłeś obiektyw na allegro czy gdzie? Na pewno jest pod bagnet Pentaksa?
 
adam93  Dołączył: 20 Gru 2010
Niestety teraz nie mam możliwości zrobienia zdjęć, ale znalazłem na allegro taki sam obiektyw, mogę podać link?? Tak, obiektyw dokupiłem na allegro.

[ Dodano: 2010-12-20, 19:18 ]
Nie mogę czekać, ten obiektyw to prezent więc liczy się czas. Podaje link do identycznego obiektywu, który znalazłem w archiwum allegro. http://allegro.pl/vivitar...1355295409.html
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Powinien się zapiąć bez problemów. Dobrze docisnąłeś do bagnetu? Kropka naprzeciwko kropki?
 
adam93  Dołączył: 20 Gru 2010
Tak, tak próbowałem wiele razy. Obiektyw wchodzi ale nie przekręca się, ten element przy popychaczu przysłony jest jakby za długi w porównaniu z innym obiektywem, który pasuje do k100d super.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na linku, który wstawiłeś nie ma na zdjęciach elementu przy popychaczu przysłony. Jeśli w Twoim obiektywie on jest to trzeba go obciąć. Niektóre niefirmowe obiektywy tak miały.
 
adam93  Dołączył: 20 Gru 2010
Jak to obciąć? Po prostu odciąć tyle ile "nie jest potrzebne"? czy obiektyw będzie działał poprawnie po takiej operacji? Czy styki będą działaś?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W obiektywach Pentaksa osłona ta jest na długości wystającej części bagnetu przy popychaczu przysłony i wystaje na wysokość popychacza przysłony. Jeśli masz kita to zobacz jak to jest przy nim.
 

tomekl  Dołączył: 25 Maj 2006
plwk, dobrze mówi. pilnik w dłoń. także miałem kiedyś taki obiektyw;-)
 
adam93  Dołączył: 20 Gru 2010
Porównywałem i wydaje mi się, że blaszka przy popychaczu blokuje obiektyw spróbuję coś z tym zrobić. Dziękuje wszystkim za szybką odpowiedź, bo bardzo zależy mi na czasie:) Jeszcze raz dzięki!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach