Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
Taka mała antyreklama dla zwolenników innych firm niż Samsung :D
http://www.youtube.com/watch?v=KBXFEu2cra0
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
seweryn1 napisał/a:
Powód bo to SAMSUNG. Ja tam się nie znam ale wydawało mi się, że to dobra firma, czy się mylę?

Postrzeganie marki Samsung, jako producenta zaawansowanego sprzetu foto, jest zapewne baaaardzo słabe...
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Jako bezlusterkowca polecę bezapelacyjnie NX10, przemawia za nim cena, to że posiada całkiem dobry EVF (wizjer elektroniczny) i stosunek cena/jakość szkieł.
Widziałem co Pentax 31/1.8 LTD pokazuje na matrycy K-7 i widzę co NX 30/2 pokazuje na matrycy NX10 (ta sama matryca co K-7) i prawda jest taka że naleśnik Samsunga jest ostrzejszy, i to już od pełnej dziury, zarówno w centrum jak i w rogach a kosztuje mniej niż 1/10 wspomnianego Pentaxa i jest 5x mniejszy ;-) I cieszy mnie to że, Samsung oferuje tak wiele za tak niewiele, w obecnej chwili już za 400zł (cena nowego z gwarancją z allegro)!
Porównując system micro 4/3, jedyne co może być konkurencją dla Samsunga 30/2 to Panasonic 20/1.7, który jest również bardzo dobry, ale potrafi przestraszyć monstrualną beczką (jak na kąt widzenia standardu) i ceną (4x droższy niż Samsung).
A drugi naleśnik Samsunga 20/2.8 jest lepszy niż to co pokazywały Canon 20/2.8, czy też Pentax 21/3.2 LTD które miałem okazję mieć w swoich rękach.
Dlatego polecam Samsunga NX ;-) Teraz czekam na 24/2 :mrgreen:
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Morg, sprawdzałeś może ile zdjęć bez lampy zrobisz na akumulatorze? A ile filmu?
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
bix,
Wszystko zależy od parametrów z jakimi robisz zdjęcia, ja ładuję baterię - hmmm raz na 2/3 tygodnie a robię sporo zdjęć.
Ostatnio pisałem posta dla... S..... wyszło że obydwoma aparatami w ciągu roku zrobiłem 9700 zdjęć czyli około 26 dziennie.

 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Ja filmów nie kręcę, zdjęć o ile pamiętam jestem w stanie zrobić około 500-600 sztuk na jednym akumulatorze - nie używam również lampy błyskowej.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Morg, jakby jedynym kryterium zakupu szkieł była ostrość, to dawno przerzuciłbym się na żyletki.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
argawen napisał/a:
Morg, jakby jedynym kryterium zakupu szkieł była ostrość, to dawno przerzuciłbym się na żyletki.

Żyletki światła nie przepuszczają :-P .
Ja tam osobiście ostrość obiektywu preferuję bo programowo nijak to nadrobić.
Skoro obiektyw kosztuje tak dużo jak Pentax to ostry powinien być z definicji.
Skoro nie jest to wolę kilka tańszych i ostrych Samsungów o róznych ogniskowych zamiast jednego Pentaxa.
Reasumując równiez polecam NXa to obecnie korzystny cenowo zakup aczkolwiek system jest dopiero w trakcie rozwijania skrzydeł.

[ Dodano: 2011-02-09, 12:36 ]
cube007 napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
Powód bo to SAMSUNG. Ja tam się nie znam ale wydawało mi się, że to dobra firma, czy się mylę?

Postrzeganie marki Samsung, jako producenta zaawansowanego sprzetu foto, jest zapewne baaaardzo słabe...


Podobnie postrzegsno niedawno team F1 Red Bull Racing :-D
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Kfan napisał/a:
Reasumując równiez polecam NXa to obecnie korzystny cenowo zakup aczkolwiek system jest dopiero w trakcie rozwijania skrzydeł.

No i na tym etapie sie skonczy... Schneider-Kreuznach, Carll Zeiss, Cosina, Sigma wspieraja M4/3, Sony upublicznia specyfikacje bagnetu E co powoduje ze Sigma, Tamron, Cosina, Zeiss wejda rowniez w ten system... caly rynek bezlusterkowcow przemeblowany zostanie zapewne przez ewentualne wejscie C i N.
Samsung pozostanie tam gdzie jest, czyli na marginesie.
 

croolick  Dołączył: 15 Paź 2009
Moja małżonka ma Oly E-420. Chciałem zmienić na K-x, ale się nie zgodziła. Olek ma rozmiary idealne dla kobiecych rąk, jest ponadto lekki. Lżejszy od Kiksa ze względu na lekki dedykowany aku i totalnie plastykowe współczesne kity. Filmów nie kręci, ale żonkę też to nie kręci. Kiedyś sprawię jej jej naleśnika 25mm 1:2.8 i pokrowiec CS-8. Wtedy będzie to naprawdę poręczny sprzęcik.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
croolick napisał/a:
pokrowiec CS-8.
Wściekle drogie. Za tą kasę to szkiełko prędzej się opłaca kupić. Aczkolwiek jest śliczny. 8-) Naleśnika 25/2,8 naprawdę warto. Dobre, maleńkie szkiełko tylko trochę problemu jest z dopasowaniem osłony p/s. I dekielek też warto normalny do niego używać.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Dada, ten pokrowiec w wawie w pewnym saturnie kosztuje niecałe 100zł :) Kiedyś olek miał zestaw Komachi Kit... ależ to było piękne i fajne... i w pewnym momencie tanie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Kapar, W komplecie? Na komplet składają się dwa elementy pokrowca (sprzedawane oddzielnie) i pasek (też oddzielnie) A do tego jeden z elementów jest albo do krótkiego kita, albo do naleśnika. A zestaw Komachi faktycznie wychodził razem tanio.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Dada, no tak. dół , góra i pasek :) z tym, ze góra jest własnie chyba od kita... bede dzisiaj to sie przyjrzę.
 

motoko  Dołączył: 20 Maj 2007
Daniel1977 napisał/a:
Taka mała antyreklama dla zwolenników innych firm niż Samsung :D
http://www.youtube.com/watch?v=KBXFEu2cra0


Zjęcia będziesz robił czy gral w baseballa? No i niech spróbują zrzucić jednego czy drugiego z wpiętym obiektywem! Poza tym coś za dużo błędów w opisach po zrzuceniu...
 

Draco87  Dołączył: 20 Lis 2009
cube007 napisał/a:
No i na tym etapie sie skonczy... Schneider-Kreuznach, Carll Zeiss, Cosina, Sigma wspieraja M4/3, Sony upublicznia specyfikacje bagnetu E co powoduje ze Sigma, Tamron, Cosina, Zeiss wejda rowniez w ten system... caly rynek bezlusterkowcow przemeblowany zostanie zapewne przez ewentualne wejscie C i N.
Samsung pozostanie tam gdzie jest, czyli na marginesie.


Z jednej strony fakt, większe firmy zaczęły wspierać M4/3, weź jednak pod uwagę, że ten system jest dłużej na rynku od NX, Panasonic i Olympus zainwestowali w niego krocie. Nie przekreślałbym tak szybko NXa, tylko poczekał na rozwój sytuacji. Samsung zaprezentował konkretne plany co do nowych obiektywów. Jeśli ten system zbierze jeszcze większą rzeszę użytkowników, CZ czy Sigma na pewno zaczną wspierać i jego. Oby;)

Aha. Ja na naładowanym akumulatorze zrobiłem około 300 zdjęć, część z lampą (około 40) i nagrałem 5 minutowych filmików, stan akumulatora nie zmniejszył się nawet o jedną kreskę;) Do końca nie udało mi się go jeszcze rozładować.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja się zastanawiam nad nx100 z kitem (dzięki ograniczeniu zakresu do 20-50mm jest niewiele dłuższy od naleśników), jako czegoś kieszonkowego na co dzień. Z początku myślałem, o e420 z naleśnikiem ale 25mm to kąt widzenia 35'tki na aps-c, jak dla mnie nie za ciekawy, i o mikro 4/3 ale tam z kolei najlepszy byłby 17/2.8 a to już w połączeniu z jakimkolwiek penem wychodzi sporo drożej. Po za tym oczywiście jakość obrazu i format (nie cierpię proporcji 4/3).

A dlaczego nx100 a nie nx5? bo choć wizjer to ważna dla mnie sprawa, nx100 jest mniejszy, ma mniejszego kita, i bardziej wygląda jak kompakt, przez co mniej się rzuca w oczy
i ludzie nie zadają tak pytań jak w przypadku bardziej lustrzankowo wyglądającej puszki.

Także na razie czekam aż stanieje i zastanawiam się jeszcze trochę, bo ponoć i Canon ma dołączyć coś od siebie do rodziny bezlusterkowców.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, przed kupnem pomacaj nx100. Strasznym plastikiem czuć. No i 20-50 nie jest znowu taki mały...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No właśnie w rtveuroagd był za szybką więc pomacać nie mogłem, a nx5 sprawiał tak solidne wrażenie, że pomyślałem że nx100 nie może być tragiczny.
Aha, 30/2 na allegro jest za 449zł, czytałem kilka recenzji, widziałem dużo sampli (z nx10)
i jestem w szoku że można tak tanio i tak dobrze, w tym wypadku Samsung wyprzedził już chyba nawet Samyanga pod tym względem.

Z wyglądu to mi się najbardziej podoba najstarsza wersja pena z 17/2.8, wersja srebrna 8-)
Ale wychodzi 2x drożej niż taki np. nx100 z kitem..
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
w rtveuroagd był za szybką więc pomacać nie mogłem

Pracownik zgubił klucz?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach