alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Keek napisał/a:

Tez racja. Wydawac kase na sile na cos co jest jakas zabawka do fotografowania urodzin dzidziusia? Wolalbym poczekac 10 lat.

Sigmy sobie daruj bo od nacisniecia spustu do zrobienia zdjecia mija tyle czasu, ze jedyne co mozesz fotografowac to kroczace drzewa.


Dlaczego zabawka? :-)

Inna alternatywa, to za ta kase kupic porzadny skaner i pozostac przy Canonecie i ME Super :-)

Ehhhh kryzys wieku sredniego sie zbliza, a na Leice wciaz mnie nie stac :-( :mrgreen:
 

oswald  Dołączył: 02 Gru 2008
Ja już byłem o krok od kupienia nexa 3, ale poczekam co canon pokaże :->
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
Keek nie jest tak tragicznie. Ale za to masz dużą rozpiętość i też w zasadzie kadrujesz na zombii, albo dokładany optyczny wizjerek, a w zasadzie lunetka celownicza. Aczkolwiek zakres tonalny i dynamika kusi, no i matryca coś koło APS-C.
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Ricoh GR1 albo leica minilux, będzie idealny a jakość lepsza niż te wszystkie m4/3 i inne wynalazki.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alekw napisał/a:
Inna alternatywa, to za ta kase kupic porzadny skaner i pozostac przy Canonecie i ME Super


Pewnie że tak, daj se spokój z małymi cyfrowymi aparatami przypominającymi breloczki do kluczyków :-P
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
stereo napisał/a:
Ricoh GR1 albo leica minilux, będzie idealny a jakość lepsza niż te wszystkie m4/3 i inne wynalazki.


Patrzac na testy, Ricoh oprocz dobrej ergonomii nie ma za wiele do zaoferowania. Najgorsze, ze kazdy z aparatow ma cos fajnego czego nie ma drugi. Jak ma np. mozliwosc skokowego ustawiania ogniskowej: 28, 35, 50 to nie ma przycisku AE Lock, inny znow ma fajna jasnosc obiektywu, a jeszcze inny filtry ND. Chyba napisze wlasna specyfikacje idealnego kompaktu :D

Ta Leica X-1 jest fajna :-D
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Bo z tymi popierdułkowatymi aparacikami nie wygrasz, zawsze coś będzie nie tak :-|
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
karmazyniello napisał/a:
Bo z tymi popierdułkowatymi aparacikami nie wygrasz, zawsze coś będzie nie tak :-|


Swoja droga, patrzac ze cala fotografia to raptem ogniskowa, przeslona i migawka to czlowiek chcac uproscic sobie zycie, niezle skomplikowal wspolczesne aparaty :D
 
sinster  Dołączył: 08 Mar 2009
Dla mnie na takie zastosowanie zdecydowanie (i w rozsadnej cenie) Sigma DP2s ! Jakość obrazka mnie powaliła a kompaktowość jak najbardziej ok! Kiedyś jakiś tego typu kompakt z Foveonem znajdzie się w kieszenie na różnych wyprawach :-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
alekw napisał/a:
Patrzac na testy, Ricoh oprocz dobrej ergonomii nie ma za wiele do zaoferowania.


Czytam, czytam - i oczy robią mi się kwadratowe. Czy coś poniżej D700/24-70, zamknięte w korpusie mniejszym niż Leica M6, będzie was w stanie zadowolić?
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Mertz napisał/a:
alekw napisał/a:
Patrzac na testy, Ricoh oprocz dobrej ergonomii nie ma za wiele do zaoferowania.


Czytam, czytam - i oczy robią mi się kwadratowe. Czy coś poniżej D700/24-70, zamknięte w korpusie mniejszym niż Leica M6, będzie was w stanie zadowolić?


A co zlego w probie znalezienia kompromisu miedzy jakoscia obrazu, ergonomia i szybkoscia :-)

Niestety to jest pewnie rynek niszowy, skoro np. przestano rozwijac R-D1

A tu podobne rozwazania: http://www.l-camera-forum...-x1-vs-nex.html
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
Mertz, nie musi być mniejsze wystarczy taki sam rozmiar ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
alekw napisał/a:
A co zlego w probie znalezienia kompromisu miedzy jakoscia obrazu, ergonomia i szybkoscia :-)


Nic ale przecież wystarczy obejrzeć NX10.
Ma wszystko co potrzeba dobrą cenę i nie przeszkadza w robieniu zdjęć.
Tak go polubiłem, że do lustrzanki nie wracam.
Po co przepłacać?
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Przerabiałem Sigmę DP1 i powiem że Sigmy się nie nadają ;-) Obłędnie wolny AF, bardzo wolny aparat i brak możliwości wykonania kolejnego zdjęcia w trakcie zapisu poprzedniego (co trwa kilka sekund), w dodatku da się wyczuć mały, ale jednak shutter lag.

Ja wybrałem ostatecznie Samsunga NX, z racji matrycy APS-C, świetnego optycznie 30/2 i bardzo dobrego 20/2.8, wizjera elektronicznego (bardzo brakowało mi w sigmie DP1 - mimo że posiadałem wpinany w stopkę optyczny), dobrej ergonomii. Przy tym aparat jest naprawdę mały, jest to najmniejszy na rynku bezlusterkowiec z wbudowanym wizjerem EVF.
Wahałem się nad Sony NEX, z racji bezproblemowej współpracy z obiektywami z bagnetem M, ale kiepska jakość optyki sony (słaby optycznie naleśnik 16/2.8) i fatalna ergonomia mnie odrzuciły.
Oczywiście liczyła się również cena, za zestaw Samsung NX10 +30/2 +20/2.8 zapłaciłem 2200zł.
Jestem zadowolony z wybranego systemu, do tego stopnia że zrezygnowałem z cyfrowego Canona 20D i zestawu obiektywów ;-) nie żałuję.

NX10 + 2 naleśniki to zestaw który mogę zawsze mieć przy sobie, a aparat wielkością jest mniejszy od Bessy-R.
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Uzywam r d1 i jak na razie wystarczy klatka nie jest fotograficznym ff ale mi odpowiada taki crop,
Jezeli robisz na rawach to raczej odpadaja zdjecia w seriach dluzszych niz 3 klatki, trzeba chwile odczekac az bufor sie odetka. Mam go 3 lata i mimo wszystko 6 mpxl wystarczy, to nie kwestia ilosci pikseli ale wielkosci matrycy :mrgreen:
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Carlos Cruz napisał/a:
Uzywam r d1 i jak na razie wystarczy klatka nie jest fotograficznym ff ale mi odpowiada taki crop,
Jezeli robisz na rawach to raczej odpadaja zdjecia w seriach dluzszych niz 3 klatki, trzeba chwile odczekac az bufor sie odetka. Mam go 3 lata i mimo wszystko 6 mpxl wystarczy, to nie kwestia ilosci pikseli ale wielkosci matrycy :mrgreen:


Tylko jak juz sie pojawi na ebay, to ceny.... :roll:

Tak BTW do tej 21mm musisz miec osobny wizjer?

Gdyby Cosina kontynuowala na powaznie ten projekt...
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Powiniennem, ale kreatywnie uzywam wizjera w aparacie ;-]
 
mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
Carlos Cruz napisał/a:
Powiniennem, ale kreatywnie uzywam wizjera w aparacie ;-]


Pokaż jakieś zdjęcie z tego RD 1 z 21mm
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Wpadnij to ci pokaze neta mam za wolnego ;-]
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
alekw napisał/a:
A co zlego w probie znalezienia kompromisu miedzy jakoscia obrazu, ergonomia i szybkoscia


Na razie to nie szukacie kompromisu tylko podbijacie wymagania;) W tej skali nawet Leica nie powinna być de facto brana pod uwagę, bo przecież... nie ma AF (chyba że wszyscy tutaj są biegli w pracy dalmierzem), a na hiperfokalnej się przecież nie da. A street szybkości wymaga...

Co do mnie - dokładnie przed takim dylematem byłem rok temu. Z kumplem "do spóły" wybraliśmy do głębszej analizy m. in. GRD3. Oczywistym było, że nie będzie takiej jakości obrazu jak na lustrze (tym bardziej FF). Zoom - jego brak był dla nas ZALETĄ. Szybkość - wystarczająca. Szkło - super! Matryca - do 400 ISO daje radę (btw - w streetowych analogach biegalibyście z czymś czulszym?). Itp., itd. Acha - mały.
Dla mnie dodatkowy smaczek - Ricoh jest tak samo niszowy, jak kiedyś Pentax (7-8 lat temu). Fajnie :)

Potem - zakup. Potem - chwilę zwątpienia (co ja do ch...y kupiłem), potem - zauroczenie. Do tego stopnia że rozważałem momentami sprzedaż lustra (tak, wiem, nigdy nie powinienem się do tego przyznawać ;)

GR'ka przypomniała mi kilka rzeczy, o których zapomina się w czasach supermatryc - że fotografuje się przy świetle, że sprzęt trzeba czuć żeby nim pracować, że kadrować trzeba od razu, nie Lightroom'ie.

O, tyle mojego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach