Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
[K10D] Problem z pozycja M po glebie.
witam

mam maly problemik z moim body , aparat latem upadl na statywie na kamieniste podloze (wiatr na Sniezce) , na obudowie w rogu jest malutkie pekniecie plastiku i widac slad po upadku na przelaczniku trybu pracy ( slad jest na X ie) . Problem w tym ze pozycje M mam teraz tylko, jesli przelacznik trybu pracy jest miedzy TAV a M ( wystarczy delikatny ruch z M w strone TAV a juz jest tryb M) , po przekreceniu i odczuwalnym kliknieciu na pozycji M mam juz Bulb , na B dalej Bulb ( co jest oczywiste) reszta aparatu dziala OK. Orientuje sie ktos , co sie stalo ? i czy warto to naprawiac ?
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Witam ;-)
Najpewniej poodginały się blaszki wewnątrz pokrętła,
jest to do zrobienia jeśli nie trzęsą Ci się ręce.
Hejka.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Naprawiać warto. Miałem podobny przypadek. Wymiana górnej części obudowy z przełącznikiem i bebechami w Apollo wyniosło jakieś 150 PLN.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Miałem podobny przypadek i zrobiłem to sobie za darmo :-D
 
Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
masabo to powiedz jak sie tam dobrac.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Musisz zdjąć górną część obudowy (uważaj na napięcie z kondensatora - najlepiej rozładować rezystorem, może być np. 1kΩ). Do rozkręcenia górnego panelu będzie potrzebny śrubokręt krzyżakowy (PH0 lub PH00) i lutownica (najlepiej oporowa). Zajrzyj do serwisówki. Od wewnętrznej strony górnego panelu bezpośrednio pod pokrętłem nastaw znajduje się plastikowy element przymocowany na dwóch śrubkach, jak je odkręcisz to dostałeś się tam gdzie trzeba. Musisz być delikatny. Zobaczysz blaszki dociskowe na pokrętle (któraś pewnie odrobinę odgięta). Na fleksie będzie swego rodzaju kod w kształcie okręgu, w zależności jak blaszki dociskowe są ustawione zwierają różne części tego kodu. Po przeanalizowaniu kodu zorientujesz się, w którym miejscu występuje problem.
Jak sobie nie poradzisz to trudno, w serwisie i tak pewnie wymienią pokrętło nastaw wraz z fleksem, albo jak pisał meggido cały górny panel, więc nic nie tracisz,
Pozdro!
 
Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
hmm odkrecilem jedna srubke widzoczna na body i nie mam pojecia , jak dalej sie za to zabrac. Chyba odpuszcze.. bo znajac mnie cos polamie , a nie jest to usterka uniemozliwiajaca uzytkowanie sprzetu.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Jedna śrubka pod przyciskiem otwierania lampy, dwie przy wizjerze, jedna po otworzeniu lampy, jedna przy zaczepie paska (od strony włącznika aparatu) jedna w komorze baterii i ostatnia z boku pod "skórką" (ta górna) przy pokrętle nastaw.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach