bfs  Dołączył: 20 Gru 2010
nienaświetlone klatki
Witam i proszę o uwagi lub pomoc. nienaświetlone a raczej niedoświetlone. Już drugi film który wołałem i po prostu niektórych klatek nie ma. Zastanawiam się dlaczego. Wywnioskowałem: czasem jak jest na pozycji A i poruszam pierścieniem to jakby coś nie stykało. Czasy wtedy szaleją i przysłona. Myślę że gdy czasem się coś zruszy obiektyw z pozycji A ustawia przysłone 22 i dlatego klatki na filmie białe z lekkimi prześwitami/zarysami obiektów, przedmiotów, postaci. Nie wszystkie zdjęcia robiłem na A niektóre na manual, ale teraz już nie pamiętam. Jak wyciągnę obiektyw, migawka działa na wszystkie czasy bdb, lustro również. Spróbuje zrobić rolkę na full manual lub zakleić styki (tak jakby był podpięty obiektyw od p/sixa) dobrze kombinuje? i jeszcze jedno pytanie: mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie współpracuje przejściówka p/sixa z p645 ? Na jakiej zasadzie ustawia sie przysłone (dźwigni tam nie ma) i czas. Co chwile trzeba przymykać p.roboczą?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
bfs napisał/a:
Na jakiej zasadzie ustawia sie przysłone (dźwigni tam nie ma) i czas. Co chwile trzeba przymykać p.roboczą?

Nie mam p645 ale wydaje mi się, że przy takiej przejściówce po wyostrzeniu trzeba przysłonę ręcznie przymykać do roboczej i wtedy ustawić czas (nie wiem czy aparat sam go wskaże stosownie do ilości światła wpadającego przez ustawioną przysłonę tak jak jest w cyfrówkach Pentaksa?)
 
nipen  Dołączył: 08 Sty 2008
Dzieje się tak przy ruszaniu którym pierścieniem? Jakie to szkło? Co to znaczy- przesłona i czasy szaleją? Zmieniają się na wyświetlaczu w wizjerze w sposób niekontrolowany? Może styki trzeba Kontaktem S potraktować (oczywiście używając np. patyka do ucha :). Może trzeba baterie w gripie sprawdzić (i styki). Może bateria podtrzymująca szwankuje? Czy tak się dzieje też z przejściówką (brak styków i pomiar światła w manualu w oparciu o aktualny otwór)?.
 

bfs  Dołączył: 20 Gru 2010
obiektyw to standard 75/2.8 Dzieje się to wtedy kiedy przysłona ustawiona jest na A. teoretycznie gdy jest na A nie można jej zmieniać ale lekko poruszając ją, wtedy przysłona na wyswietlaczu i w wizjerze wariuje, tzn pokazuje 22, raz nic raz co chwile inna warosc, nie jest to caly czas. przygladnalem sie SMC-a 50/1.4 do zwyklych aparatów tzn np K1000 i gdy ustawiamy przyslone na A wysuwa się bolec kuleczka-styk. w 75/2.8 nie widac tego, takjakby wszystkie byly na rowno z plaszczyzną, zaden styk nie wystaje ani nie zaczyna się chować.
 
nipen  Dołączył: 08 Sty 2008
Może było gmerane w bagnecie. Możesz puścić zdjęcie tego styku na bagnecie? Przypuszczalnie jest coś na drodze pierścień przysłon-styk, brak sprężynki dociskowej lub coś podobnego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach