bynon  Dołączył: 16 Lip 2006
adapter olympus OM - Pentax ?
Witam!

Czy ktos moze wie o istnnieniu adaptera ktory pozwala na podlaczenie obietywu systemu olympus OM do body pentaxa?

ciagle mam nadzieje, ze nie jest tak, ze jak czegos nie ma w google to to nie istnieje...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: adapter olympus OM - Pentax ?
bynon napisał/a:
Witam!

Czy ktos moze wie o istnnieniu adaptera ktory pozwala na podlaczenie obietywu systemu olympus OM do body pentaxa?

ciagle mam nadzieje, ze nie jest tak, ze jak czegos nie ma w google to to nie istnieje...


jest coś takiego ale tylko w drugą stronę om-pentax.
co ma malutki sens w cyfrze ,bo wyostrzyć na 3/4 to niemożliwość :)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
guerilla napisał/a:
jest coś takiego ale tylko w drugą stronę om-pentax.
co ma malutki sens w cyfrze ,bo wyostrzyć na 3/4 to niemożliwość :)

Ale zdaje się, że bynon pytał o adapter do analogowego bagnetu Olympusa, a nie do bagnetu 3/4.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
guerilla napisał/a:
jest coś takiego ale tylko w drugą stronę om-pentax.
co ma malutki sens w cyfrze ,bo wyostrzyć na 3/4 to niemożliwość :)

Ale zdaje się, że bynon pytał o adapter do analogowego bagnetu Olympusa, a nie do bagnetu 3/4.


pytał o adapter pentax/om a nie om/pentax:)
a istnieje tylko 3/4/pentax ..
 

bynon  Dołączył: 16 Lip 2006
tak OM to nie 3/4, w latach 70tych lustrzanki opympusa mialy nortmalny format :)

szkoda ze nikt nie slyszal o takiej przejsciowce.... :/
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeśli nie znajdziesz tu:
http://www.foto-akcesoria...ex.php?i=oferta
lub tu:
http://www.raysfoto.pl/
to chyba nie ma sensu dalej szukać.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Michu napisał/a:
to chyba nie ma sensu dalej szukać.

Kiedyś już intensywnie poszukiwałem takiej przejściówki, bo mi się dostało parę słojów Zuiko OM-System i niestety d...a
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapytaj w Foto-akcesoriach. Oni dorabiają na zamówienie nietypowe przejściówki (o ile jest to możliwe).
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
radzilbym tez przeszukac ebay.de i ebay.co.uk - wiele dziwnych przejsciowek tam mozna znalezc, ktore nie wystepuja w pl - przykladowo PK/eos - inna sprawa, ze ceny zaporowe, bo przecietnie 40euro za przejsciowke.
 

bynon  Dołączył: 16 Lip 2006
Dzieki wszyrkim za odpowiedzi!
sprawdze miesca ktore podaliscie i raczej dam sobie spokoj...
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
I daj prosze znac, czy udalo Ci sie cos znalezc.

Ja mam jeszcze w szafie pieknego czarnego OM-4 i to tego kilka fajnych szkielek, zal sie z nimi rozstawac...
 

bynon  Dołączył: 16 Lip 2006
A ja mam OM-1, srebno czarny...

pytałem na www.foto-akcesoria.com.pl, czy moga zrobic cos takiego, ale nie odpowiedzieli jeszcze

[ Dodano: 2007-05-24, 19:54 ]
adapter miedzy systemami pentax - OM musi byc z soczefkami, a adapterow soczewkowych foto-akcesoria nie robia, ale z soczewkami to i tak nie ma sensu....
 
malik78  Dołączył: 12 Maj 2011
Pentax na OMie

Znalazłem takie oto coś, bez soczewki bo to bagnet do montażu zamiast Bagnetu OM. Może ktoś już to próbował??
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Jeżeli dobrze widzę, to jest po prostu zamienna tylna część obiektywu, a nie adapter. Przypuszczam, że jest to jedyny sposób na podłączenie, chyba że ktoś posiada obiektywy Olympus M42, ale są one raczej rzadkie i nie do końca chyba kompatybilne z "normalnym" M42, jeśli mnie pamięć nie myli.
 
malik78  Dołączył: 12 Maj 2011
Zgadza się, to część zamienna.

Lepiej w taki sposób niż wcale :). A że mam kilka Zuiko w szafie... przecież to są extra szkiełka!
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
malik78 napisał/a:
Może ktoś już to próbował??
Za 62 Euro ? Bez sensu przy cenach obiektywów manualnych.

[ Dodano: 2011-05-12, 21:41 ]
malik78 napisał/a:
mam kilka Zuiko w szafie... przecież to są extra szkiełka!
Zależy jakie. Większość równoważnych szkieł Pentaksa jest lepsza, i co śmieszniejsze na rynku wtórnym tańsza.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Można sprawdzić, czy nie da się taniej zamówić wytoczenia takich dekielków, tym bardziej, że w grę wchodziłoby kilka sztuk...
Chociaż rzeczywiście, jest to zadanie dla zagorzałych zwolenników Zuikoizmu.
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
mily napisał/a:
radzilbym tez przeszukac ebay.de i ebay.co.uk - wiele dziwnych przejsciowek tam mozna znalezc, ktore nie wystepuja w pl - przykladowo PK/eos - inna sprawa, ze ceny zaporowe, bo przecietnie 40euro za przejsciowke.

To jest legenda, ze mozna dostac wszystkie przejsciowki. Sprzedawca z China nie napisze w opisie aukcji, ze jego adapter dziala wylacznie wtedy gdy uzyjemy do obiektywu M42, adapter M42/PK a nastepnie na to nakrecimy adapter PK/EOS. Zamiast isc dookola lepiej w takim wypadku kupic adapter M42/EOS. Przy bardzo wielu obiektywach z bagnetem z zainstalowanym adapterem dla EOS'a wystepuje tzw mirror issue, czyli po prostu wracajace lustro w Canon'ie wali w dupke mocowania obiektywu z bagnetem innego systemu, bagnetem wystajacym poza adapter dla EOS'a. Poniewaz wysokosc wielu mocowan dla identycznego systemu ale produkowanego w Niemczech i poza nimi jest inna wiec aby sie przekonac jak to bedzie dzialalo nalezy po prostu sprawdzic indywidualne przypadki. Dla przykladu. Nie bedzie problemu z dzialaniem Tessar'a, Biotar, Sonnar dla EXA z adapterem dla EOS, ale juz wszystkie inne obiektywy produkowane w Szwajcarii(Kilfit), Francji (Angenieux) czy Japonii (Soligor, Komura) beda zatrzymywaly lustro. Olympus wyprodukowal niewielka ilosc obiektywow G. Zuiko z mocowaniem M42 i takich nalezy szukac do Pentax'a. OM jest "niereformowalny dla Pentax'a dla EOS - tak, bedzie dzialal z adapterem

[ Dodano: 2011-05-13, 06:03 ]
Dada napisał/a:
[(...)
[ Dodano: 2011-05-12, 21:41 ]
malik78 napisał/a:
mam kilka Zuiko w szafie... przecież to są extra szkiełka!
Zależy jakie. Większość równoważnych szkieł Pentaksa jest lepsza, i co śmieszniejsze na rynku wtórnym tańsza.

Bardzo odwazne stwierdzenie.... Z ta "lepszocia" i wiekszoscia wyszlo na to, ze np Zuiko dla dalmierzy moga sie schowac ze swoja jakoscia, odstajac od obiektywow Asahi. Pentax jest bardzo fajna firma i szacunek dla wszystkich uzytkownikow Pentax'a ale jakby nie patrzec jest to marka niszowa na rynku i analogow i DSLR. A jezeli odwaze sie napisac, ze jest wiele Hexanon'ow i Rokkor'ow lepszych od obiektywow Asahi to dostane baty?
Fotografia nie zaczyna sie tam gdzie sa rozprawy na temat wyzszosci jednej firmy nad druga. Wtedy w zasadzie konczy sie rozmowa o fotografii a zaczyna sie watek sprzetowy, ktory jak swiat swiatem udowadnia, ze posiadanie danego obiektywu czyni jednego pstrykacza lepszym od drugiego pstrykacza (to jest nic personalnego)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
trumil9 napisał/a:
jest wiele Hexanon'ow i Rokkor'ow lepszych od obiektywow Asahi to dostane baty?
Nie, bo są oczywiście i takie przypadki.
trumil9 napisał/a:
Pentax'a ale jakby nie patrzec jest to marka niszowa na rynku i analogow i DSLR
Co do DSLR, to zgodzę się z taka tezą,ale co do analogów, to nie za bardzo. :mrgreen:
Generalnie mówimy o szkłach typu amatorsko-popularnego. Tak się składa, że mam sporo szkieł Pentaksa i Zuiko (OM) podobnych parametrów. W większości jednak lepsze są Pentaksa. Nie porównuję tutaj własności i konstrukcji mechanicznej, bo z tym bywa różnie.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Fakt, niszowość analogowego Pentaxa to cieniutka przesada.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach